Jump to content
IGNORED

Post-covid


Svemir Zeka

Recommended Posts

a jbg, eno moje rodice, godište '65, od pre par meseci, ponosni vlasnik pejsmejkera :dry:

 

ed.

potpuno je sve nepredvidivo, @ToniAdams, ti si beše uredno bio vakcinisan, ako se ne varam ?

 

sad sam srećna što smo i muž i ja odmah otišli lekaru i odmah dobili onaj antivirusni lek, ali ko će znati da li i to radi protiv post-covida

 

 

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

ali poshto preti da se iznerviram, prekidam

 

Možda mogu da ti amortizujem malo, a možda te još iznerviram. :D

Nedavno si rekla kako smo svi to potisli, i pobegli od svega toga. Ja imam ponekad flešbekove među ljudima, kao gle neko kašlje u autobusu, mnogo ljudi....juče šalju na grupu neku u kojoj sam snimak s žurke za srpsku novu godinu, to se leluja masa telesa, opažam nizak plafon i razmišljam koliko tu u stvari ima vazduha. A trenutno su svi ali apsolutno svi bolesni, ne znam od čega, ali kao okej, sad će lepo da se prošeta to tu.

 

Ja ne verujem da smo mentalno netaknuti koliko to izgleda. Za sebe samu znam da sam se mnogo promenila. Dobro, ja sam imala dva smrtna slučaja bliskih osoba, a nije od kovida, ali se vremenski ispoklapalo u najgorim trenucima. Mislim da sam otvrdnula, postala grublja i sebičnija. Čisto da ne bude kako sebe vidimo kao divne i krasne. Nekako sam zauzela preživljavački mod, da te bombarduje sa svih strana a da nekako moraš da se izboriš i preživiš. Prestala sam da se plašim mnogo stvari kojih sam se plašila, valjda je posle svega toga bezveze i mnogo toga je rešivo. Mada, sebi nekad delujem bezosećajno jer ne registrujem mnoge tuge koje bi me ranije pogađale, valjda je mehanizam odbrane. Ili nije. Nemam pojma. Mislila sam da se negde u dubini kuva i da će jednom da eksplodira, a sad mislim da i neće. To je to, postala sam druga osoba, s oklopima koji rade svoju funkciju dobro.

  • +1 6
Link to comment

Ko zna koliko nas je spasila vakcina. Nego se to ne vidi. Koliko se secam, a mislim da ne gresim jumanji je dobila kovid tek pred trecu dozu. Neka me ispravi neko ako se bolje seca

 

Link to comment

Moj tata je bio u bolnici zbog korone i relativno je ok, krvna slika itd,  ali nije isti covek, razumem starost ali ja ne mogu sa njim da progovorim u pravom smislu reci, onako kako smo radili ranije. Nije zainteresovan za komunikaciju, deluje tuzan a ja samo jos tuzniji kada se odaljim. Ne umem da opisem to neko odsustvo necega iako sve radi normalno, sve razume i generalno zivotno ponasanje je regularno, gledano sa strane. Mozda bi sve bilo i bez kovida ali je promena bila jednostavno suvise nagla.

Meni je otisla koncentracija negde, vijamo se.

 

Mini tromboze, il tako nesto sam dobio od medicinske struke u familji, kao odgovor za sve, nisam rad da istrazujem, ni mi je bitno sta i kako, nije bilo jednostavno i nece biti i dalje, naleteli smo na minu kao civililizacija, treba nam vremena 

Edited by villiem
  • Tužno 6
Link to comment
11 minutes ago, ToniAdams said:

brate ja cu se vakcinisati za par meseci, pa sve da mora u oko da se primi, nebitno

Samo polako korak po korak. Pozabavi se ishranom i to ce sve da krene na bolje i fizicki i psihicki :)

  • +1 2
Link to comment

Ljudi, držite se svi, šta drugo reći.

 

Za stare ljude verovatno nema neke nade, ali sam negde u nekom momentu ili čula ili pročitala da te posledice covida imaju tendenciju da malo oslabe prolaskom vremena.

Tako da, jbg, sa optimizmom i verom u bolje sutra, šta nam drugo preostaje.

 

 

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

elem vako, posle tacno dva ipo meseca od kovida i jedno dva soma evra koje sam pukao u beogradu na preglede (pošto je u nemačkoj prvi termin bio sredina marta), mogu da izjavim sledece  - kao suvenir na kovidaske dane dobio sam oziljak na plucima dole levo koji ce ostati zauvek (al koji nije nesto sto na bilo koji nacin utice na funkciju), oziljak na srcu koji su u prvi mah tumacili kao "znak da sam nekada imao infarkt" a koji nisam pre tacno godinu dana imao, kada sam pohadjao istu kliniku zbog tahikardija, maaaaalo sjebanu slezinu (prvo su mislili da je od nekakvog udarca, posle su se saglasili da je i kroz nju fino "protrcao") za koju tvrde da ce se vratiti u normalu ali uz izbegavanje bilo kakve fizicke aktivnosti neko vreme. 

crp je i dalje povisen a neuroloskim povremenim smetnjama koje mislim da i dalje osecam nisam stigao da se bavim.

 

dobra stvar je sto cu imati vise slobodnog vremena, posto sam u firmi u kojoj sam tek poceo da radim tacno mesec ipo od ukupna tri meseca bio na bolovanju, pa su mi rekli da ne deliverujem ocekivano, haha. 

 

edit: nabio sam i preko 10 kila cistog sala, sto vrv i nije fer da pripisujem kovidu kao takvom, ali prosto sam morao zdrati ugljene hidrate kao svinja da bih koliko toliko imao energije da funkcionisem, a fizicki sam bio nekretnina, tako da me bas briga, i za to je kriv.

jedva su me pustili na test opterecenja, jer traka moze do 120 da izdrzi a meni pokazalo 119.

 

 e imam ja ovo, ne treba da brines preterano. mene zeza pred promenu vremena, boli ko noz zariven, svake godine sve vise. i ne smem nikakvo fizikalisanje, tipa trcanje, teretana i slicno. navikne se covek

  • +1 2
Link to comment
32 minutes ago, dùda said:

Ljudi, držite se svi, šta drugo reći.

 

Za stare ljude verovatno nema neke nade, ali sam negde u nekom momentu ili čula ili pročitala da te posledice covida imaju tendenciju da malo oslabe prolaskom vremena.

Tako da, jbg, sa optimizmom i verom u bolje sutra, šta nam drugo preostaje.

 

 

@villiem

Da. Moj teča je posle kovida 2021. bio dementan godinu dana. Nije prepoznavao nikoga, samo tetku, a ćerku jednu takođe nije. Familija dolazi, on mukica sedi i samo gleda. Ima 84 godine. 

Međutim, letos kad sam bila, ispričali smo se, zna ovu moju dečurliju, i kako se mali drao ranije, to je već bio dobar znak. I kažu mi, oporavio se, sad već funkcioniše manje-više razumno. 

(Inače je čovek patio desetak godina od ptsp-a s ratišta, i od toga se bio oporavio, nelečen.)

Edited by Svemir Zeka
  • Wub 2
Link to comment

Drzi se @ToniAdams a i svi ostali....

Definitivno ovo je "sistemska" napast, i to je sustina. To mi potvrdila ova moja doktorka koja je nesto u kontaktu sa koleginicama i kod nas i napolju.

I ono sto mi je rekla:

Ne mozemo mnogo da popravimo napadnuto ali ako znamo da postoji mozemo da reagujemo.Koliko tek ima ljudi koji misle "sad je proslo to je to..." oni ce tek da dodju ne red.."

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...