Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Ne bi me cudilo da Terzic "otkupi" Pavkova po istom sistemu kao Boacija od Kineza... vec na zimu.

 

Usput smo prikljucili nekog klinca Mijatovica, dali mu broj 9 da nosi, a decko 2005 godiste.

Link to comment

Pa ja sam imao tu repliku, ali ne u kontektu sutiranja Ohija, vec u kontekstu igre. JA sam prvi bio protivnik sutiranja Ohija i dan danas smatram da je od svih ovih spiceva on svakako najkvlaitetniji. S tim sto je za sistem koji smo imali u Dekijevoj igri, Pesic vise odgovarao. PRosto, taj sistem je trazio spica koji bi se ukljucivao u igru kratkih pasova i ceto odigravao sa veznim igracima. Ohi nije taj tip spica, ali kako prolazi vreme vidi se da je on bio odredjen za prodaju kako bi dosao Kulibali i da se trener (narocito ovaj) za to bas i nije pitao... 

 

Koliko je Silji pogodovao sistem koji je forsirao Stankovic, toliko je ovo preskakanje sredine i zelja da on nekim skokovima osvoji "x jardi" ko u americkom fudbalu smo prave od njega neznalicu. I tu ne treba puno mudorsti da vidis da on to ne zna ovek da radi. U dve utakmice je ukupno dobio 1 duel. Kod Stankovica to nije bio slucaj. 

 

@Milosh76 To je nas klinac iz Graficara. On i Bubanj su projektovani kao velike nade kluba pa je navodno iz tog razloga i pusten Kahvic. MAli je vec dao 5 golova za Graficar ove godine. Jedino sto je on vise krilni napadac, a sa visinom od 180 ne vidim kako ce da se rve sa protivnickim napadacima po zamislima novog trenera. Pride kod ovog trenera ne igraju ni mladji igraci koji su pokazli da mogu (Mitrovic, Stankovic, Motika) pa sem tranzicije klupa - tribine, ne vidim sta ce decko da dobije ovim... Kapiram da ce da mu da sansu poslednjih 5 minuta sa Napredkom i to mu je to... S druge strane, iako igramo najcesce sa 3 stopera, Lekovic je poslat u Graficar...

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, Milosh76 said:

 

 

 

Morao bi, jer je bonus.

 

U tome i jeste problem jer bi u tom slucaju morao dragovic na klupu. Pritom je stoperski tandem trenutno jedini koji pokazuje znake profesionalizma i takticke discipline, dok se svi ostali ponasaju kao razularena banda...

 

Da ne bude zabune, erakovic je takodje bio dobar dok je igrao stopera. al nema logike da u nasoj ligi igramo sa 3 stopera a u evropi nemamo krstenog rwb-a koji bi se uklopio u tu formaciju...

  • +1 1
Link to comment
59 minutes ago, Milosh76 said:

 

Prelazni rok u Srbiji  se zavrsio juce, doveli smo zadnjeg veznog Mijailovica i to je to. Za desnog beka cemo sacekati januar. Evetualno neki za dz, ali nisam siguran dokle oni mogu da potpisu.

 

Morao bi, jer je bonus.

 

I mislio sam na zimsku pauzu.

Link to comment
2 hours ago, Bright Billy said:

jer bi u tom slucaju morao dragovic na klupu.

Mislis Milunovic? Dragovic jedino da odmori i prikupi snagu i zaleci sitne povrede pa da ide na klupu, ovako nema sanse da on bude taj visak.

 

Erakovica je trebalo prodati, kupiti desnog beka i resiti problem. A za odmaranje je dovoljan Pankov i Lucic da se od njega pravi novi Erakovic za prodaju.

 

Ali nama sportski deo vodi Terzic i naravno da se toga nije setio, vec je unazadio tim bar za 30% svojim i cinjenjem i necinjenjem.

