Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

35 minutes ago, harper said:

Skoro svi igraci koji su davali izjave posle utakmice (Dragovic, Milunovic i Borjan) vrlo jasno su nam stavili do znanja da oni smatraju navijacima samo ove organizovane sa severne tribine.


Pa naravno, necemo im ti i ja lomiti sofersajbne i paliti kola 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Dimitrije said:

Pa nisu ga trpeli vec im je pogodovao. 

Dobro, u redu, pogodovao im je. Ali zar im nije bilo isplativije da ostane i dalje i uzme i titulu i automatski ulazak u lš gde su lepe pare nego da da stavljaju neki krš u izlog a i lš veliko je pitanje da li će biti.

Link to comment
1 minute ago, sasha said:

Dobro, u redu, pogodovao im je. Ali zar im nije bilo isplativije da ostane i dalje i uzme i titulu i automatski ulazak u lš gde su lepe pare nego da da stavljaju neki krš u izlog a i lš veliko je pitanje da li će biti.

Jeste kada bi se gledalo racionalno.  Medjutim, Stankovic nema nista manji ego od Terzica a temperament mu nije jaca strana.  Sigurno je da mu je Terzic posle utakmice sa Makabijem rekao na manje uvijen nacin da se oseca "nezadovoljan i ispraznjen", na sta mu Stankovic verovatno nije odgovorio: 'Izvinite gospodine direktore, nastojacemo da se to vise ne ponovi,'  nego mu je tresnuo neopozivu ostavku na sto.  Terzic mu je odgovorio da se ostavka prihvata i to je bio kraj.  U tom trenutku ni Stankovica niti Terzica nije mnogo zanimalo sta ce da bude sa timom.

  • +1 2
Link to comment

@Dimitrije

 

Stigao je asistent, iranac poya asbaghi...

 

Edit. I da, bilo je bukvalno kako je dimitrije napisao, s tim sto je posle tog razgovora stankovic imao jos dva dana fore da promeni odluku ali to nije uradio...

Edited by Bright Billy
Link to comment
29 minutes ago, sasha said:

Pa zašto su onda trpeli Stankovića 2,5 godine? Sa njim smo igrali sve vreme le kao što bi i ove, osvajali titulu kao što bi i ove verovatno plus zagarantovanu lš, a sada je i to vrlo diskutabilno kada je otišao. Onda su sami sebi pucali u nogu. Jesu oni pokvareni lopovi ali glupi baš nisi toliko. 

 

Zato sto i Stankovic ima o-ho-ho putera na glavi i nije bez krivice za ovo sto se sada desava. Medjutim, jedna stvar je napravila razliku, Stankovic je kod nas pocinjao trenersku karijeru i nije mogao sebi da dopusti zbog sledecih angazmana da se blamira forsiranjem menadzerskih prevara od igraca vec je zahtevao i skoro uspeo da formira respektabilan tim. Ove sezone je planirao da napravi tranziciju tima jer imamo previse matorih igraca, od pet igraca koje je trazio i koji su selektirani da polako preuzmu konce igre dovedena su dvojica, (Kangva i Bukari) a za trojicu (centarfor, desni bek i zadnji vezni) je ispaljen. Bili smo na cetiri-pet igraca od toga da kompletno rascistimo tim od otpada a i ti igraci ne bi videli teren da je zavrsena selekcija koja je planirana.

 

Sada imamo trenera koji upravi priredjuje "muziku za usi" izjavama da mu pojacanja nisu potrebna, da ima desnog beka Gobeljica, kojem igraju Srnic i Veljko Nikolic pre Kangve i Mitrovica, tacno ono sto se trazi od njega. Ja uopste ne sumnjam da Milojevic poznaje fudbal i da cemo mi povremeno u domacoj ligi igrati dobro jer imamo i ovako jak tim ali trener koji na osnovu ceduljica iz loze pravi tim za mene nije trener vec krpa.

  • +1 1
Link to comment

I jos jedna stvar, kad se vec pominju navijaci. Stankovic je na kraju rekao da oseca kako ga samo sever podrzava a da su mu svi ostali okrenuli ledja. A sad mozemo da nastavimo pricu o paljenju kola i ostalim nebulozama...

Link to comment

Sinoć je sa tribina delovalo da nismo zaslužili da izgubimo, kao i da je Bukari mnogo veći tragičar od Srnića. Od Srnića smo ovo već vidjali i svi sa iole mozga odavno digli ruke, a od Bukarija očekujemo golove i asistencije. Ono što je promašio pred kraj prvog poluvremena je sramota, to ga razdvaja od igrača koji može da igra lige petice i igrača kome je Belgija i Srbija krajnji domet. Pri tom ja od njega sinoć nisam video nijedan pravovremen i dobar centaršut. Valjda su i moja očekivanja spram njega previsoka, a "uzorak" premali.

 

Milojević je trebao da igra 3-5-2 u ofanzivi sa Bukarijem umesto Srnića, a u defanzivi da se pomera na 4 u liniji - Rodić se sa wb spusti na klasičnog beka a Erkaović pomeri na desnog beka. Srnić i Bukari su se bukvalno sudarali po desnom boku, u par navrata i/ili sa Kataiem i Kangom pogotovu kad su bili u ili na ivici 16m. Izgledalo je kao kad deca igraju lopte pa svi trče za onim kod koga je lopta.

