Jump to content
IGNORED

Kolaps elektroenergetskog sistema?


James Marshall

Recommended Posts

On 10.7.2022. at 21:10, djordje geprat said:

lud je ko pravi bilo kakav dogovor sa ovom državom.

Upravo.

 

Meni bi ovo sa solarnim panelima bila super varijanta pošto imam gde po krovu da ih postavim, ali sam i pretpostavio da je u pitanje neka grdna prevara, čim Vučić i Mali to reklamiraju. Poenta je da kupiš panele od "proverenih" dakle njihovih firmi. 

Link to comment
Quote

Zagrebački portal Poslovni dnevnik, pozivajući se na „dobro upućeni izvor iz Elektroprivrede Srbije (EPS)", preneo je da će se tokom zime, tačnije u novembru, decembru i polovini januara u Srbiji sprovoditi restrikcije struje i to na dva sata tokom noći u Beogradu i Novom Sadu.

..

sti izvor je naveo i da se u slučaju pogoršanja stanja na tržištu električne energije u Evropi, predviđaju se restrikcije u trajanju od šest sati dnevno i to ravnomerno raspoređenih na pet distributivnih područja EPS.

 

ipak izgledne restrikcije

Link to comment
4 minutes ago, Plajvi said:

A ne znam vise stvarno, koliko losih vesti ovaj narod napaceni moze da podnese, smejem se iz nemoci 

 

 

  • Haha 2
Link to comment

A daj da ne bude da mračim, ali baš je neimenovani izvor iz EPSa šapnuo Hrvatima kako će biti restrikcije struje u Srbiji na zimu.

Ne kažem da neće, već da se danima preko novina ratuje na relaciji Beograd-Zagreb, pa ću pre u tom ključu da čitam ovo kao prcanje Vučića gde ga boli.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment

Ili je neko namerno bacio kosku Novoj/N1 da bi mogao jos malo da ih vredja i pljuje bez prava na odgovor u svakom narednom "obracanju" kao i preko svojih djubre portala, a i da napravi izgovor zasto ne bi trebalo da dobiju frekvenciju.

 

Realno, koga boli dupe sta je hrvatski/bilo koji portal saznao u EPS vezano za nesto sto ce mozda da se desi za 4 meseca? Nije nikakva tajna da imamo problem sa ugljem i da uvozimo nenormalne kolicine struje.

 

Mogu da bace atomsku bombu i onda nece biti bitno, mogu da prekinu rat u Ukrajni i da se stvar stabilizuje, a mozda bude mrcvarenje, sto je i najrealnije.

 

Licno mislim da ce tesko biti restrikcija u novembru, a vec u decembru kad krene kosava i prvi minusi, vrlo moguce.

  • +1 1
Link to comment
Just now, mraki said:

Ako bude samo na 2 sata tokom noći, biće dobro.

Nema logike ako ih bude da budu (samo) tad.

Nema lohgike da budu noću, kad ionako ništa ne radi...

 

  • +1 5
Link to comment

Pa ono, uključuju ljudi bojlere i mašine, ali čini mi se kao nedovoljna mera ako već budu morale restrikcije.

Siguran sam da niko još uvek ne može sa sigurnošću reći hoće li ih biti ili ne.

 

edit: zaboravih i na punjenje ta peći. Ako struja drastičnije ne poskupi, biće možda i najjeftiniji energent.

Edited by mraki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...