Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Kangva je bolji igrac od nikolica i stanica al ako su (zbog nedostatka love) morali da biraju koju ce poziciju pokriti onda je zadnji vezni bio hitniji. Na to se nadovezalo i fantaziranje sa erakovicevom cenom, pa je odbijen krasnodar koji je nudio 6 miliona sto su pare za koje smo mogli da dovedemo i ada i dobrog desnog beka i jos bar tri bespotrebna transfera da platimo.

 

U sustini sve bi bilo kul da terza nije po ko zna koji put istripovo da se ne zove terza nego zdravko mamic...

  • +1 2
Link to comment

Mislim da su u slucaju Erakovica bila dva razloga sto nije prodat.  Prvi, sto je Terzic iskalkulisao da bi igranje u LS/LE ove jeseni plus igranje za reprezentaciju na SP Erakoviceva cena porasla na petocifrenu.  Drugo, sto se Erakovicu nije igralo u Rusiji vec u nekom od zapadnoevropskih klubova.  S druge strane, da je ponudjena petocifrena cena, Eraovic bi bio prodat bez obzira da li je u pitanju istok ili zapad.

Link to comment

Sto se tice Kangve vjerovatno je oboje istinito. Prvo je bilo da se ukazala prilika pa onda, daj da ga dovedemo jer imamo alternativu Kangi i Ivanicu.

 

Sto se tice njega samog, meni je Kangva sasvim dobar igrac i svidja mi se. Brz je sa loptom i rekcijom. Minus mu je igra u obrani i nedostatak skoka. Ali vjerovatno najveci minus je taj da je usao u situaciju da igra sa igracima koji su kao i on neadekvatni u obrani i skok igri, i u timu koji u kljucnim utakmicama do sada nije imao igraca na kljucnoj pozicij zadnjeg veznog. Sa time su njegove manjkavosti jos vise apostrofirane.  Ocigledno je da on Katai, Ivanic, i Kanga nemogu igrati zajedno osim u domacem prvenstvu.

  • +1 1
Link to comment

Kangvin nedostatak je losa igra u odbrambenoj fazi.  Utakmica u Lucanima je paradigma.  Uzgred, da  nije alternativa Kangi, pokazalo se protiv TSC u prvom poluvremenu kada je pokusavao i nije uspevao da igra to sto igra Kanga.  Kada je Kanga usao u drugom poluvremenu, Kangva je prodisao, kako je to ranije napisao Adasevic.

 

Sto se tice Kange, Ivanica i Kataija zajedno, do ove sezone njih trojca su uspesno igrali kako u domacim tako i u evropskim utakmicama.  No, ostarelo se, onemocalo, zasitilo pa je mozda doslo vreme i da se rastajemo. 

Link to comment

I mene je Kangva "prevario" na prvu, ja sam bio ubedjen da je on dovoljno pismen da zameni Kangu. Čak sam to i napisao posle prve 2,3 utakmice gde je bio odličan.

Ubrzo vidiš da je on vodonoša koji nije kokretan ni u defanzivi a ni u ofanzivi (osim ako ne zavuče gol iz kolena sa 16m što se dešava, verovatno, jednom u 50 utakmica). Na sve to Kangva je jako neoprezan igrač koji je sinoć to i dokazao. Neznanje, neopreznost, želja da se pomogne timu ili nešto četvrto manje je bitno kad svi znamo epilog (videti pod Srnić).

 

Status Motike je posebna priča, Mitrović je tek došao pa i dobija šansu "na kaščicu", ali ovog momka smo platili brdo novca a on kao da je u zemlju propao.

Link to comment

Posto je dosao Micko, zanima me da li cemo gledati utakmice kao nekada sa dva zadnja vezna: Micko i Sanogo.  S obzirom na Milojevicevu opredeljenost prvenstveno za defanzivnu igru, ovo me ne bi iznenadilo.

Link to comment

Naravno da nece igrati Mijailovic i Sanogo zajedno, zaboga, nismo u Bundes ligi, nego u raspaloj MSL.

Igrace naizmenicno, odmarace Sanoga, u domacoj ligi i to je to. A od januara ce preuzeti primat kad igramo sa zadnjim veznim.

 

Po meni Kanga i Kangva mogu zajedno da igraju bez korektora iza sebe, samo da se malo bolje igra kolektivna odbrana.

 

A cisto sumnjam da je iko nudio vise od 5M evra za Erakovica, ne zato sto mali ne vredi te pare, nego zato sto dolazi iz ove nase raspale lige.