Link to comment

Milunovic je trenutno u boljoj formi od dragovica, slanje njega na klupu bi bilo jos gluplje od slanja dragovica. Na stranu sto opet ne bi imao ko da skoci. Ovaj ga je juce cak i u napad prebacio posto kulibali nije moga ni da prismrdi dugim loptama. Jbg, aj da gledamo sta se desavalo na terenu i to da komentarisemo a ne ko u igrici stavi ovog levo, stavi ovog desno...

 

Ovo za prodaju erakovica i kupovinu desnog beka se slazem...

  • +1 1
Link to comment

Mi smo napravili dva neverovatno glupa kiksa u prelaznom roku koja ce nas ocigledno kostati debakla u evropi. Prvi je to sto nisu doveli ada i to ne na kraju nego na pocetku prelaznog roka. Tu su zestoko zajebali i sebe i njega, jer nama ko leba treba taj profil igraca, em je on zbog nas poremetio odnose sa sadasnjim klubom (sa kojim ima jos dve godine ugovora) zbog cega je coveku karijera dovedena u pitanje. Taj kiks ide na dusu ovim samozaljubljenim idiotima iz uprave koji rasipaju pare na raznorazne kombinacije a kad treba da se dovede konkretan igrac onda jedu govna i kao glume neke pregovarace. Drugi kiks je stankovicev jer je istripovo da je nasao desnog beka u vidu picinija iako je bilo vise nego ocigledno da je lik presao na rekreativno bavljenje fudbalom. Kad je otisao picini opet je pocela kombinatorika, kao aj prodamo erakovica al ne za 6 miliona (kolika je bila jedina konkretna ponuda) nego za 10 pa cemo onda da kupujemo desnog beka i sad smo tu gde jesmo...

 

 

Edit. I sto je najcrnje, ovo ne da nije prvi put terzi i mrkeli da se preigraju u prelaznom roku nego im se to prakticno svaki put desi; jebem ih u usta ona egoisticna i samoreklamirajuca...

Edited by Bright Billy
  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, John Coltrane said:

@adasevic

 

Mislim da sam se nasmejao na neku repliku da Pešić ne odgovara ovom sistemu igre, a taj argument se uzimao kao glavni za šutiranje Ohija. Pri tom za Pešićevu povredu se priča već nedeljama - ako je to tačno koji kurac prodaješ druga dva špica koji su fit?!? Ili još bolje pitanje zašto dovodiš mačku u džaku 5min pre kraja prelaznog roka koji je bez kluba od 01.07.? Ako je Kulibalu skautiran onda ga mazneš odmah i vodiš ga na pripreme da se uigra. Ta svinjarija sa špicevima je još 1 dokaz kalkulantske politike kluba i jajarenja. Jebali bi se za svaki dinar!

 

 

Pesic em nije fudbaler em je picketina. Ne pase taj ni u jedan sistem. Da vredi ne bi svake sezone igrao na drugom kontinentu. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Bright Billy said:

Mi smo napravili dva neverovatno glupa kiksa u prelaznom roku koja ce nas ocigledno kostati debakla u evropi. Prvi je to sto nisu doveli ada i to ne na kraju nego na pocetku prelaznog roka. Tu su zestoko zajebali i sebe i njega, jer nama ko leba treba taj profil igraca, em je on zbog nas poremetio odnose sa sadasnjim klubom (sa kojim ima jos dve godine ugovora) zbog cega je coveku karijera dovedena u pitanje. Taj kiks ide na dusu ovim samozaljubljenim idiotima iz uprave koji rasipaju pare na raznorazne kombinacije a kad treba da se dovede konkretan igrac onda jedu govna i kao glume neke pregovarace. Drugi kiks je stankovicev jer je istripovo da je nasao desnog beka u vidu picinija iako je bilo vise nego ocigledno da je lik presao na rekreativno bavljenje fudbalom. Kad je otisao picini opet je pocela kombinatorika, kao aj prodamo erakovica al ne za 6 miliona (kolika je bila jedina konkretna ponuda) nego za 10 pa cemo onda da kupujemo desnog beka i sad smo tu gde jesmo...

