Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Benny Hill je mogao. :D A zanimljivo je bilo sada vec davnih dana... sto bi Gonzo rekao, nema vise one staaaaare konceptualne umetnosti. A ni mladjane Shirin Neshat.Revolucije su zanimljive samo prvi put, a i punk je odavno dosadio, nije cudo da su skoro svi presli na folkere. Sto rekla pomenuta Lori Anderson, krik ima smisla samo ako traje odredjeno vreme. Posle toga, postaje deo pozadinskog shuma.
potpuno se slazem.
Link to comment
edit: covek suvise normalan za svet je inace definicija psihotika.edit edita: ili sveca. ali mozda je to isto.
Bra'o.Pazi, prirodna potreba ovakvog sveta je da neumorno klasifikuje. Takva nam je civilizacija, jbg. Tu su fijoke sa pripadajucim deskriptorima, tu su vredne Ruke civilizacije koje u te fijoke preciznoscu i empatijom robota preraspodeljuju dogadjaje, objekte i sudbine dajuci im imena iz liste klasifikacija. Tu su i ovce koje veruju u istinitost i konacnost fijoka.Pristajem ja da me se smesti u virtuelnu fijoku, pristajem i na to da se svaka pojava klasifikuje i gurne u tu veliku civilizacijsku arhivu - ali ne razumem zasto bih morao da priznam taj sistem klasifikacije kao jedini moguci. Edited by CowBoy
Link to comment

fah idiot input:psihotik promeniti u psihopat (ako vec moraju da se otvaraju te ladice)drugo, potreba ovakvog sveta da neumorno klasifikuje (kaubojev citat) dolazi iz svrhe naseg kognitivnog sistema koji nuzno klasifikuje da bi mogao da radiono sto ne znamo koji kriterijum klasifikacije koristi, dal su mreze, nizovi, boksovi i kategorije, ali nasa glava nuzno klasifikuje sve

Link to comment

Ne govorim o glavi, valjda je jasno. Govorim o drustvu. Eno, lepo pise: ovakvog sveta.jbt sta je ovo, redaljka? :lol: dobro je ono Indijevo, "... a posebno za pogubljeni sminkeraj iz centara metropola."Svako drustvo (ikada) funkcionise na taj nacin - samo sto je sad ta klasifikacija neupitnija (mediji su metastazirali, drustvo je nikad liberalnije, nema se sta napadati, mashina nikad podmazanija).

