Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Pesic igra sa naprslom kosti na noznom prstu.  Zbog toga je njegov odraz pri skoku slab i zato ne samo sto ne moze da dobija vazdusne duele, nego i ne moze dobro da skoci da glavom sprovede loptu u gol (sto smo imali da vidimo pri prvoj sansi koju je Zvezda imala u utakmici).  Milojevic forsira Pesica jer trenutno nema dobru zamenu za njega (Kulibali je tek stigao i jos uvek je nespreman).  Danasnja utakmica je pokazala da Ben moze da  menja Pesica.  Mozda bi bilo dobro dati Pesicu nedelju dana odmora da zaleci prst do utakmice u Trabzonu.  Bez obzira na povredu, slazem se da Pesic nije tip napadaca koji ce da dobija vazdusne duele.

 

Formacija sa trojcom u zadnjoj liniji bolje funkcionise nego sa cetvoricom pod uslovom da Rodic igra na levom boku a na desnom, u odsustvu boljeg igraca, Stankovic (ili Mustafa).  Svakako ne Gobeljic ili Srnic.

Link to comment
25 minutes ago, harper said:

Najveca steta koju ce nam napraviti Milojevic je izbacivanje iz tima Kangve koji je odlicno poceo sezonu i poceo sasvim lepo da se kapira sa Kangom. U situaciji u kojoj Ivanic ne igra, u odnosu na Kangvu imaju prednost Srnic i Veljko Nikolic, dva ne-igraca i neopevana dunstera. I dok kod Srnica postoje neke takticke naznake toga zasto je igrao pre Kangve, koliko god to izgledalo smesno svakom ko iole zna fudbal, uvodjenje ovog tetoviranog splavara pre Kangve je veoma los znak da je Milojevic zapravo doveden da bi forsirao neke dripce iz kategorije "kucamo na vrata zaboravljenih asova" ne bi li se neko zajebao i kupio ih. Ponavljaju se situacije da skupa pojacanja drljaju na gostovanjima po srpskim livadama dok u evropskim utakmicama prednost u odnosu na njih ima domaca marva, situacije zbog kojih su mnogi igraci koje smo mogli lepo da iskoristimo digli ruke od kluba kad su shvatili gde su dosli. Koliko za par dana ocekujem na Mozzartsportu tekstove o razocarenju u klubu Kangvom, lelemudjenju na treninzima i slicnim podmetanjima iz dobro poznatog arsenala Terzica i kompanije.

Mislim da je Nikolic Terzicev projekat.  OFK-ino dete doveden je na Terzicevo insistiranje kao veliki talenat.  Istini za volju, medju bonusima Gavric, Radulovic, Petrovic, Krstovic i Erakovic, Nikolic je u pocetku delovao kao neko ko najvise obecava (mada sam ja smatrao da ce Erakovic jedini uspeti jer je vredniji, zreliji i inteligentniji od gorenavedenih).  Stankovic je skrajnuo Nikolica (kao i ostale bonus-bisere) onda kada je prestao zahtev za ucescem dva bonusa u igri i kada se Erakovic nametnuo kao jedini bonus koji vredi.  Na zalost, Nikolica nisu uspeli da prodaju negde kao Gavrica i drustvo jer je kilav.  Sada je izgleda dospeo na Milojevicevu satnicu da ga ovaj razigra pa da ga eventualno prodaju u nekakvu Dunajsku Stredu.

 

U vezi Kangve, vec je pocelo proseravanje u sportskoj stampi o njegovom 'dramaticnom' padu forme.  Istini za volju, od utakmice sa Pjunikom Kangva igra slabije.  Notorna je utakmica u Lucanima gde nonsalantno pusta protivnickog igraca u nasem kaznenom prostoru da napravi sansu iz koje primamo gol.  Bez obzira, on je heads and shoulders iznad Velje Nikolica kada su u pitanju brzina, kontrola lopte, dribling, i sut.

Edited by Dimitrije
  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, Dimitrije said:

Pesic igra sa naprslom kosti na noznom prstu.  Zbog toga je njegov odraz pri skoku slab i zato ne samo sto ne moze da dobija vazdusne duele, nego i ne moze dobro da skoci da glavom sprovede loptu u gol (sto smo imali da vidimo pri prvoj sansi koju je Zvezda imala u utakmici).  Milojevic forsira Pesica jer trenutno nema dobru zamenu za njega (Kulibali je tek stigao i jos uvek je nespreman).  Danasnja utakmica je pokazala da Ben moze da  menja Pesica.  Mozda bi bilo dobro dati Pesicu nedelju dana odmora da zaleci prst do utakmice u Trabzonu.  Bez obzira na povredu, slazem se da Pesic nije tip napadaca koji ce da dobija vazdusne duele.

 

Formacija sa trojcom u zadnjoj liniji bolje funkcionise nego sa cetvoricom pod uslovom da Rodic igra na levom boku a na desnom, u odsustvu boljeg igraca, Stankovic (ili Mustafa).  Svakako ne Gobeljic ili Srnic.

