Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Mozda sam subjektivan al imam utisak da nas je ono govno od sudije zestoko karalo u drugom poluvremenu.

 

Sto se zvizduka tice mislim da ne pomazu, pogotovo u ovom trenutku. Al ok, ko god kupi kartu ima pravo da reaguje kako mu je volja...

 

Link to comment
5 minutes ago, Bright Billy said:

Mozda sam subjektivan al imam utisak da nas je ono govno od sudije zestoko karalo u drugom poluvremenu.

Situaciju sa Benom je morao makar VAR da reaguje, toliko je bilo ocigledno da je na granici jos u zivom prenosu. A kod usporenog snimka se vidi da je Ben gurnuo loptu i pao preko noge igraca Monaka.

Link to comment

Mi  več dugo imamo loš tretman kod kuće. Setimo se kada su poslali Rumuna da nam sudi protiv Moldavaca i uradio svoj posao.

10 minutes ago, Milosh76 said:

Situaciju sa Benom je morao makar VAR da reaguje

Jeste, pa onda da svira penal, ovako je sigurnije.

 

Na stranu sudije, sami se ubijamo ove godine.

Link to comment
3 hours ago, adasevic said:

Velja Nikolic jeste bio najtalentovaniji igrac i sasvim je bilo ocekivano da dobije sansu. Nije Deki slucajno odabrao njega i Gavru. On je igrao i u Graficaru pre toga sasvim dobro uz opasku da mu fali snage i da na tome mora da radi. Njegov debi i pra polusezona u prvom timu su bili veoma dobri. Na zalost umesto na snazi poradio je na ovome sto harper napisa - splavovima. Vodi prilicno nesportski zivot i tu lezi sva muka i nevolja Velje... Zna on fudbala, ali da bi iole ozbiljniji zaigrao mora da se posveti fudbalu. Retki su igraci koji uspeju da naprave takav zaokret. Jedan je recimo Radonjic, ali su njegoe bubice bile malo drugacije plus je potpuno drugaciji karakter. Meni je Nikolic bio jedan od miljenika jos u mladjim kategorijama, voleo bih da se ipak dovede u red...

 

Meni je donekle jasno sta je hteo da dobije sa Veljom. On je jedini igrac koji moze da da dobar pas, ili koji vidi igru dalje od prvog pasa. Hteo je sa dva takva igraca da otvori prostor i dodatno pojaca pritisak. I to bi sve bilo super, da je Velja makar onaj isti igrac koji je usao u prvi tim. A ne onaj koji 2 godine ne igra iz razloga xy. Ignorianje Kangve je sa druge strane ozbiljna glupost, ali nije jedina sinoc. Nekako mi je utisak a je Milojevic vukao alibi poteze. 

 

Bolje je ovo izgledalo nego sto su se navijaci nadali, ali nas je kostalo ono sto je svima bilo jasno da ce da nas kosta... oce puska jednom slucajno da opali, al triput je triput...

 

Mozda i moze ali mi to jos nismo videli u dresu Zvezde. Za razliku od Kangve ciji prvi dugacki pas za Kataija iz kojeg je sledio prvi gol, pa oduzetu loptu i kratki pas za Bukarija iz koje je sledila asistencija za gol smo videli, recimo, ovde:

 

prakticno na drugoj takmicarskoj utakmici.

 

Naravno da Kangva nije plej, zato ga je Stankovic uparivao sa Kangom po cenu izostanka zadnjeg veznog, ali traziti neke misteriozne razloge zasto je sinoc splavar usao umesto Kangve dalje od toga da je splavar Terzicev igrac kojeg je doveo iz OFK-a je gubljenje vremena. Kakvi dugacki pasovi Veljka Nikolica i superioran pregled igre? Ko je to video u Zvezdi? Kada?

Link to comment

@harper Ja uopst nisam rekao da je trebalo da ulazi Nikolic, vec da kapiram sta je hteo time da postigne. Ovaj MIlojevic izgleda kao da nas ni jednom nije pogledao od kada je otisao, pa shodno tome, vidi NIkolica kao nekoga ko moze. 