Edited by CowBoy
Link to comment
daj bre gazzo sto bi reko nesretni miro glavurtic: venecijanske bijenalne zadusnice. kapiram da nema boljeg mesta za rasu (i geru). raspojasana umetnost susrece neo-avangardu u sutonu. smrt u veneciji takoreci. meni rasa uvek mio ma koje vere bio.
dobro ajd. ako je vec ovakav almost-parastos the best of, onda ajde. ionako i ako odem tamo, necu da provirim glavu napolje iz harry's dolci na guidecci.
Link to comment
Ne govorim o glavi, valjda je jasno. Govorim o drustvu. Eno, lepo pise: ovakvog sveta.jbt sta je ovo, redaljka? :lol: dobro je ono Indijevo, "... a posebno za pogubljeni sminkeraj iz centara metropola."Svako drustvo (ikada) funkcionise na taj nacin - samo sto je sad ta klasifikacija neupitnija (mediji su metastazirali, drustvo je nikad liberalnije, nema se sta napadati, mashina nikad podmazanija).
dodjoh da kazem zasto ja mislim da 'ovaj' svet mora da klasifikuje. morao bi i svaki drugi 'ovakav' svet da ima klasifikacije, to nam je priroda (a to nisi napisao) aman, redaljka na tebi? :unsure: ne znam koje su strane, i svakako nisam dosla da budem 'protiv tebe', ali razumem da moras sagovornike da klasifikujes (i usput malko potkacis), nuzno je, takav ti je mozak
Link to comment
dodjoh da kazem zasto ja mislim da 'ovaj' svet mora da klasifikuje. morao bi i svaki drugi 'ovakav' svet da ima klasifikacije, to nam je priroda (a to nisi napisao)
Kako nisam napisao? (bold): "pristajem ja da me se smesti u virtuelnu fijoku, pristajem i na to da se svaka pojava klasifikuje i gurne u tu veliku civilizacijsku arhivu - ali ne razumem zasto bih morao da priznam taj sistem klasifikacije kao jedini moguci".Ja i ti nikad slozniji, ali izgleda da ne govorimo istim jezikom.edit: sem ako te je zbunila rec "sistem" - mozda sam je nespretno upotrebio, bolja rec je "nacin". Edited by CowBoy
Link to comment
Bra'o.Pazi, prirodna potreba ovakvog sveta je da neumorno klasifikuje. Takva nam je civilizacija, jbg. Tu su fijoke sa pripadajucim deskriptorima, tu su vredne Ruke civilizacije koje u te fijoke preciznoscu i empatijom robota preraspodeljuju dogadjaje, objekte i sudbine dajuci im imena iz liste klasifikacija. Tu su i ovce koje veruju u istinitost i konacnost fijoka.Pristajem ja da me se smesti u virtuelnu fijoku, pristajem i na to da se svaka pojava klasifikuje i gurne u tu veliku civilizacijsku arhivu - ali ne razumem zasto bih morao da priznam taj sistem klasifikacije kao jedini moguci.
Kako nisam napisao (bold): "pristajem ja da me se smesti u virtuelnu fijoku, pristajem i na to da se svaka pojava klasifikuje i gurne u tu veliku civilizacijsku arhivu - ali ne razumem zasto bih morao da priznam taj sistem klasifikacije kao jedini moguci".
a ko te tera? ja ti vec milioniti put kazem da napises nesto u umetnosti a ne o onome sto po tebi nije umetnost. odnosno ukoliko za tebe celokupna savremena umetnost nije bas to zasto onda trosis vrhove prstica? culi smo te i prvi put i primili k znanju. jednostavno unistavas svaki dijalog time sto iznova i iznova trazis da ti sagovornik dokaze nesto za sta samo ti intimno imas koordinatni sistem. vec sam ti napisao da kada razgovaramo o umetnosti moramo da imamo neki minimalnu (konstruisani kao sto je sve u ljudskom drustvu konstruisano) komunikacionu platformu. u suprotnom razgovor postaje besmislen.pre ce biti nesto drugo: ti zelis da se prihvati merni sistem po tebi. sta se kauboju dopada je umetnost a ono sto mu se ne dojmi nije. argument: kaubojevo okeansko osecanje artikulacije. i onda krug generalizacija i apstrakcija. mislim super je to neku intimniju atmosferu (S/M klub ili tako nesto) ali za diskusioni forum je pogubno.@km: sorry. bilo je kasno a partizan je izgubio.
Link to comment
... sto iznova i iznova trazis da ti sagovornik dokaze nesto za sta samo ti intimno imas koordinatni sistem.
... how convinient.Zaredjaj po forumu sa onom blekendeker fotkom sa performansa i pitaj "da li mislite da je ovo umetnost" pa ces od vecine dobiti zblanutu facu i odgovor: "kazu da jeste".A zabole zivo ljude za ovu raspravu na sveCkom nivou, a kamoli u Srbiji. Edited by CowBoy
Link to comment
... how convinient.Zaredjaj po forumu sa onom blekendeker fotkom sa performansa i pitaj "da li mislite da je ovo umetnost" pa ces od vecine dobiti zblanutu facu i odgovor: "kazu da jeste".A zabole zivo ljude za ovu raspravu na sveCkom nivou, a kamoli u Srbiji.
glas naroda, glas boziji! doduse za tu akciju bi morao konacno da postujes makar jedan umetnicki rad. cini se da te je ta mitoloska testera uzasno traumatizovala i ostavila krajnje jak dojam.edit: lep citat homera simpsona btw. Edited by kim_philby
Link to comment
glas naroda, glas boziji! edit: lep citat homera simpsona btw.
:D ... pa reci lepo u cemu je stvar. Ti - pametan. Narod - majmun. Ta vrsta posebnosti koju osecas je generator citave papazjanije.Bice da je i Aleksandar Popovic:

"Pre 20 - 25 godina na Bitefu je gostovalo pozoriste iz Slovenije.U to vreme Slovenci su vazili za hrabre i ekscentricne, pa se pozorisna publika prilicno uzbudila, narocito oni koji sebe smatraju posebnim. Puna sala, oseca se miris iznenadjenja u vazduhu.Negde u sredini sedi Aleksandar Popovic (onaj sto ne zna broj svojih komada i sto je sedam godina koristio svoju kucu kao pozoriste, jer mu na drugom mestu nije bilo dozvoljeno).I pocne spektakl.Jure glumci, publika bez daha i treptaja. Odjednom, scenom protrci kokoska, glumac je stigne i scepa, i za potrebe predstave - otkine joj glavu. Pojuri krv iz tela i dok leti perje, publika ni ne stigne da reaguje, nemocna pred udarcem umetnosti.Ali, ne i Aleksandar Popovic. On ustaje, stavlja pesnicu na celo i prekida predstavu: "smrt fasizmu!" Okrece se i izlazi na ulicu... "

... Homer Simpson.

