Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Ok, to jeste to ali su nivoi razliciti. Tebi je zao zivotinje - meni je zao zivotinje + besnim nad cinjenicom da postoji publika koja to jeftino tempirano shokiranje shvata kao nesto vredno. Ne zezam se sada, mrtav sam ozbiljan.Da li je i Aleksandar Popovic osetio makar truncicu onog sto ja osecam kada gledam tu jeftinu manipulaciju, ne znam. Ali to ne mozes znati ni ti.
besa prema publici? moguce. bes prema ideji da novo uvek sledi starom te da je samim tim bolje? izvesno. ko sto ti je fancy odavno rekao ovde: trebao bi da citas benjamina. ja ti samo govorim da cak i ako vidis ruzno lice umetnosti (a ono je uvek prisutnije) ne mozes da se pravis da to nije umetnost. stavise, to je momenat kada se moras zapitati nad celim pojmom a ne pokusavati da spases bebu a izbacis prljavu vodu. umetnost je jednostavno jedna ljudska aktivnost u vremenu. to je ono 'svakom vremenu njegova umetnost' ili da citiramo kralj luja: ko zeli nebesku umetnost morat ce na nebo.no postoji jedan problem. ti kada postavis kao meru stvari neizrecivo okeansko oseacnje u stvari sprecavas kritiku ovih pojava. njihova smislena kritika je uvek moguca samo u vremenu odnosno u istoriji. Edited by kim_philby
Link to comment

Zasto ne bi na ovom forumu postojala dva topika: jedan za one koji ne vole i ne priznaju savremenu umetnost i drugi za one koji je postuju i koji bi da o njoj raspravljaju bez toga da svaki drugi post bude hejt koji unistava svaku smislenu diskusiju.

Link to comment
Zasto ne bi na ovom forumu postojala dva topika: jedan za one koji ne vole i ne priznaju savremenu umetnost i drugi za one koji je postuju i koji bi da o njoj raspravljaju bez toga da svaki drugi post bude hejt koji unistava svaku smislenu diskusiju.
ili jednostavno da pricamo o umetnosti bez pokazivanja legitimacije? ja kapiram da bih sada mogao da zaredjam po topiku oblaci i da lamentiram nad ljudskom potrebom za kic fotografijama istih. ali cemu? prvo, meni kic nije obavezno nesimpatican. a kao drugo, to je topik da ljudi kace svoje fotke oblake. sta bih ja tamo trazio do trolovao.
Link to comment
besa prema publici?
Besa prema toj publici. Za razliku od tebe koji prezires ne deo publike, vec citavu sirotinju raju:
glas naroda, glas boziji!
:) mislim, da li treba doneti odluku (i Aion se pita): je li umetnost za sve ili samo za one koji se osecaju posebnim? Ja slutim sta bi Aleksandar Petrovic rekao.@Aion: ma predlozio ja nekoliko puta, u nekoliko navrata, u nekoliko godina: otvarajte, evo ja za sebe garantujem da vam necu kvariti zabavu. Za druge da garantujem ne mogu.Nekako je cudno da bas ja otvorim temu koja se neobicno svidi posebnima, ali bi da izbace topik startera iz diskusije. Malo je to nedosledno. Edited by CowBoy
Link to comment
jes, ali vidi kolko smo jake.podsetio me ovaj topik na debatovanje oko nikine nane, pa rekoh, taman umesto gumenog mede.
nisam upoznat sa tim prijeporom. dajte linak.