 

Velja u poslednjih godinu i po je dao 2-3 lepa gola sa distance protiv nekih nebitnih ekipa u nasim goleadama i to je sve sto je uradio. Pasove unapred je davao u toj prvoj polusezoni kada je usao u tim. Nakon toga nisam siguran da je i jednu loptu turio napred, a kamoli preciznu. Svakako nije neko ko na ovkvoj utakmici treba da dobije sansu pre Kangve. On jeste skolovan igrac i jeste taj neko ko ima dobar pregled igre. Druga je tema sto to nismo videli u poslednje dve sezone. Ali opet, pricamo o rezonu, a Srnic nam je starter bez neke ikakve potrebe, ponovo. 

Link to comment
4 minutes ago, adasevic said:

@harper Ja uopst nisam rekao da je trebalo da ulazi Nikolic, vec da kapiram sta je hteo time da postigne. Ovaj MIlojevic izgleda kao da nas ni jednom nije pogledao od kada je otisao, pa shodno tome, vidi NIkolica kao nekoga ko moze. 

 

Velja u poslednjih godinu i po je dao 2-3 lepa gola sa distance protiv nekih nebitnih ekipa u nasim goleadama i to je sve sto je uradio. Pasove unapred je davao u toj prvoj polusezoni kada je usao u tim. Nakon toga nisam siguran da je i jednu loptu turio napred, a kamoli preciznu. Svakako nije neko ko na ovkvoj utakmici treba da dobije sansu pre Kangve. On jeste skolovan igrac i jeste taj neko ko ima dobar pregled igre. Druga je tema sto to nismo videli u poslednje dve sezone. Ali opet, pricamo o rezonu, a Srnic nam je starter bez neke ikakve potrebe, ponovo. 

 

Ako Milojevic nije pogledao nijednu nasu utakmicu mogao bi komotno odmah da pakuje kofere. Jasno mi je da si odmah napisao da Nikolic nije trebalo da ulazi pre Kangve, samo kazem da ne treba sad traziti neke misteriozne razloge zasto je usao i sta je Milojevic mislio i zeleo njegovim uvodjenjem. Prosto se radi o tome da je Velja Terzicev igrac i da zbog toga kod Milojevica ima prednost u odnosu na Kangvu. Sad kad Kangva popizdi zato sto nije glup i vidi da neuporedivo slabiji igrac od njega ima prednost na utakmicama koje je on dosao da igra i krene da ladi jaja u Pazaru svi ce odmah da krenu u horsko pljuvanje zlih stranaca koji biraju utakmice i zauzimaju mesta nasoj deci. I mi cemo na kraju da izgubimo jos jednog kvalitetnog igraca kako bi menadzerske prevare mogle da sede u izlogu kao amsterdamske kurve.

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Kako ne gubiti u Evropi?

 

Zabraniti Srniću i Gobelji da ulaze u šesnaesterac.

 

:covid19:

 

Samo sto je taj isti Srnic u prvom poluvremenu u nasih 16 klizecim pocistio kriticnu situaciju ispred igraca Monaka.

 

Ne treba se ovde previse baviti penalima Gobeljica, Srnica i Pankova, jasno je zasto ih oni prave cesce i lakse od vecine drugih igraca, Zvezda ima mnogo veci problem koji sedi gore u kancelarijama. Onaj ulazak Nikolica pred 40.000 pari ociju koji gledaju taj maestralni trenerski potez u totalnoj neverici je sto puta gora vest od penala kojeg je Srnic napravio.

 

Sinoc se dogodila potencijalno zanimljiva stvar. Skoro svi igraci koji su davali izjave posle utakmice (Dragovic, Milunovic i Borjan) vrlo jasno su nam stavili do znanja da oni smatraju navijacima samo ove organizovane sa severne tribine. Naravno, Borjan je apostrofiran odmah za razliku od Dragovica kojem je progledano kroz prste zbog onoga sto je igracki. Taj momenat smo vec vidjali kad je Prosinecki odlazio, zavrsilo se tako sto posle Bordoa osim tih na severu prakticno nije bilo nikog drugog na stadionu. Zavrsice se isto i ovog puta.

