Jump to content
IGNORED

Post-covid


Svemir Zeka

Recommended Posts

Ja imam slicne, nejasne bolove, ali ne u misicima vec vise kao u tetivama, zilama i zilicama. Od toga, 80% je u nogama od kukova do koljena i blago ispod koljena, sa zadnje strane samo. Ostali bolovi nekako setaju - cas u podlaktici, cas kao neka tetiva izmedju desnog ramena i lijevog kuka kroz sredinu mene da ima :dry: i sl. I nisu bas bolovi, na granici izmedju boli i teske neprijatnosti nekako.

  • +1 1
Link to comment
Da li neko nakon oporavka ima bolove u mišićima ruke, između ramena i lakta?
Da li je to prepoznata post covid teškoća ili nešto drugo?
ja, oba ramena i nadlaktice. prepoznato kao post kovid, lecheno kao random neuropatija ili tako neshto. dolazi i odlazi kako mu padne, ali nikad vishe u prvobitnom intenzitetu. vishe se ni ne bavim time.

kod mene je to bilo posle alfe bez prepoznatljivih simptoma, koju sam tek kasnije saznala da sam imala. popravilo se dosta posle prve astre. bezgranichno glupo stanje.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, kipo said:

na granici izmedju boli i teske neprijatnosti nekako

Ovaj post-covid po vašim opisima na nekog zdravog i bobe pomozi; na nekog ko već (godinama) ima slične simptome... no way.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
25 minutes ago, Indy said:

Ovaj post-covid po vašim opisima na nekog zdravog i bobe pomozi; na nekog ko već (godinama) ima slične simptome... no way.

Sta, kao tesko bi podnio? Pa jeste, ja godinama nisam bio bas u nekoj formi, kilogrami, stres, uvijek 2-3 posla.. posle kovida sam bar 20-30% psihofizicki nesposobniji. Nije toliko da se ne moze trpiti/ podnositi - kad sam u kafani, na rostilju, bicikl.. uopste ne obracam paznju - vec kad mirujem, sjedim. I stalno tinja taj strah da ce nesto poci po zlu, pu pu pu.

Link to comment

pa ovo moje je bilo (i ponekad sad) dosadno kao zubobolja niskog intenziteta, takvog nekog kvaliteta neprijatnosti, koja ne prestaje nikad, ali, kao i svi zivci, nocu bash voli da je tu ph34r.gif

manifestacija najmuchnija otprilike kao kad hocesh da se okrenesh sa ledja na stomak (i obrnuto) na uskom prostoru (npr spavash do zida) ali ne mozesh jer ruke obe ne mogu da urade ono shto ruke treba da mogu u toj situaciji. nego 5 minuta ispuzavash ko glista, da ne kazem aksijalno [emoji38]ol:

budalashtina, u svakom smislu.

obim pokreta svakako ogranichen.

@tale. morash da nadjesh shta ti prija, toplo hladno, istezanje, vezbanje nevezbanje. svoj put. kod mene je uvek problem shto ne mogu nishta da podnesem da trpim a da ne pokushavam da popravim :isuse: :ph34r:

sent from novi mnogo jak bubamoto.







  • +1 1
Link to comment

Ja sam par nedelja posle kovida koji je prosao prakticno bez nekih simptoma poceo da suvo kasljem.

A onda totalni hit... u pola recenice sam izgubio glas... poceo recenicu baritonom a zavrsio je u mecosopranu :) 

Trajalo 5-6 dana i sada je bolje osim kada malo duze pricam bez prestanka... Ubije me pricanje price za laku noc detetu , mora zena da uskoci da zavrsi :)

Link to comment

Ja i dalje imam te dosadne bolove u zglobovima. Krenemo od lumbalne regije, preko kuka, kolena, sve do lista. Pretezno je leva noga u pitanju. Tesko mi je da doziram aktivnosti, sada kada treba sredjivati dvoriste, odnosno poceti poslove oko baste u selu. Prekjuce sam pijukom raskopavao neku gomilu zemlje u dvoristu, a zatim istu prebacivao lopatom malo dalje. Jos uvek se oporavljam, retard. Protisak i puls se brzo normalizuju,, no aritmije prave problem.

Link to comment
10 hours ago, Tale said:

Da li neko nakon oporavka ima bolove u mišićima ruke, između ramena i lakta?

Da li je to prepoznata post covid teškoća ili nešto drugo?

Meni se dešavalo unazad nekoliko meseci da me muči levi lakat/biceps/rame pa čak i leva strana vrata, išao sam 15 puta na fizio ali bez nekog uspeha, trebalo je da odradim magnet ali se vremenom malo smirilo (ne u potpunosti) sve dok se nije vratilo prošle nedelje u punom obimu sa sve senzacijama i na ostalim zglobovima (desno rame i lakat, trnci u jagodicama prstiju obe ruke, nelagodnost u mišićima i opšta slabost (bez temp, kašlja ili kijavice).E sad, suviše je tu naglo i svega bilo da ne bih pomislio da je ipak neki virus u pitanju pa sam odradio kućni korona test (negativan). Ali neki je sigurno bio jer se sada polako stabilizuje sve sem naravno one leve strane sa početka mog izlaganja/kuknjave.