Link to comment
Besa prema toj publici. Za razliku od tebe koji prezires ne deo publike, vec citavu sirotinju raju::) mislim, da li treba doneti odluku (i Aion se pita): je li umetnost za sve ili samo za one koji se osecaju posebnim? Ja slutim sta bi Aleksandar Petrovic rekao.@Aion: ma predlozio ja nekoliko puta, u nekoliko navrata, u nekoliko godina: otvarajte, evo ja za sebe garantujem da vam necu kvariti zabavu. Za druge da garantujem ne mogu.Nekako je cudno da bas ja otvorim temu koja se neobicno svidi posebnima, ali bi da izbace topik startera iz diskusije. Malo je to nedosledno.
ja ne prezirem nijednu publiku. ne znam zasto to mislis? pri tome verovatno bi se iznenadio sta je za ljude sve umetnost. i to kazem bez cinizma. a ovaj topik je jedan veliki trol i laze od starta. topik treba da se zove: sta je za kauboja umetnost i zasto sve posle pikasa sakuje big tajm.edit: i mesto mu je kod godzile. ili na umetnosti za decu.edit edita: i eto opet si poceo da divljas i lazes. dakle tebe niko ne iskljucuje kao ni sirotinju raju (sto smo pre u ovom prijeporu dark & ja a ne ti) vec se trazi da se nesto arbitrarno (na osnovu tvojeg senzibiliteta) ne iskljucuje i da se necemu ne trazi legitimacija svaki put kada ulazi u sobu. nasuprot tome kauboj zeli savez pravih vrednosti i nekih imaginarnih lumepana koji bi stali na njegovu stranu. a za to bi takodje pokojni sasa nasao dobro ime. Edited by kim_philby
Link to comment
ja ne prezirem nijednu publiku. ne znam zasto to mislis?
? Sam si gore napisao (ja quote-ovao) aman, cik protumaci quote drugacije.
a ovaj topik je jedan veliki trol i laze od starta. topik treba da se zove: sta je za kauboja umetnost i zasto sve posle pikasa sakuje big tajm.
To ti kazem, otvori brate topik "sta je za Kima umetnost" sto je podjednako dobar naslov za takav topik kao ovaj koji si predlozio za moj pa pishi bez mojih upliva.
Link to comment
nisam upoznat sa tim prijeporom. dajte linak.
nemam :(bilo je to kameno doba pre interneta, tek je palac usao u upotrebu. no dajdzest bi bio da li bela zena ima prava da crnim pramajkama ukrasava post-1968 svet i to jos tako prikazanim pramajkama. i jos toliko da kosta.tegovi za diskusiju, bel huks, linda nohlin, dzudit batler itd.
Link to comment
? Sam si gore napisao (ja quote-ovao) aman, cik protumaci quote drugacije.To ti kazem, otvori brate topik "sta je za Kima umetnost" sto je podjednako dobar naslov za takav topik kao ovaj koji si predlozio za moj pa pishi bez mojih upliva.
pricali smo o jednoj konkretnoj situaciji. vidis sta se desava kada apstraktno mislis. ja nemam nista protiv tvojih upliva kada su oni u granicama komunikacione pristojnosti. na primer: ja prezirem performans posto u njegovoj ritualizaciji vidim fasisticki primitivizam jeste osnova za polemiku. medjutim, reci to nije umetnost zato sto moj spider sense tako kaze nije osnova za polemiku vec za patkometriju. kao i traziti licnu kartu slucajnim prolaznicima da dokazu da postoje. tema koju si otvorio je idealana za raspravu od rivere do hakea i mapeltropa ali neeeeeee ti se bavis motornom pilom, jajima i fidijom te ides od lumpen-fasizma (mislite na sirotinju) do idiosinkraticnog elitizma (sedimo tako fidija, pikaso i ja...).treba vise vremena da provodis na sportu em bi izbacio frust em bi naucio neke finu razlike izmedju razgovora i patkometrije.a ja brate nemam nameru da moju umetnost ili moje okeansko osecanje guram ljudima pod nos i teram ih da mirisu tvrdeci da je sve to cvece dok im gazim po saksijama.
Link to comment
nemam :(bilo je to kameno doba pre interneta, tek je palac usao u upotrebu. no dajdzest bi bio da li bela zena ima prava da crnim pramajkama ukrasava post-1968 svet i to jos tako prikazanim pramajkama. i jos toliko da kosta.tegovi za diskusiju, bel huks, linda nohlin, dzudit batler itd.
pa to zvuci svakako interesantnije nego ova rasprava ovde. makar bi nesretna marina bila pustena unutra.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...