 

Dakle, od sutiranja Stankovica imamo sledecu situaciju: igra nam se raspala, rezultate ne pravimo, atmosfera u svlacionici je nikad gora, saigraci se svadjaju i hoce da se biju nasred terena, ne dodaju se lopte u mrtve sanse zainat, na velika vrata su se u tim vratile menadzerske prevare a pravi igraci su skrajnuti, publika se svela na "zasto - zato" podrsku, punili smo stadion protiv Monaka tako sto su deljenje besplatne karte i otvarale kapije za slucajne prolaznike koji nisu imali cak ni tu besplatnu kartu. Cak ni ja koji sam ti govorio da ce stvari da odu nizbrdo nisam verovao da ce tako brzo da odu nizbrdo. To ti samo govori da je ovaj "post-Stankovicevski" period u klubu bio planiran mnogo pre njegovog odlaska. I to ce tako biti do zime a onda ce opet da krenu price o nevidjenim pojacanjima, novom stadionu i slicnim glupostima koje ce da prepeglaju ovaj period. A do tada pitanje je sta ce biti. Kangva vec ne igra a vidim da su od danas krenuli stidljivi nagovestaji da ima interesovanja za Bukarija iz Besiktasa. Niko se ne tali s njihovim platama, niko nema procente od njihovih ugovora, ne bi me nimalo zacudilo da im uskoro vidimo ledja ili da prebolimo jos jednu Terzicevu baladu o "igracima koji nisu na prodaju" da bi nam podvalio ideju kako je ovo ozbiljan klub.

 

Ne moze ta olos da sedi mirna. Oni jednostavno moraju da sjebu tim zbog svoje zarade jer je to razlog zasto su u klubu.

  • +1 1
Link to comment

Pa zašto su onda trpeli Stankovića 2,5 godine? Sa njim smo igrali sve vreme le kao što bi i ove, osvajali titulu kao što bi i ove verovatno plus zagarantovanu lš, a sada je i to vrlo diskutabilno kada je otišao. Onda su sami sebi pucali u nogu. Jesu oni pokvareni lopovi ali glupi baš nisi toliko. 

Link to comment
18 minutes ago, sasha said:

Pa zašto su onda trpeli Stankovića 2,5 godine? Sa njim smo igrali sve vreme le kao što bi i ove, osvajali titulu kao što bi i ove verovatno plus zagarantovanu lš, a sada je i to vrlo diskutabilno kada je otišao. Onda su sami sebi pucali u nogu. Jesu oni pokvareni lopovi ali glupi baš nisi toliko. 

Pa nisu ga trpeli vec im je pogodovao.  Medjutim, nakon treceg propusta da udje u grupni deo LS, podrska uprave koju je imao je splasnula.  S druge strane, Stankovic je insistiurao na neopozivoj ostavci pa su se nasli na istoj razini, rukovali i kiss me good bye.  Kao sto sam vec pisao, da su mu dali podrsku posle Makabija, kao sto je trebalo, Stankovic ne bi imao gde nego da ostane bar do zavrsetka jesenjeg dela sezone.  S druge strane, da je Stankovic hteo da ostane, ne bi ga sprecavali.  Kolateralna steta takvih ponasanja uprave i Stankovica je tim Crvene zvezde koji je upao u turbulenciju i trenutno tone bez nagovestaja da to moze da se zaustavi.  U ovom trenutku, imamo trenera bez pedigrea, i igrackog i trenerskog, bez kompletiranog strucnog staba, sa trojcom pomocnika od kojih su dvojca bivsi fudbaleri koji nemaju zavrsenu trenersku licencu, bez prvog asistenta i bez glavnog kondicionog trenera.  Ja bih rekao da Milojevic ima dobru ideju sta treba da radi, ali da ima problem sa sprovodjenjem te ideje delom zbog nedostatka pedigrea i potrebnog iskustva, delom zbog nedostatka jake podrske od strane klupske vrhuske.  Medjutim, on je na to svesno pristao i to nam je sto nam je.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...