Jump to content
IGNORED

Kolaps elektroenergetskog sistema?


James Marshall

Recommended Posts

On 9.10.2021. at 2:15, zorglub said:

Mihajlović: Srbija energetski stabilna, ima dovoljno električne energije i gasa

 

Prevedeno s naprednjačkog - u najmanju ruku odšrafljivanje cena, a sasvim izvesno isključivanja i restrikcije.

 

Praštajte ako je već zdravorazumski zaključeno na prethodnim stranicama, ali oni su znali.

Ovo gore napisah nakon ničim izazvanog bombardovanja izjavama o super-duper spremnosti našeg energetskog sistema s početka Oktobra.

  • +1 2
Link to comment

 ja sam ocekivao da ce da se drze bar do sredine januara a zatrpao ih hiljadugodisnji vlazni sneg od dvaes centimetara vec sredinom decembra.

 

hocu reci - ovo je opasnije nego sto sam mislio. a sad jos najavljuju ozbiljnu zimu. :ph34r:

  • Tužno 1
Link to comment
17 minutes ago, adam said:

 ja sam ocekivao da ce da se drze bar do sredine januara a zatrpao ih hiljadugodisnji vlazni sneg od dvaes centimetara vec sredinom decembra.

 

hocu reci - ovo je opasnije nego sto sam mislio. a sad jos najavljuju ozbiljnu zimu. :ph34r:

pa narednih 15 dana kolko vidim beograd -2 do +2 max. valjda grejati :dry:

 

srazmerno malo je bilo bash retkih trenutaka kada nam se moglo reci - sad ljudi da se strpimo i ponashamo racionalno za opshte dobro. shto se nije desilo, nego naprotiv, udri u vrisku mashi zastavama preti i kusom i repatom. sad poshto smo opshte dobro i zajednichki inteers kompletno razmontirali, cenim da cemo i ostatak razjebat nekontrolisanim ponashanjima, koja ce u sumi, kako to biva, dati i finalnu seriju katastrofa iz vecine oblasti. i to vam je tako i vec pochinjem i da ne vidim problem, mozemo da nastavimo da se teshimo da makar nije rat, ko shto smo se uspeshno teshili cele devedesete i ochigledno nije bilo dosta.

 

na kraju ce ispasti da smo svi gomila sitnih lopova i da tako nam i treba. do 3 shicardzije.

Edited by gospa buba
  • +1 7
Link to comment

ooooooooo..... otvorih b92 (ni sam ne znam zasto) i evo prve vesti https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/vucic-sazvao-hitan-sastanak-2074440

 

Beograd -- Predsednik Aleksandar Vučić sazvao je za sutra pre podne hitan sastanak sa članovima Vlade Srbije i šefovima energetskog sektora.

 

Tema razgovora biće teška energetska situacija sa kojom se suočava Evropa, a koja bi mogla da ostavi posledice po region i po Srbiju.

 

gori su od parova i zadruge zajedno. :ph34r:

 

 

Edited by adam
  • Haha 4
Link to comment
On 15.12.2021. at 11:37, Moonwalker said:

 

Nemoj gubiti iz vida da je Nemacka solventna drzava i da uvek imaju Francusku sa obrucem nuklearnih elektrana za ispomoc u slucaju da zatreba i to mogu da plate.

To je to, ostatak Europe može se igrati renewables igara dok god postoji Francuska koja tera nuklearke 24/7 - stabilni fundus mreže zapadne Europe.

Bez nuklearne energije nema smanjenja CO2 emisija u situaciji u kojoj imamo modernu civilizaciju, Njemačka čim ostane bez sunca ili vjetra vraća se u začađenu prošlost i dimi kao parnjača. Ili uvozi iz Francuske.

 

Možda ako jednog dana smisle nešto s vodikom. Ili fuzijom, ali i jedno i drugo su pipe dreams.

  • +1 6
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...