Jump to content
IGNORED

Post-covid


Svemir Zeka

Recommended Posts

da, ja sam skroz ok, imala sam period jesenas i u januaru kad sam bila bas malaksala ali sam mislila da je to tipicno za ovosezonski grip (bila sam kovid negativna) plus imam ocajno nizak pritisak koji uvijek krivim za sve.

 

nadam se da je drugarica sada dobro :)

Link to comment

Pa to, kod tebe posto si laksi slucaj tesko da si mogla da na te simptome obratis paznju. 

Drugarica je dobro skroz, to je proslo :wub:.

Bice to sve ok :wub:. Samo se primiri, mirovanje je kljucna terapija 

Edited by Sandradjer
  • Wub 1
Link to comment
3 hours ago, morgana said:

kod mene je izgleda laksi perikarditis, dr vjeruje kao posljedica korone za koju ni ne znam da sam je prelezala. posto su crp i leukociti ok, kaze da je upala vjerovatno i prosla. ko zna od kada vucem, kad se sjetim odredjenih simptoma koje sam pogresno dozivljavala, mozda i od jeseni.

 

da li je neko imao tu dijagnozu i kako su tekli  lijecenje i oporavak?

 

smijesno mi je sto bolove ruke i ramena tek sad pripisujem i novoj dijagnozi, a nisam ih cak ni pominjala doktorici jer nisam obracala narocitu paznju na njih misleci da sam po obicaju zeznula vrat i rame vjezbanjem.

 

 

preporuceno mi je dvonedeljno mirovanje. dobro je da sam juce forsirano marsirala na 10. sprat da vidim mogu li :dry:, ne znajuci jos da ne smijem. e pa mogu.

 

mirovanje mirovanje i samo mirovanje. minimalizuj sve aktivnosti koje mozes. i bar jedno mesec dana. msm ako mozes toliko

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, munze said:

 

mirovanje mirovanje i samo mirovanje. minimalizuj sve aktivnosti koje mozes. i bar jedno mesec dana. msm ako mozes toliko

 

mogu, tim prije sto radim od kuce. 

jel to znaci ni setnjica? ja sam naivno pitala dr mogu li da vozim bajk ali nisam dalje detaljisala sta znaci mirovanje.

Link to comment
4 minutes ago, morgana said:

 

mogu, tim prije sto radim od kuce. 

jel to znaci ni setnjica? ja sam naivno pitala dr mogu li da vozim bajk ali nisam dalje detaljisala sta znaci mirovanje.

a probaj da istrpis malo i bez setnji. i nikako bicikl!!  mene je strefio malo tezi oblik( od koksakija) pa mi se oporavak bas otegao al nisam prosto imao mogusnost da duze mirujem i odmaram.

neke vitamine vidi da uzimas, vit.c je najbolji . ja sam tada dobio iz amerike neko dzambo pakovanje koenzima q10. tad sam prvi put cuo za njega.kod nas ga jos nije bilo. i mislim da mi je on pomogao. sad, da li je stvarno do njega bilo ili se prosto poklopilo ne znam, al ga svima preporucujem od tada

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

hvala :)

necu bajk, to mi je rekla i dr.

terapija mi je aspirin, q10, magnezijum, c vitamin i cink. i mirovanje, dosadno ali mora se.

nadam se da si rijesio perikarditis i uopste posljedice koksakija

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment



...
 
smijesno mi je sto bolove ruke i ramena tek sad pripisujem i novoj dijagnozi, a nisam ih cak ni pominjala doktorici jer nisam obracala narocitu paznju na njih misleci da sam po obicaju zeznula vrat i rame vjezbanjem.
 

opishi mi ovo ruke i ramena, kako to izgleda?



sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment

Koenzim Q10 je i meni bio u terapiji koksakija.

ja sam prošla tad bez posledica po srce zahvaljujući blagovremenoj dijagnozi, ali q10 pomaže u jačanju srčanog mišića i baš se preporučuje.

 

držite se svi :heart:

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:


 

opishi mi ovo ruke i ramena, kako to izgleda?



sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

Ovo i mene zanima, imao sam neobjašnjiv bol u ramenu, tačnije rameni deo ruke, sa ograničenim pokretom.

Link to comment
6 hours ago, gospa buba said:


 

opishi mi ovo ruke i ramena, kako to izgleda?



sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

2 hours ago, Tale said:

Ovo i mene zanima, imao sam neobjašnjiv bol u ramenu, tačnije rameni deo ruke, sa ograničenim pokretom.

 

kod mene je to tup bol u ramenom misicu, gornjem dijelu grudnog i ledjnog ka vratu u istoj visini. recimo da malo lici na reumatsku, tuplji, imala sam slican nekoliko puta zbog loseg stava u vjezbanju. u prstima iste ruke osjetim lagano sijevanje, koje sam takodje ranije iskusila sto puta ali je tada kretalo od vrata.

mislim da kvalitet bola kod perikarditisa moze da varira.

ne bih se sjetila da odem kod ljekara zbog ovog simptoma jer kod mene nije bio jak, a zna da se desi da ljudi znog njeva pomisle i na infarkt, kako citam, ako se naglo javi i intenzivan je. 

doslovno sam mogla da ne znam za problem dok se sam ne razrijesi ili iskomplikuje, da nisam otisla da vidim u kakvom sam opstem stanju malo preventive radi, malo zbog jako mucnog ali bezopasnog niskog pritiska.

  • +1 1
Link to comment

to sam neshto i miislila, meni je to krenulo posle kovida koji nisam znala da imam, kao tup bol u nadlakticama, niskog intenziteta danju, sa malo ogranichenim pokretom, kao zubobolja dosadan, ali me nocu budio i povecavao intenzitet do nivoa da ne mogu da se okrenem u krevetu jer ne mogu od bola da se oslonim na ruke. lechen kao neka neuropatija, dolazio i odlazio josh 5-6 puta manjeg intenziteta. lekovi ga u biti ne popravljaju, vezbe ga ne popravljaju, plivanje onako, mozda, u sushtini samostalan entitet, zivi kako hoce dry.png

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



  • +1 2
Link to comment

Ja sam taj osecaj u nadlakticama imala kao reakciju na (ekstreman) stres i dovodim ga u vezu sa srcem. Narocito kad se probudim iz sna sam imala taj osecaj u rukama.

Link to comment

ja ne dovodim nishta u vezu sa srcem, sve dovodim u vezu shto sam medjed, jer bi mi svakako rekli idi kuci promeni sve pa se vrati kad budesh neka druga [emoji38]ol:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



  • Haha 1
Link to comment

Kod mene je taj bol bio sveprisutan, ne bih mogao da ga opišem kao tup: ako bih podigao ruku (odručio) ili pokušao da podignem iznad glave bol bi postajao oštar i morao bih odmah da spustim ruku uz telo da bi se bol vratio na podnošljiv nivo.

 

Jednom sam popio Brufen da bih umirio taj bol i od tada je prestalo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...