 

Monako kita lastina, mogu da odigraju 1:1 protiv Mesija,Nejmara i Mbapea, ali i da popasu po 4 gola kući do Lensa ili Troa. I takvi su sezonama u nazad. U zadnje 3 sezone promenili su 5 trenera, Jardim im je doneo titulu, odlazio vraćao se, a u medjuvremenu su imali i cirkus sa  Anrijem kao trenerom u pokušaju. Ruski tajkun pere pare, omladinski pogon ume da prepozna i izbaci talenta (Čuameni je letos prodat Realu za 80miliona) i uglavnom svi idu iz pelena - top 10 izlaznih transfera niko preko 22 godine.

 

Da su nas "oprali" 3:0 ne bih imao za čim da žalim, ali onako izgubiti je baš tužno. 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ja bih dodao da je u prelaznom roku doveden i Milunovic po zelji Stankovica.  Kada je u pitanju desni bek, svi koji su gledali Zvezdu proslog proleca videli su da je Gajic bolja opcija od Picinija, iako je ovaj drugi imao bolji pedigre ali i tesku povredu.  Picini nije pokazao nista, osim tog pedigrea, zbog cega bi trebalo da igra u Zvezdi.  Ipak Stankovic je insistirao da u ovoj sezoni Picini bude startni desni bek.  Gajicu je isticao ugovor i CSKA mu je napravio dobru ponudu.  Gajic je trazio jaci ugovor od Zvezde.  Stankovic je odlucio da ne zadrzavaju Gajica jer je verovao u Picinija kao i da Gobeljic moze da krpi kada Picini ne igra.  Picini je na pripremama pokazao da je neupotrebljiv za ozbiljan fudbal i raskinuo ugovor sa Zvezdom.  Danas je Gajic starter u CSKA, Picini ce da igra (ako zaigra) u Cvajti za Magdeburg, a u Zvezdi desnog beka igraju fudbaleri kojima to nije prirodna pozicija.  To je po meni jedna od najvecih gresaka koju je Stankovic napravio pre pocetka ove sezone.  Druga velika greska je napustanje kluba u trenutku kada to nije trebalo da uradi.

Link to comment

Gajic je dobio duplo veci ugovor nego sto bi u Zvezda ikada dala i to je cela prica sa Gajicem.
Po dostupnim informacijama, koje ne moraju biti tacne, mi smo mu nudili oko 400.000e po sezoni, a on je od Rusa dobio 800.000e po sezoni

Odradi 2 sezone i obezbedio je unuke.

  • +1 1
Link to comment

U vezi Milojeviceve izjave da mu pojacanja nisu potrebna itd.  Pre svega, to je izjavio nakon zavrsetka prelaznog roka kada vise nije mogao da dobije pojacanja.  Zeleo je da zadrze Ohija, ali klub je vec napravio dil sa Brondbijem.  Umesto Ohija, dobio je Kulibalija.  Sta je trebalo da kaze kada su ga zapitali za pojacanja?  Da Gobeljic, Stankovic, Kulibali i Srnic nemaju kvalitet i zato treba da se pojacamo u spicu, na desnom beku, u vezi.  To nijedan trener ne bi javno rekao, posebno kada je ostavljen da igra sa ovim igracima i kada ne moze da dobije pojacanja.  Dao je podrsku igracima koje ima na raspolaganju sto je ocekivano i jedino ispravno sto je mogao da kaze.

 

U vezi rumora da bi Bukari mogao u Besiktas.  Bukari je doveden da igra u ligi sampiona.  Vrlo je moguce da u ugovoru postoji klauzula da ako Zvezda ne zaigra u LS da Bukari moze da potrazi novi klub.  Mene ne bi iznenadilo da Bukari ode na kraju jesenje sezone, pogotovo ako Zvezda ispadne iz daljeg takmicenja u LE i ako ne bude vise favorit za osvajanje titule.  Nema svrhe da takav igrac igra u klubu koji je u padu, u slaboj ligi, i kome ce trebati ozbiljna rekonstrukcija u narednih nekoliko sezona da ponovo bude glavni faktor u srpskom fudbalu.

Link to comment
11 minutes ago, Milosh76 said:

Gajic je dobio duplo veci ugovor nego sto bi u Zvezda ikada dala i to je cela prica sa Gajicem.
Po dostupnim informacijama, koje ne moraju biti tacne, mi smo mu nudili oko 400.000e po sezoni, a on je od Rusa dobio 800.000e po sezoni

Odradi 2 sezone i obezbedio je unuke.

 

500.000 je bila poslednja ponuda Gajicu.

  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Milosh76 said:

Gajic je dobio duplo veci ugovor nego sto bi u Zvezda ikada dala i to je cela prica sa Gajicem.
Po dostupnim informacijama, koje ne moraju biti tacne, mi smo mu nudili oko 400.000e po sezoni, a on je od Rusa dobio 800.000e po sezoni

Odradi 2 sezone i obezbedio je unuke.

Gajic je bio jedini koliko-toliko solidan desni bek koga je Zvezda mogla da dobije za novac koji je Zvezda mogla da plati.  On je trazio vise od onoga sto mu je nudila Zvezda jer je dobio duplo vecu ponudu od Zvezdine.   Svi drugi bekovi na trzistu bili su znacajno skuplji, iznad Zvezdine platezne mogucnosti.  Ja bih Gajicu ponudio cenu blisku onoj koju su mu nudili Rusi a ne bih izmisljao evropskog Picinija.

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

500.000 je bila poslednja ponuda Gajicu.

Ja bih mu ponudio onoliko koliko i CSKA i time bih resio problem desnog beka.  Mozda je to bila cena da se udje u grupnu fazu LS.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...