 

Pitam se samo da li bi taj bol u ramenu mogao biti i od cjepiva obzirom da koronu nisam preležao ali sam zato fasovao 3 fajzera u to isto rame (nisam šarao jbg).?:fantom:

 

I samo da razjasnim da ne pravim pitanje oko toga da li ću ići i na četvrtu dozu kada budu zvali jer...bol u ramenu vs corona :sleep:

 

Edit: Eh, da, za svaki slučaj sledeće će biti desno rame svakako :fantom:

 

 

 

 

 

Edited by ubibobi
  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, gospa buba said:

ja, oba ramena i nadlaktice. prepoznato kao post kovid, lecheno kao random neuropatija ili tako neshto. dolazi i odlazi kako mu padne, ali nikad vishe u prvobitnom intenzitetu. vishe se ni ne bavim time.

kod mene je to bilo posle alfe bez prepoznatljivih simptoma, koju sam tek kasnije saznala da sam imala. popravilo se dosta posle prve astre. bezgranichno glupo stanje.

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

@buba & ostali

 

Nisam imao covid zvanično ali ni nezvanično, nisam imao stanja niti simptoma zbog kojih bih pomislio da bi trebalo da idem da se testiram. A ne bi me ni testirali bez simptoma. To mi je bilo i čudno nakon što su obe kućne devojke bile pozitivne a nama momcima nije bilo ništa. 

Tek nedavno sam primetio da imam te neke nejasne bolove u mišićima koji mi u određenom smislu i trenutku ograničavaju pokrete ruku (pri oblačenju, spavanju, oslanjanju na ruke u nekom opuštenom položaju tela).

Taj osećaj mi je potpuno stran, donekle liči na bolove zbog upale mišića ali nemam adekvatan razlog da bi to bilo.

Sada ne znam da li da sedim i da čekam nešto, da prođe ili se pogorša, ili da idem negde da se žalim na nešto neobično i neodređeno.

Link to comment

@Talejja upravo imam ponovo bol u mišićima na ruci na tom delu, isti kakav sam imala pre godinu i po dana. Tad je bila neka kombinacija predugog korišćenja miša i redovno dizanje i spuštanje teškog bicikla iz podruma svakog dana (nekad i više puta) tom rukom. Tj. to je doprinelo problemu. Pa sam dobila vežbe na fizikalnoj i to mi je jako pomoglo. Sad mislim da je to što sam tri dana za redom mnogo držala bebu (6kg) u nekim ne baš super položajima (sva sam nešto inače pogrbljena, teško mi je da se ispravnim) i opet (nešto lakši) bicikl tih dana. Bol je takav da mi je u određenim položajima da plačem (oblačenje zahteva akrobacije), u drugim ništa. Sve je to od ramena valjda.

Nisam bila pozitivna do sad, a svako malo se testiram.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Tale said:

 

Tek nedavno sam primetio da imam te neke nejasne bolove u mišićima koji mi u određenom smislu i trenutku ograničavaju pokrete ruku (pri oblačenju, spavanju, oslanjanju na ruke u nekom opuštenom položaju tela).

Taj osećaj mi je potpuno stran, donekle liči na bolove zbog upale mišića ali nemam adekvatan razlog da bi to bilo.

Sada ne znam da li da sedim i da čekam nešto, da prođe ili se pogorša, ili da idem negde da se žalim na nešto neobično i neodređeno.


Mene prosle godine boleo zglob desne sake jedno 3 meseca, pojavio se bol odjednom, nestao odjednom, nisam ni bio kod fizijatra. Mazao konjskom mascu, oblozi, fastum gel, a bol je bio specifican jer sam mogao da dignem i drzim 30-35 kila tom rukom i ne osetim nista, a cim treba da gurnem nesto ili recimo zatvorim vrata, ispadnu mi oci od bolova. Ali nisam to povezivao s kovidom. :blink: Uopste nisam mogao da savijem zglob ka dole, jedva nekako na 45 stepeni. Osecao sam se kao da mi je tetiva/ligament kraci nekoliko santimetara nego sto treba da bude, zatezalo me je jako. Prvo sam kontao mozda je neka mikropovreda zbog repetitivnog pokreta (mis), ali to sam radio ceo zivot i nikad nije bilo nista. 

Sad kad je omikron bio popularan™, bolela su me donja ledja (desni deo narocito) jedno mesec i po dana kad god menjam polozaj, dakle kad ustajem iz lezeceg ili sedeceg polozaja, sve zategnuto i treba mi par sekundi da postignem potpuno vertikalan polozaj. Kad sam u vertikali i hodam, nista. Evo, tek pre neki dan me je proslo. Tripovao sam da je mozda bubreg, ali mi je receno da to boli non-stop kad imas infekciju/kamen/pesak. Isto tako su me bolela ledja kad sam primio Fajzera, ali je to trajalo dan, dva i nista posle.

Nikad mi se ranije u zivotu nije desavalo tako nesto. Kad god sam imao bolove u misicima, bili su direktno povezani s fizickim naporom od ranije (plivanje, biciklizam, kucno vezbanje, ili prolecna trulavost posle lenje zime). Ovde ne mogu da shvatim od cega je, a ni kako je proslo. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...