 

U prvom mandatu u Zvezdi nije igrao s polomljinim prstom, učinak u duelima ovog tipa bio mu je identičan.

Link to comment
26 minutes ago, Dimitrije said:

Pesic igra sa naprslom kosti na noznom prstu.  Zbog toga je njegov odraz pri skoku slab i zato ne samo sto ne moze da dobija vazdusne duele, nego i ne moze dobro da skoci da glavom sprovede loptu u gol (sto smo imali da vidimo pri prvoj sansi koju je Zvezda imala u utakmici).  Milojevic forsira Pesica jer trenutno nema dobru zamenu za njega (Kulibali je tek stigao i jos uvek je nespreman).  Danasnja utakmica je pokazala da Ben moze da  menja Pesica.  Mozda bi bilo dobro dati Pesicu nedelju dana odmora da zaleci prst do utakmice u Trabzonu.  Bez obzira na povredu, slazem se da Pesic nije tip napadaca koji ce da dobija vazdusne duele.

 

Formacija sa trojcom u zadnjoj liniji bolje funkcionise nego sa cetvoricom pod uslovom da Rodic igra na levom boku a na desnom, u odsustvu boljeg igraca, Stankovic (ili Mustafa).  Svakako ne Gobeljic ili Srnic.

 

Mi smo imali napadaca ali je njega Stankovic potrosio i na kraju su ga bukvalno oterali iz kluba. Za razliku od vecine ja ocekujem dobre stvari od ovog Kulibalija i mislim da moze da proigra kod nas ali covek je tek dosao i ne mogu se ocekivati ne znam kakve igre od njega. On je ipak centarfor i dosta zavisi od igraca koji treba da ga "hrane" loptama. Pesic, Ohi i Kulibali umesto Pavkova su do zime mogli da budu OK resenje. Iako nijedan od njih nije ne znam kakav igrac dosta su razliciti po performansama i daju nam razlicite stvari u igri ali uprava se ne rukovodi interesom tima pa to necemo moci da gledamo. Pesic je bez priprema usao u sezonu i moglo se ocekivati da nece proci bez problema prvih nekoliko meseci njegovog mandata a posto je i Kulibali tek dosao mi prakticno u ovom trenutku nemamo nijednog spic igraca koji je spreman da igra.

 

Igraci poput Gobeljica, Srnica i Mustafe jednostavno nema sta da traze u timu. Mi smo poceli i prelazni rok i sezonu sasvim dobro, dovedena su dva dobra igraca i sve sto je trebalo je da se ugasi vatra posle poraza od Makabija, kompletira prelazni rok dovodjenjem Adoa i makar Vesovica, ako ne boljeg desnog beka, i insistira na Ohiju bar do zimske pauze. Umesto toga, mi smo razjebali tim koliko god smo bili u stanju, smenili trenera u najgorem delu sezone, doveli zamenu koja ce da ispunjava Terziceve zelje i vrati Srnica, Gobeljica i Veljka Nikolica na veliku scenu. Terzicu se verovatno ucinilo da je sedam bodova dovoljna prednost da mu titula ne bude ugrozena a od Lige Evrope ionako ocekuje samo izlog za svoje pulene, pa je vratio tim na fabricka podesavanja. Naravno, posle ove serije losih rezultata nema ni njega ni onog celavog mutavca kojeg drzi na mestu sportskog direktora da daju izjave, intervjue i sire se po medijima.

Link to comment
20 minutes ago, Dimitrije said:

U vezi Kangve, vec je pocelo proseravanje u sportskoj stampi o njegovom 'dramaticnom' padu forme.  Istini za volju, od utakmice sa Pjunikom Kangva igra slabije.  Notorna je utakmica u Lucanima gde nonsalantno pusta protivnickog igraca u nasem kaznenom prostoru da napravi sansu iz koje primamo gol.  Bez obzira, on je heads and shoulders iznad Velje Nikolica kada su u pitanju brzina, kontrola lopte, dribling, i sut.

 

Kangva je fudbaler, Veljko Nikolic je splavar. To znaju svi od saigraca do Terzica ali ulozile su se pare u Nikolica i to sad mora da se vrati nekim transferom da se makar pokrije steta. Da su znali da decka ne zanima fudbal prodali bi ga vec kod prve ponude, ako ih je uopste bilo. Zato nama danas strucni stab cine Milojevic, Milijas i Vujadin Savic. Stankovic je imao svoje bubice kad su u pitanju neki fudbaleri ali nema trika da bi mu na ovakvoj utakmici, dok jurimo rezultat, ulazio jebeni Veljko Nikolic a da mu Kangva sedi na klupi. To je bukvalno pishanje po ljudima koji su dosli na stadion da gledaju utakmicu.

Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

 

U prvom mandatu u Zvezdi nije igrao s polomljinim prstom, učinak u duelima ovog tipa bio mu je identičan.