 

 

Edit. I sto je najcrnje, ovo ne da nije prvi put terzi i mrkeli da se preigraju u prelaznom roku nego im se to prakticno svaki put desi; jebem ih u usta ona egoisticna i samoreklamirajuca...

Imam utisak da je jedan od razloga za nedolazak Adoa to sto se iznenada pojavila prilika da dobijemo Kangvu (na Grofovu preporuku).  U pocetku je srednji vezni  red Kanga-Kangva izgledao prilicno dobro, posebno u domacim utakmicama i protiv Pjunika, pa se verovatno zbog toga dolazak Adoa prolongirao e da bi se jos malo spustila njegova cena.  Medjutim, posle utakmice u Lucanima i Haifi bilo je jasno da je Kangva prilicno los u defanzivnim zadacima (kao i Kanga) i da u centralnom veznom redu treba bolji igrac.  Onda su pocele egzibicije sa Srnicem i raspad sistema koji je usledio i koji i dalje traje bez kraja na vidiku.  U medjuvremenu, Ado se pomirio sa rukovodstvom Serifa i vratio u trenazni proces.  Nije dobro kada se naprasno dovode igraci na preporuke bivsih trenera/igraca a bez prethodnog skautiranja.  Ponekad to uspe ali cesto omane.  Vec smo se opekli sa igracima iz Italije gde je Stankovic bezrezevno prihvatao Mihine preporuke i dovodio Italijane od kojih je samo Falcineli znacajnije dopriuneo Zvezdinoj igri dok su Falko i Picini ispali totalni promasaji.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Poslovni akumen je jak kao sto treba biti. Cjeniti Erakovica na 10m i vjerovati da ce neko dati te pare, a s druge strane mjeriti da je 2m puno za Ada i vjerovati eto dat ce ga Moldavci za manje. Ove dve krajnosti su dokaz da multiverse postoji.  

  • +1 7
Link to comment

Kangva nije sporan, samo sto je on doveden kao alternativa ivanicu i kangi a ne sanogu. To sto smo par utakmica protiv slabijih protivnika odigrali u veoma ofanzivnoj formaciji, bez zadnjeg veznog, je svima zamazalo oci al cim smo naleteli na malo jace protivnike pocelo je vadjenje sanoga iz naftalina, krpljenje sa srnicem i ocigledan rezultatski kolaps koji je dosao kao posledica svega toga. Ako nisu imali love da dovedu obojicu (ada i kangvu) onda je mozda trebalo dovoditi onog koji popunjava kriticniju poziciju. Terza se verovatno odlucio za kangvu jer je bio jeftiniji a stankovicevu zelju nisu preterano fermali jer je prethodno omasio sa ovim italijanima. Ono sto situaciju cini jos glupljom je cinjenica da smo na pozicijama koje pokriva kangva vec imali (kolko god ljudi njega ovde ne vole) nikolica kog su letos i uprava i stankovic pustili niz vodu...

 

@Dimitrije

Edited by Bright Billy
  • +1 2
Link to comment

Ja mislim da je Kangva doveden jer se ukazala iznenadna prilika a ne zato sto se razmisljalo o alternativi za Kangu i Ivanica.  Uostalom, Mislim da Kangva nije tip igraca kakvi su i Kanga i Ivanic.  S druge strane, po meni bolja alternativa bio bi Stanic koji je pozajmljen Spartaku i koliko vidim tamo igra u startnoj postavi.  Stanic se meni vise dopada kao igrac od Nikolica ali istini za volju, nije se preterano trudio da se nametne (la dolce vita sindrom).

 

Isto bih rekao da je Mitrovic doveden neplanirano jer se Stankovicu dopao u utakmici sa Radnickim.  Mislim da je on dobra akvizicija i ocekivao sam da bude alternativa i Kataiju i Bukariju.  Ispalo je da je to Mustafa a da Mitrovic, uprkos dobrih utakmica i dobre realizacije, ne dobija sansu u kontinuitetu dok Mustafa, po meni igrac mnogo skromnijih kvaliteta od Mitrovica, ulazi u svaku utakmicu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...