Jump to content
IGNORED

Post-covid


Svemir Zeka

Recommended Posts

Ja fizicki mislim da nemam nikakve nuspojave a imao krajem oktobra pretprosle godine onu zajebanu deltu. Ovi moji me trpaju da sam onaj nalet kockarskog ludila sredinom prosle godine imao zbog korone koja mi je udarila na mozak ali realno sam i pre pravio slicne gluposti samo sa manje para tako da ne verujem da ima veze.

 

Ne daj se Tonci, stari dortmundjaninu. 

  • Wub 1
Link to comment
27 minutes ago, Indy said:

Već u toku omikrona (koga sam podelio sa lepšom polovinom tj. ona ga je i zapatila prva) imao sam čudan puls. I 120 u minuti, što je besmisleno (a u stvari kad je aritimija onda je teško izmeriti tačan puls, osim ako si doktor ili imaš opremu.) Isto i supruga (kod koje je to nestalo odmah posle c19).

 

Ovo se i meni dogodilo sa Omikronom. Puls 118 i visok pritisak (165/105) tokom drugog dana od pojave simptoma. Samo je nestalo u jednom trenutku bez ikakvog vidljivog uzroka. 

Link to comment
3 hours ago, ToniAdams said:

a jebemu, kapiram da sam jedan od retkih sa ovako losim kartama

Nisi bre, vec jedan od polovine koji su lose podnijeli sranje. KOliko ih je izginulo upravo zbog tih ostecenja. Testiraj, pazi, jbg, bice dobro. nego, to ostecenje na srcu, izgleda li na onom snimku kao neka zvezdana izmaglica oko neke glavne zile? Meni rekli da mozda jeste od kovida ili od teeeskog oblika bronhitisa iz djetinjstva, koji, provjereno, nisam imao.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Mos said:

 

Ovo se i meni dogodilo sa Omikronom. Puls 118 i visok pritisak (165/105) tokom drugog dana od pojave simptoma. Samo je nestalo u jednom trenutku bez ikakvog vidljivog uzroka. 

 

Isto meni, preko 140 puls prvi dan, posle se smirilo, koleginica isto. A kolegi ostao i posle korone, morao kod kardiologa, sad ke dobro

Link to comment
  • 3 weeks later...

uh, nadam se da ce sve biti kako treba.

 

ja jebiga imam da prijavim i dalje te jebene mozdane magle, ali da kazem da mi i sve vise lice na onaj osecaj koji sam imao kad sam dvaput radio test na insulinsku rezistenciju, dakle kao da sam na heroinu u jednom momentu, sa tim sto odjednom krenem da osecam kretenski intenzivnu zedj.

 

vise nisam siguran ima li veze sa kovidom ili ne, ali svakako mi se pre ovog sranja nije desavalo. a znam da je djordje cvarkov pricao kako je zabo secer posle kovida ( u rl mislim).

juce mi je stigao aparat za merenje secera u krvi pa cu videti.

  • +1 5
Link to comment
  • 4 weeks later...

kod mene je izgleda laksi perikarditis, dr vjeruje kao posljedica korone za koju ni ne znam da sam je prelezala. posto su crp i leukociti ok, kaze da je upala vjerovatno i prosla. ko zna od kada vucem, kad se sjetim odredjenih simptoma koje sam pogresno dozivljavala, mozda i od jeseni.

 

da li je neko imao tu dijagnozu i kako su tekli  lijecenje i oporavak?

 

smijesno mi je sto bolove ruke i ramena tek sad pripisujem i novoj dijagnozi, a nisam ih cak ni pominjala doktorici jer nisam obracala narocitu paznju na njih misleci da sam po obicaju zeznula vrat i rame vjezbanjem.

 

 

preporuceno mi je dvonedeljno mirovanje. dobro je da sam juce forsirano marsirala na 10. sprat da vidim mogu li :dry:, ne znajuci jos da ne smijem. e pa mogu.

Edited by morgana
  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

kod mene je izgleda laksi perikarditis, dr vjeruje kao posljedica korone za koju ni ne znam da sam je prelezala. posto su crp i leukociti ok, kaze da je upala vjerovatno i prosla. ko zna od kada vucem, kad se sjetim odredjenih simptoma koje sam pogresno dozivljavala, mozda i od jeseni.

 

da li je neko imao tu dijagnozu i kako su tekli  lijecenje i oporavak?

 

smijesno mi je sto bolove ruke i ramena tek sad pripisujem i novoj dijagnozi, a nisam ih cak ni pominjala doktorici jer nisam obracala narocitu paznju na njih misleci da sam po obicaju zeznula vrat i rame vjezbanjem.

 

 

preporuceno mi je dvonedeljno mirovanje. dobro je da sam juce forsirano marsirala na 10. sprat da vidim mogu li :dry:, ne znajuci jos da ne smijem. e pa mogu.

Ne mora da bude korona, isto se covek oseca kad mu protrce epstein-barr ili citomegalovirus a da nije svestan. Ajd svako dobro (valjda krempite nisu no-no) :thumbsup:

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Lancia said:

Ne mora da bude korona, isto se covek oseca kad mu protrce epstein-barr ili citomegalovirus a da nije svestan. Ajd svako dobro (valjda krempite nisu no-no) :thumbsup:

 

tenks. da, moze i koksaki, adenovirusi itd, ovdje je kovid kao pretpostavka zbog njegove ucestalosti, a lijecenje je svakako isto. krempite na osam sati po dvije.

stanje je i meni slucajno otkriveno.

Edited by morgana
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
15 minutes ago, morgana said:

 

tenks. da, moze i koksaki, adenovirusi itd, ovdje je kovid kao pretpostavka zbog njegove ucestalosti, a lijecenje je svakako isto. krempite na osam sati po dvije.

stanje je i meni slucajno otkriveno.

Imala je moja drugarica, neposredno nakon korone, negde prosle godine u ovo vreme. Ona je imala jake bolove u ruci i jos neke tegobe te je otkrila. Bila je na bolovanju mesec dana, mirovanje i jos nesto je pila (to je valjda uobicajena terapija, nesto tipa brufen). Kod nje je mirovanje bilo obavezno, a nije ni mogla da se krece prvih dana tako da si ti odlicna :heart:

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...