Jump to content
IGNORED

Kolaps elektroenergetskog sistema?


James Marshall

Recommended Posts

12 minutes ago, pbg12345 said:

To je odlicno

  Reveal hidden contents

Za prodavce bele tehnike i kucnih aparata :fantom:

 

Ćuti, ne prizivaj, samo bi mi još to falilo :isuse:

Link to comment

 

 

Quote

„Ovakvim obračunom, mi umesto da imamo velike uštede, mi imamo samo dvadeset odsto manji račun nego obični potrošači. S dvadeset odsto je naša investicija neisplativa“, kaže Nenad.
(...)
Vodeći se ministarkinim najavama, računali su da će im se investicija u najgorem slučaju isplatiti za desetak godina, a ukoliko cena električne energije skoči za trideset posto kako se najavljuje – i mnogo brže. S ovakvim obračunom, taj se period produžava na 15 ili 20 godina.

https://www.dw.com/sr/solarni-paneli-u-srbiji-đavo-je-u-sitnim-slovima/a-62336727

  • +1 1
Link to comment
On 4.7.2022. at 22:20, vememah said:

 

"Ovakvim obračunom, mi umesto da imamo velike uštede, mi imamo samo dvadeset odsto manji račun nego obični potrošači. S dvadeset odsto je naša investicija neisplativa“

 

Nije ni ovo loše, a i sumnjam da će bude manje od ovih 20 ikad.

 

Na stranu ovo sa priključkom na mrežu, jel kaže šta zakon kome sam i koliko dužan ako bih na kući odradio nezavisnu solarnu instalaciju plus bateriju, recimo samo za punjenje EV ili PHEV? Po nekom ofrlje računu ima nas kome bi se i ovo isplatilo...

 

Link to comment

lud je ko pravi bilo kakav dogovor sa ovom državom. ako nije u "šemi" s njom.

 

EDIT: zaboravih. u državi koja daje hilade evra subvencije za hibrid / električni auto nije moguće da se brojilo zameni o trošku EPS. a šta je trošak EPS? kupovina novog brojila i njegova ugradnja minus ponovna upotreba na drugom mestu onog skinutog. kol'ko je to para?

 

i ovos porezom i akcizama. shvatam da mali hoće da naplati ovo na onu energiju koja je data na "čuvanje" EPS. grešim? daš banci pareu štednju ona ti vrati tako što te oporezuje. nemoj samo da mi neko pomene da je tako u švjcarskoj.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...