 

Jedan Dragovic je izgubio mesto u reprezentaciji, ciji je rekorder po nastupima, uz obrazlozenje "slaba ti je liga".

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

A cisto sumnjam da je iko nudio vise od 5M evra za Erakovica, ne zato sto mali ne vredi te pare, nego zato sto dolazi iz ove nase raspale lige.

 

vama bi najbolje bilo da prodate Erakovića za neke sitne pare u Dinamo (Z) i ozbiljan procenat od naredne prodaje. oni kad bi ga zavaljali za jedno godinu-dve i da vama ide 50% to bi bilo mnogo više nego što možete da dobijete ful prodajom odavde

Edited by Ted
  • +1 2
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Ted said:

 

vama bi najbolje bilo da prodate Erakovića za neke sitne pare u Dinamo (Z) i ozbiljan procenat od naredne prodaje. oni kad bi ga zavaljali za jedno godinu-dve i da vama ide 50% to bi bio mnogo više nego što možete da dobijete ful prodajom odavde


U zlatno doba foruma ovaj post bi bio prebačen na SZD

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

sa aspekta bizisa predlog je sasvim legitiman. ljudi umeju da prodaju za ozbiljan novac iz lige koje je sličan krš kao i naša. vi i mi ne možemo da prodajemo za ozbiljne pare. a očigledo je dosta igrača i preplaćeno pa neće nikuda ni da idu.

 

isto kao što sam uveren da bi vam rezultati bili bolji da ste angažovali Lalata do kraja sezone, umesto ovog momka što je sad tu. ponekad čudna i neobična rešenja rade posao. makar na kraći rok, dok se ne pronađe dugoročno rešenje, tipa Stankovića itd.

Link to comment

U vreme SFRJ se na prelaske iz jednog u drugi klub iz velike červorke gledalo kao na veleizdaju, a usput se desilo još jedno medjunacionalno krvoproliće i još se pozivaš na legitimitet opravdan biznisom. 
Njihovi mandrili pre dva dana šetali Milanom sa naci pozdravom a ti predlažeš prodaju Erakovića i to uz, ni manje ni više 50% :isuse: 


Lalat!!!

 

Shimpr ušao u Teda! 

Link to comment
23 minutes ago, Milosh76 said:

E sad je sigurno da se zajebavas. :D 

 

ne zajebavam se leba mi.

 

nisam blesav pa da mislim da je to nekakvo trajno rešenje. ali posle ispadanja iz LŠ, a plasman je očigledno zacrtan kao apsolutna obaveza, delimičnog raspada sistema i odlaska trernera koji je tu bi gotovo tri godine, mislim da je trebala neka šok terapija. a ovaj što ga pominjem mislim da je sposoban za tako nešto. da proizvede neki rezultat na kratak rok, malo usppostavi hijererhiju u svlačionici i tako to. naprosto mislim da psihološki profil odgovara situaciji i igračkom kadru. plus što ima više iskustva od ovog momka što je došao i izgleda da se na snalazi najbolje.

 

naravo da bi tzv "ozbiljan" trener bio bolje rešenje, ali pitanje je dostupnosti takvog u ovom trenutku. a i ovaj koga sada imate ne upada u tu kategoriju. da ste takvog imali na raspolaganju vi bi ga i doveli, pošto ipak imate solidne finansijske mogućnosti. izgleda da nije bilo te ponude u ovom trenutku.

 

a što se tiče "veleizdaje", pa valjda smo odmakli od toga za 30 i kusur godina. dobro, moguće da bi ovaj konkretan transfer spadao u domen verovali ili ne, ali generalno ne vidim razloga da ne bude transfera na relaciji Srb-Hrv. mislim da je u Kolubaru došao neki lik iz Hrvatske i ništa se strašno niije desilo. a čovek igra odlično, mislim da je spakovao i neki het-trik skoro. neko će nekada morati da probije led i dokaže da to nije ništa strašno. naročito ako ima poslovnog interesa sa obe strane.

Edited by Ted
Link to comment

Neka hvala, ne treba nam ta prsotina u klubu.

Kao kad bi vama dosao Djani Curcic za trenera, a Zeljko Pantic za predsednika kluba ili Tegeltija za predsednika KKP.

Kapiram da bi 80% vasih bilo odusevljeno, a realno, to su sve bolesnici i budale. Mislim na tu trojicu i Lalatovica, ne na navijace FKP ili FKCZ.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...