Jump to content
IGNORED

Građanin Đoković


Leia

Recommended Posts

Februar 2016.

Quote

Porodica tenisera Novaka Đokovića je počela da ulaže novac u proizvodnju vina i Goran Đoković, stric svetskog reketa broj jedan, kupio je pet hektara zemlje u selu Lipovac kod Topole.

blic.rs/biznis/porodicni-biznis-djokovici-ulazu-u-vinograde/d1263ll

 

Novembar 2021.

Quote

Stric jednog od najboljih tenisera sveta zasadio je vinograde u selu Lipovac, a u berbi mu se ove jeseni priključio Novak Đoković. Sa suprugom Jelenom i radnicima pomogao je pri sakupljanju drugog roda.

alo.rs/sport/tenis/569284/mi-u-vinograd-kad-tamo-novak-dokovic-mestani-sela-lipovac-nisu-verovali-svojim-ocima-foto/vest

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

  

Quote

Srđan Đoković napao Sportklub i Viškovića

Srđan Đoković, otac našeg najboljeg tenisera Novaka Đokovića, gostovao je na televiziji K1, gde je govorio o Noletovom porazu u finalu Pariza, ali i učešću na Australijan openu. Govoreći o meču za titulu u "Bersiju", Srđan Đoković je napao voditelja Sport kluba Nebojšu Viškovića, zamerajući mu da "nije dovoljno navijao za Novaka", te da se osetio kao da je "gledao dansku televiziju".

- Novak je upisao svoju decu u školu i obdanište u svojoj zemlji. To što je kupio kuću u svojoj zemlji i što će živeti u svojoj zemlji kada završi svoju tenisku karijeru, to treba da cene i poštuju svi, a naročito sportski novinari. Da li je moguće da se ne kaže naš Nole, naš dika, svi komentatori sportski koji prenose tenis iz velikih zemalja kao što su Francuzi, Amerikanci i Hrvati kažu "naš igrač", a ja sam se osećao kada gledamo meč kao da gledamo dansku televiziju, tako je prenosio taj komenatator (Nebojša Višković, prim. aut.), pa je Novaka zvao Đoković - rekao je Srđan Đoković i naglasio:

- Runea je spominjao sto hiljada puta, to je bezveze, zato nam se i dešava ovo što nam se dešava u životu. Ne poštujemo ono što imamo, a mi imamo zlato. Ni taj kanal ni taj čovek koji se tako ponaša prema Novaku nikada ne bi bio u situaciji da komenariše na taj način o Novaku, a neće ni biti kada on uskoro ostavi tenis. Cenite ljudi i poštuje ono što imate u svojoj zemlji, imate čudo neviđeno, kažite naš Nole, naš dika, uzor svim ljudima... On je mom ocu produžio život nekoliko godina, jer su ga na Banjici na kojoj je živeo zvali Deda Nole. Živeo je za njega i njegove pobede.

Srđan Đoković je potom pričao i o slici koju je Novak stvorio među ljudima na Zapadu.

- Novak se pojavio u najteže vreme za srpski narod u poslednjih 50 godina, pojavio se kao proviđenje, kao znak da mi nismo genocidan narod, da smo deo stare evropske civilizacije i da nemamo čega da se stidimo. Pokazao je da je nemoguće da neko toliko poštovan u celom svetu dolazi iz "lošeg" naroda kako su hteli da nas predstave Zapadnjaci. I dalje pokušavaju tako da nas predstave, ali mi smo čvrsti uz svoju veru i svoj narod - rekao je Srđan Đoković u "Uranku" na K1 televiziji.

https://direktno.rs/sport/tenis/440256/srdjan-djokovic-viskovic-sport-klub-novak-pariz.html

 

Ako neko ne zna ili je zaboravio...


8.5.2009.

Quote

Nebojša Višković, sportski komentator, odlučio je da napusti RTS zbog odluke Javnog servisa da on neće komentarisati Srbija open, prvi ATP turnir u našoj zemlji. Prema njegovim rečima, Srđan i Goran Đoković, otac i stric Novaka Đokovića, našeg najuspešnijeg tenisera, uticali su na takvu odluku pretnjom da će u suprotnom onemogućili prenos ovog takmičenja.

– Nekoliko dana pre početka turnira u Beogradu Srđan i Goran Đoković su insistirali od Javnog servisa moje izuzeće. Znam da je bilo mnogo natezanja i da se Tijanić žestoko borio da se to ne desi. Na kraju je, ipak, popustio i prihvatio te uslove. To je jednostavno „prelilo čašu” i zato sam odlučio da napustim RTS. Zbog procedure, još to nisam zvanično uradio, ali sam obavestio sve svoje nadređene o toj odluci – objasnio je Nebojša Višković za „Politiku” i dodao da netrpeljivost između njega i Srđana Đokovića traje više od dve i po godine, a razlog je, kako je naveo, Srđanovo uverenje da Nebojša Višković „ne navija dobro za Novaka”.

– Osobe bliske Đokovićima su mi kazale da on smatra da imam nešto ozbiljno protiv Novaka i da to ne krijem tokom prenosa. Sve je kulminiralo njegovim upadom u moju kabinu u studiju RTS na Košutnjaku pre godinu dana, kada sam komentarisao meč Đoković – Nadal. Još tada sam zahtevao od Tijanića da osudi taj postupak, ali se to nije desilo. Teška srca sam to progutao i nastavio dalje, ali sada ne mogu – rekao je Višković.

Njegov odnos sa Novakom je, ispričao nam je ovaj komentator, prvo bio prisan, da bi se posle prvih sukoba sa njegovim ocem hladio, ali zadržao na krajnje korektnom profesionalnom nivou.

– Novak je uvek, uprkos svemu, bez pogovora izvršavao obaveze koje je imao prema meni kao novinaru. Nikada nije bio neprijatan. On je pametan momak, sigurno ima svoje mišljenje o celoj priči. Što se Novaka tiče, o njemu u svakom smislu mislim sve najbolje – istakao je Višković i dodao da se sa Tijanićem još nije čuo. (...)

https://www.politika.rs/sr/clanak/86117/Sportski-komentator-napusta-RTS-zbog-Dokovica

Edited by vememah
  • +1 3
  • Haha 6
  • Tužno 1
Link to comment
7 minutes ago, Mil@n said:

 

Da mi je čuti objašnjenje šta konkretno misli pod ovim. 

 

Otimaju nam Kosovo dok u Beogradu ima previse parkova i zelenih povrsina a premalo mesta za nove kranove.

 

Valjalo bi da tu i tamo neko od nas ode i popusi Srkiju u znak zahvalnosti sto nam je napravio Novaka.

  • +1 6
Link to comment
3 hours ago, BWA said:

Predlažem da ubuduće Srki komentariše Novakove mečeve.

Komentarisao je na eurosportu u koroni onaj USO sa kog je Novak diskvalifikovan.

 

Ajmo Noksatm :lolol:

 

A salju na stranu, Viško bas otvoreno navija za Djovaka, i Govedarica isto, mislim da samo njih dvojica i rade prenose kad on igra, ne kapiram sta bi trebao da uradi.

Srkijev bitterness je za :isuse:

 

 

Edited by Midgeta
  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...