Ovakve tekme je igrao po 15-20 minuta kad Boaci sustane 

Mislim da je jedino protiv CSKA bio starter 

  • +1 2
Link to comment

Danas su na klupi pored Milojevica sedeli Milijas i Savic.  Milijas nije dunster ali nije ni trener.  Savic je imbecil.  Da je Milojevic bar imao valjanog asistenta da se posavetuje oko izmena.  Na konferencijama za novinare Milojevic uglavnom govori razumno i ne lupeta.  Medjutim, s reci na dela mu malko teze ide.

 

Sto se tice Ohija, on je svoju karijeru u Zvezdi zavrsio posle utakmice protiv Rendzersa.  Stankovic ga je jednostavno precrtao u svom tefteru.  Nisam zalio sto je tako uradio jer me Ohi nije ubedio da je dobar igrac za Zvezdu.  Zao mi je ako su se prema njemu lose poneli u klubu, narocito zato sto su ga na pocetku dizali u nebesa.  U tom slucaju, za njega je ostatak vremena proveden u Zvezdi verovatno delovao kao rude awakening.  To nepotrebno dizanje u nebesa a zatim nepotrebno valjanje po blatu je deo srpskog mentaliteta i neotesanosti u medjuljudskim odnosima.  Danas je Katai imao priliku to da dozivi.

Link to comment

Dovodjenje Vujadina, vojnika sa sipke, ne sluti bas na neku srecu u buducnosti. Cime ce taj covek doprineti klubu?

Ako je nesto vredno kritike kod trenera i sto nikako ne obecava, je upravo to sto dozvoljava da mu se dovode na klupu likovi bez struke, prema kriterijumima ortakluka sa upravom.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Velja Nikolic jeste bio najtalentovaniji igrac i sasvim je bilo ocekivano da dobije sansu. Nije Deki slucajno odabrao njega i Gavru. On je igrao i u Graficaru pre toga sasvim dobro uz opasku da mu fali snage i da na tome mora da radi. Njegov debi i pra polusezona u prvom timu su bili veoma dobri. Na zalost umesto na snazi poradio je na ovome sto harper napisa - splavovima. Vodi prilicno nesportski zivot i tu lezi sva muka i nevolja Velje... Zna on fudbala, ali da bi iole ozbiljniji zaigrao mora da se posveti fudbalu. Retki su igraci koji uspeju da naprave takav zaokret. Jedan je recimo Radonjic, ali su njegoe bubice bile malo drugacije plus je potpuno drugaciji karakter. Meni je Nikolic bio jedan od miljenika jos u mladjim kategorijama, voleo bih da se ipak dovede u red...

 

Meni je donekle jasno sta je hteo da dobije sa Veljom. On je jedini igrac koji moze da da dobar pas, ili koji vidi igru dalje od prvog pasa. Hteo je sa dva takva igraca da otvori prostor i dodatno pojaca pritisak. I to bi sve bilo super, da je Velja makar onaj isti igrac koji je usao u prvi tim. A ne onaj koji 2 godine ne igra iz razloga xy. Ignorianje Kangve je sa druge strane ozbiljna glupost, ali nije jedina sinoc. Nekako mi je utisak a je Milojevic vukao alibi poteze. 

 

Bolje je ovo izgledalo nego sto su se navijaci nadali, ali nas je kostalo ono sto je svima bilo jasno da ce da nas kosta... oce puska jednom slucajno da opali, al triput je triput...

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, adasevic said:

On je jedini igrac koji moze da da dobar pas, ili koji vidi igru dalje od prvog pasa.

To isto moze da uradi i Kangva jako dobro, plus sto ima mnogo drugih kvaliteta koje Nikolic nema.

 

Jedna od kljucnih gresaka je uvodjenje Nikolica, kao i kasne izmene. Pogotovo sto je izasao Sanogo i time nam se odbrana raspala, recimo kod penala koji je VAR opravdano ponistio.

  • +1 1
Link to comment

Izostavih deo recenice koji je trebalo da kaze "pored Kange". Kangva nije taj tip igraca. To ne zna;i da on ne moze da da precizan pas unapred. Ali Kangva nije plej, Kangva nema taj kvalitet da predvidi par poteza unapred. I nema potrebe praviti od njega nesto sto nije. ON je odlican u onome sto on radi, a to je klasican box-to-box vezni igrac, radilica i igrac koji ucestvuje u igri. 

 

Videli smo protiv TSCa kako to izgleda kada od Kangve pravis pleja, a on decko to prosto nije. CIm se pojavio Kanga i Kangva je proradio i poceo da igra., 

 

Iako smatram da je Kangva trebalo da udje, ne mislim da je uvodjenje Nikolica kljucna greska, iako nije donelo ocekivani rezultat (pre svega jer ovaj nema u nogama 5 utakmica u posledjnih godinu i po). Veci je problem kasno uvodjenje Mitrovica, pa i Kulibalija i generalno zakasnele izmene. Milojevic u ove 4 utakmice po mom misljenju kasni sa izmenama. 

Edited by adasevic
Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Navodno je bilo skandiranja Uprava napolje na zapadu posle penala.

Na Areni to nisam cuo, mada oni utisavaju stadion.

 

Nije, samo su zvizdali srnicu i kataiu kad su izlazili iz igre...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...