Jump to content
IGNORED

Kolaps elektroenergetskog sistema?


James Marshall

Recommended Posts

10 minutes ago, gospa buba said:

shta on zbilja ima od shkole? emoji38.pngol:

mislim drzavne, ne shta je kupovao posle...

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Quote

Njegovu biografiju, suprotno praksi, nije bilo moguće naći na sajtu ovog preduzeća. Izvor “Blica” je naveo da je on srednju školu završio u Šapcu, da je pohađao kurs za konobara, kao i da je 2010. upisao “neki” fakultet.

 

 

Link to comment
56 minutes ago, gospa buba said:

shta on zbilja ima od shkole? emoji38.pngol:

mislim drzavne, ne shta je kupovao posle...

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

kazu insajderi da je i diplomu srednje kupio. sumnja se da je i treci stepen uspeo da zavrsi bez novcane naknade.

 

tako da - osmoljetku. :ph34r:

Edited by adam
Link to comment
31 minutes ago, adam said:

kazu insajderi da je i diplomu srednje kupio. sumnja se da je i treci stepen uspeo da zavrsi bez novcane naknade.

Lik je naprosto буздован, буздованчина...

Pravo pitanje i prava muka je ko ga je, takvog kakav je, postavio na mesto glavnog i odgovornog jednog EPS-a...

Sta je mislio, cemu li se nadao...

 

Posebna prica je sta je on sam imao na umu kada se prihvatio tog posla: i sa IQ 15 covek bi morao da zna da ne moze da bude hirurg ili sajdzija, svejedno...

I - u pravu je bio onaj koji je rekao da se istorija ponavlja, jednom kao tragedija, drugi put kao farsa: u pokojnoj Jugooslaviji, onakvi ili njima slicni su dolazili odozgo, s vrha u obliku iz nekog razloga zglajznutih politicara ali su im dodeljivana mesta u jakim, ali drustveno bezopasnim firmama, izdavaci, instituti, taj rad, i od njih se nije ocekivalo da se bilo sta pitaju, osim probira sekretarice, namestaja za kanc, po udomljavanja po nekog rodjaka, ali i po nekom prezivelom dobrom vezom gore koja je mogla da posluzii po nekad bogami i posluzila firmi , dok su pravi posao nastavljali da rade ljudi koji znaju...

Danas em dolaze ovakvi, em u startu pocinju haraju i rukovode, i to ono izistinski... :isuse: 

Ali, dolaze sa dna, i to vec struganjem istog, jer je tesko zamisliti da ispod ima jos, mada... :cry:

  • +1 4
Link to comment

Iako od radikala nista ne treba da cudi, meni je i dalje misterija zasto je ovako osetljivo mesto dato takvom liku. Zvalavi deli funkcije bukvalno kao imperator Kaligula.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Poludziber said:

Iako od radikala nista ne treba da cudi, meni je i dalje misterija zasto je ovako osetljivo mesto dato takvom liku. Zvalavi deli funkcije bukvalno kao imperator Kaligula.

Pa jebem li ga, zvalavog doveli beli gospodari bas da bi izemdju ostalog postavljao imbecile na vazna mesta. Ne moze se dozvoliti da neka budjava kolonika bude energetski nezavisna. Sve to mora da se razjebe, pa da struju uvozimo i imamo kad i koliko odluce kolonijalni upravnici.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
14 minutes ago, Poludziber said:

Iako od radikala nista ne treba da cudi, meni je i dalje misterija zasto je ovako osetljivo mesto dato takvom liku. Zvalavi deli funkcije bukvalno kao imperator Kaligula.

on deli u skladu sa svojim potrebama, ne nashim. i sve funkcionise besprekorno.

 

dok ne dodje na naplatu. nadam se uskoro.

  • +1 2
Link to comment

Au... današnja politika jako iz dva pravca.

 

https://www.politika.rs/scc/clanak/494709/Premijerka-o-energetskoj-krizi-Ne-iskljucujem-mogucnost-da-je-doslo-do-sabotaze

https://www.politika.rs/scc/clanak/494710/Novac-bacen-u-vetar

 

 

U drugom se posebno ističi citati predsednika republike

– Слушао сам све могуће екологе и странце да ми соле памет. 
Жалим што сам их уопште слушао и знао сам да лажу – казао је председник Вучић након тога.

 

i gospodin profesor doktor Milan Radunović sa pro-ugalj pričom u trenutku kada ložimo blato...

 

Standardno sam pokušao komentarisati tamo ali to se nikada ne objavljuje.

 

 

Ova igranka još traje. 

 

EDIT: Doduše, nije laka tema nikome, da razume balans, vetro, solar i koncepte elektro mreže. Mada to kod nas ide dotle da, moj subjektivni utisak, dosta ljudi ne konta da se ne struja ne skladišti...

Edited by Vapad
  • +1 1
Link to comment

ako sam dobro shvatio dr. Prasence formalno nije direktor od 2017. godine kada mu je istekao vd. status, a niko se nije pozabavio da ga npr. ponovo postavi za vd (šro možda po zakonu nije ni moguće) ili, ne daj Bože, da raspiše konkurs. dobro, konkurs nije bio jer lik očigledno ne ispunjava zakonske uslove. a sa konkursom je zajebano jer je javni pa može da se javi i neko sa kvalifikacijama. i potpuno uništi čaroliju kadrovske vrteške, ničim ograničene.

 

pola države i javne uprave je u vd. stanju. dr. Fikus je naravno i za ovo imala genijalno obrazloženje. jeste, nije to uskladu sa zakonom, rešićemo (od tad je prošlo jedno 3 godine i uvećao se broj vd-ova, pa tolko o rešenju). nakon toga je rekla i o čemu se stvarno radi. zar nije bolje ovako, postavljlaš na tri meseca ili šest meseci, držiš ih na uzici, stalno je situacija da ti mandat ističe. a ako hoćeš novi, zna se kako treba da radiš i koga da slušaš. to je navodno motiv za ljude da rade bolje, brže i više i da ne pitaju šta košta.

 

eto, to je to. oni vode robovlasničku firmu. da se prema ljudima odnose kao prema robovima na poptupno autentičan način sprečava ih to što sada baš nije moguće primeniti kompletan set mera koje je robovlasnik imao na raspolaganju pre par stotina godina. previše bi to bilo leševa i surovosti za objasniti. dobro, brat Si bi možda i razumeo, ali nisu svi kao brat Si, jebiga. 

Edited by Ted
Link to comment
2 minutes ago, Ted said:

dr. Prasence

Izvini sto se mesam, ali dosta je tepanja: radi se o Вепру, bio on dr ili ne, podivljalom i ogrezlom u moc i bahatost za koje je mislio da su sustina posla, radnog mesta na koje su ga postavili/koga se dohvatio svojim partijskim zaslugama.

Kakvo bre prasence...

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

ali zashto mu je on bio toliko vazan, bash on? :blink:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Ima jaku bazu u Obrenovcu... Ili mu je bar prodao tu priču...

 

Kad kažem bazu, ne mislim na glasače, već na...Pa, Škodaše™, recimo...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...