Link to comment
:D ... pa reci lepo u cemu je stvar. Ti - pametan. Narod - majmun. Ta vrsta posebnosti koju osecas je generator citave papazjanije.Bice da je i Aleksandar Popovic:

"Pre 20 - 25 godina na Bitefu je gostovalo pozoriste iz Slovenije.U to vreme Slovenci su vazili za hrabre i ekscentricne, pa se pozorisna publika prilicno uzbudila, narocito oni koji sebe smatraju posebnim. Puna sala, oseca se miris iznenadjenja u vazduhu.Negde u sredini sedi Aleksandar Popovic (onaj sto ne zna broj svojih komada i sto je sedam godina koristio svoju kucu kao pozoriste, jer mu na drugom mestu nije bilo dozvoljeno).I pocne spektakl.Jure glumci, publika bez daha i treptaja. Odjednom, scenom protrci kokoska, glumac je stigne i scepa, i za potrebe predstave - otkine joj glavu. Pojuri krv iz tela i dok leti perje, publika ni ne stigne da reaguje, nemocna pred udarcem umetnosti.Ali, ne i Aleksandar Popovic. On ustaje, stavlja pesnicu na celo i prekida predstavu: "smrt fasizmu!" Okrece se i izlazi na ulicu... "

... Homer Simpson.

odlican pasaz. ne znam sta ti je danas. eto ovo ti je vec drugi zanimljiv post.mislim da je popovic na mojoj strani samo to da ti kazem. prvo etika pa estetika. nikada ne bih gledao ubijanje zivotinja zarad umetnosti. borami ni samopovredjivanje ljudi. dakako on nije ustao uz reci 'ovo nije pozoriste' vec se tacno politicki odredio prema teataru brutalnosti. da je ustao i poceo da zahteva povratak pravih vrednosti onda ne bi ni bio nista bolji od mecaca kokosaka. ovako je izabrao jednu umetnicku gestu. jedan mali performans. inace, homer simpson kada mu sve dokazuje sve kaze 'how convenient'
Link to comment
odlican pasaz. ne znam sta ti je danas. eto ovo ti je vec drugi zanimljiv post.mislim da je popovic na mojoj strani samo to da ti kazem. prvo etika pa estetika.
Mislis da je to imao na umu? Uh jbt meni nije ni palo na pamet. Ja sam mislio da je otkidanje glave na pozornici uslovilo njegovu reakciju, a ne mucenje zivotinja kao takvo. Ne verujem da je boravio ikada u nekoj klanici sa pesnicom na chelu i recima na usnama: "smrt fashizmu".Rekao bih da je ipak ideoloski. Ali to sam samo ja.Btw, ja nemam problem sa posebnim ljudima koji se samopovredjuju, ali ako su zivotinje u pitanju - e bih bio spreman na fizicki obracun.
Link to comment
Mislis da je to imao na umu? Uh jbt meni nije ni palo na pamet. http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?app=forums&module=post&section=post&do=reply_post&f=17&t=2180&qpid=1188787Ja sam mislio da je otkidanje glave na pozornici uslovilo njegovu reakciju, a ne mucenje zivotinja kao takvo. Ne verujem da je boravio ikada u nekoj klanici sa pesnicom na chelu i recima na usnama: "smrt fashizmu".Rekao bih da je ipak ideoloski. Ali to sam samo ja.Btw, ja nemam problem sa posebnim ljudima koji se samopovredjuju, ali ako su zivotinje u pitanju - e bih bio spreman na fizicki obracun.
moguce je da se uopste medjusobno ne citamo ili je internet manjkav kao kao medij komunikacije. naravno da je ideoloski i to u polju umetnosti. ja ne znam koji deo 'ubijanje zivotinja zarad umetnosti' nisi razumeo. ono sto je zanimljivo je to da je popovic odabrao jedan mali performans (takodje umetnicku gestu) da na ovo odgovori. i to je jedini nacin. kao sto rekoh nije kukao za pravim vrednostima (sto bi takodje bio fasizam. onaj gradjanski) vec je jednostavno, kao stari komunista sto je oduvek i bio, shvatio da je odgovor politizacija estetike. imas problema sa necim u savremenoj umetnosti. odgovori na to. udji u borbu. tako francuski prozor postane sveza udovica. Edited by kim_philby
Link to comment
moguce je da se uopste medjusobno ne citamo ili je internet manjkav kao kao medij komunikacije. naravno da je ideoloski i to u polju umetnosti. ja ne znam koji deo 'ubijanje zivotinja zarad umetnosti' nisi razumeo.
Ok, to jeste to ali su nivoi razliciti. Tebi je zao zivotinje - meni je zao zivotinje + besnim nad cinjenicom da postoji publika koja to jeftino tempirano shokiranje shvata kao nesto vredno. Ne zezam se sada, mrtav sam ozbiljan.Da li je i Aleksandar Popovic osetio makar truncicu onog sto ja osecam kada gledam tu jeftinu manipulaciju, ne znam. Ali to ne mozes znati ni ti.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...