Jump to content
IGNORED

BG restorani v2.0


renne

Recommended Posts

Repovi u maloj Zvezdari su spektakl. Verovatno bolje nisam jeo. Gurmanska isto odlicna a i sve ostalo dosta dobro.

 

+ Ne znam odakle dobavljaju paradajz ali svaka im čast. Ne treba Šopska samo taj paradajz i eventualno sir

Link to comment

Kod Milutina na bogosloviji, roštilj desetka salate takodje. Rakija i vino iz Aleksandrovca. 

FA5B6C17-FE72-47C6-A70C-4F8B6F8278E0.jpeg

Link to comment

Pinot u West 65. Ima nesto Michelinovo kao reklamicu. Rekao bih da je poskup, ali je stvarno dobro i, navodno, vode racuna o svakom proizvodu , ne samo o glavnim jelima ( hleb njihov, paradajiz je bio stvarno dobar... )

sumnjam da bih otisao da ja placam.

 

  • +1 1
Link to comment

bio sam danas kod goce i renata ispod pančevačkog mosta

 

iskreno tamo sam odavno prestao da idem jer im se reputacija dosta srozalla ali mi se već 2x u 3 meseca namestilo da svratim posle agonije na buvljaku u pančevu, da se dozovem sebi. a ne vozi mi se kroz bangladeš krnjače do alaskih ribara.

 

kod goce i renata se solidno vratio kvalitet, najvažnije - r.čorba je odlična, puna krupnih komada mesa, nije se štedelo ni na paradajzu ni na ljutoj paprici. 590 košta porcija koja obilno hrani dvoje a može i troje kao zagrevanje za ribu kao glavno jelo. velika činija koja je baš puna.

 

iako smo se prilično najeli od čorbe uzeli smo pola kile soma u susamu da ne ostanemo gladni ciketani, dugo smo čekali ali je vredelo, som se ne oseća na dunavski mulj, hrskavo je ispržen i nadasve nije masan. tip top. salate - vitaminska i dalmatinska mešavina - takođe za pohvalu.

 

mene starog alkosa su kupili sa flajkom sode za uz kišovo belo za špricer.

 

kako su sve cene otišle u gradu u kurac, učinilo mi se da je 4700 za dvoje podnošljivo. jeftinije nego račun za dvoje u bad ramenu.

 

vikendom je gužva, bez rezervacije posle 2 nema šanse. nas je izvuklo što smo stigli na bum oko 1.15 pa su nam dali sto nekog ko je rezervisao za 4.

 

 

  • +1 3
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ahimsa Vega-Yoga u Cara Dušana - nekoliko stolova ispred, nekoliko unutra, ispred sanka, ali to nije sve, uskim i dugim hodnikom prolazi se u drugi deo restorana, veci i prijatno uredjen, ali bez prirodne ventilacije.

 

IMG_7203.thumb.jpeg.9f76138c7b7410dcc36af902e1adc22d.jpeg

 

IMG_7204.thumb.jpeg.e3c779be5f23472877eb10342fee76e1.jpeg

 

Prvo je Tajlandski zeleni kari sa jasmin pirincem, drugo Ramen.

 

Restoran je veganski, meni moze da se vidi na instagramu, na pitanje otkud halumi, konobar ljubazno, mada nesigurno rece da je vegetarijanski 🙂.

 

Kari je bio vrlo ljut, patlidzan, luk, indijski orah, brokoli na pirincu u sosu. Samo sam probala, meni je bilo preljuto

 

Ramen je bio sa kokosovim mlekom i kiseo, spanac, sejtan, alge, sargarepa, mladi luk. Ukusno, ali vise fjuzn, nego ramen.

 

Imaju cevapcice, burgere, giros, salate, bowl-ove, lazanje, falafel, a i dorucak.

 

Prijatan enterijer i cinjenica da je u Bgd nevelika ponuda veganske restoranske hrane navesce me da odem ponovo, verovatno na Etiopljanski gulas od crvenog sociva.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...