Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

8 minutes ago, 3opge said:

 

evo, gace mi se jako tresu a muda mi drhte od silnog zadivljenija. kad MoMa priznaje mora samo da se stane u stav mirno i usklikne s ljubavlju.

a tu flasu naguraj si lahko celu u guzicu, bice to jak performans,  Moma bi se njime ponosio.

 

 

 

 

 

Kakva verbalna bravura! 

A da je Marina sektašica i da se bavi satanizmom...

 

Link to comment
5 minutes ago, adam said:

 

i da - zaista je pitanje da li je bolje potrositi drzavni novac odredjen za kulturu na marininu izlozbu ili na smotre folklora, guslarska drustva, freske tomine zene i dans performanse aje jung i raznih karakondzula koje po partijskoj liniji sisaju budzet. da nije na marinu, ta kinta bi se skoro sigurno uticala u nesto daleko gore ili sto je jos verovatnije slila u privatne dzepove. 

 

 

Ovo stoji, slazem se.

 

Problem je sto je trosenje para na Abramovichevu tek za nijansu smislenije od ovoga sto si gore naveo.

 

Ima na sta da se trosi kulturni novac (ono malo sto se odvaja) ali nema ko da usmeri ka tome. Toliko talentovanih po Srbiji, toliko (zaista) boljih prilika za investiranje - ali neee, lova ide ili guslarima ili Abramovichima.

 

 

Link to comment
23 minutes ago, adam said:

a da ipak postavimo stvari na svoje noge?

 

ne daje marina vucicu legitimitet svojom izlozbom. vucic je legitimitet dobio od srpskog naroda na izborima - svidjalo se to nama ili ne. 

 

koliko god kontroverzna, marinina retrospektiva je nesumnjivo bitna u danasnjem svetu i meni je jako drago sto nasa publika ima priliku da je vidi. pa kad vide nek sude sami. 

 

 

i da - zaista je pitanje da li je bolje potrositi drzavni novac odredjen za kulturu na marininu izlozbu ili na smotre folklora, guslarska drustva, freske tomine zene i dans performanse aje jung i raznih karakondzula koje po partijskoj liniji sisaju budzet. da nije na marinu, ta kinta bi se skoro sigurno uticala u nesto daleko gore ili sto je jos verovatnije slila u privatne dzepove. 

 

A da ipak budes malo manje condescending, ili vec kako bese na srpskom sto bi rekla Marina.

 

Niko nije ni rekao da ona daje legitimitet vucicu nego da koristi priliku sto je takav nadobudni psiho koji ne zali para za licni imidz ovde na vlasti, ili ukratko da jos jednom ponovim - zena je prosto oportunista.

 

A kako bi se budzetske pare trosile da je neko normalan na vlasti o tome mozemo samo da mastamo. Zalosno je ako mislis da ovde postoje samo guslari, Tapi i Milic od Macve, ali sudeci samo po tome kako je godisnji budzet muzeja zviznut na Marinu nekom neupucenom vrlo moguce da tako izgleda. Verovatno ce na kraju MoMa praviti i retrospektivu jugoslovenske art scene 60-70tih kao sto su napravili arhitekture, kad vec ovde niko nema mozga ni volje da se time pozabavi. Umesto ovog izivljavanja sa Marinom moglo se recimo tako nesto napraviti, ali gde je onda tu pompa i estrada da se slika za televizor

Link to comment
1 hour ago, klimt said:

Pobogu druže pa nju priznaje i MoMa (nije Mirin otac i Dražin brat).

E to je vec nesto, i bez politike, molim, Mira i Draza sa sve tatom i bratom nisu politika, to su poznati srpski performans umetnici... 

55 minutes ago, roksi said:

ma pusti leja, nisi u toku, ne znas ti koje je to govno siledzijsko. a ne prestaje da me priziva :ph34r: bolesnik.

 

 

odjebi bre skote, idi pokreni jos sto tema tamo na deponiji, gde ti je i mesto - da se malo igras vojske i istorije. rekoh ti vec da sa siledzijama ne ulazim u pricu.

Boze, roksi, sram te bilo, kakav recnik, kakvi maniri... :ohmy:

37 minutes ago, klimt said:

 

Kakva verbalna bravura! 

A da je Marina sektašica i da se bavi satanizmom...

 

Klimte, Klimte, eno objasnio ti covek, flajka Palanackog kiseljaka obavezno sa etiketom, da se vidi, tvoja guzica, eto nama performansa, nema potrebe da objasnjavas:

Quote

A da džugašvilistima objašnjavam šta je to performans, NE PADA MI NA PAMET.

Ne moras da vices, samo izvedi, lepo ti se kaze...

Link to comment

srpska kulturna politika je  u skladu sa vladajucom neoliberalnom politikom, kao i u evropi, da naglaseno  gleda na kulturu kao profit,  kulturne industrije i brendiranje kao prioritet, kao sto ceo EU 'kreativna evropa' paket evropske politike

 

tako da su uzeli marinu kao mega isplativ brend, i takoreci fransizu moma-e il koga vec i racunaju na profit, tj ulozeno pola miliona evra ce biti vraceno uz 100k karata ,ostalo je zarada ako ne omane kulturni turizam

 

u tom kontekstu idovodjenje zlozbe m.a. jeste itekako polit.projekat 

 

 

 

 

Link to comment

Ma jasno, kreativne industrije ftw

 

Samo sto se to moze isplatiti u USA i Evropi gde zaista postoji kriticna masa spremna da plati dok u Srbiji ovaj dogadjaj samo sluzi za promociju vladajuce kaste finansiranu parama gradjana

 

 

 

Link to comment

kakvu promociju, kome? nesto se mislim, 99% ljudi u srbiji ima negativno misljenje o izlozbi, a svet zabole dupe za nasu kulturnu politikui, tj sta uopste vlada radi unutar svoje zemlje

Link to comment
2 minutes ago, InvisibleLight said:

kakvu promociju, kome? nesto se mislim, 99% ljudi u srbiji ima negativno misljenje o izlozbi, a svet zabole dupe za nasu kulturnu politikui, tj sta uopste vlada radi unutar svoje zemlje

 

Jel ti mene zajebavas, najozbiljnije?

Cemu generalno sluzi Brnabickin eksperiment sa kreativnim industrijama, ili mislis da je i tu sve kako treba i kako je uostalom u celom svetu? Ako da, onda zaista nemamo o cemu da razgovaramo

Cuj 99% ljudi u Srbiji ima negativno misljenje o izlozbi, pa ko onda treba da pokupuje sve te karte i ucini taj brend isplativim ovde? Nego daj da rknemo tovar kinte i udarimo u talambase pa posle sta bude, bitno je da izgleda kao da se nesto veoma bitno dogadja. Zabole ih bas, naprednjacka govna, kao da ce polagati racune bilo kome. Tako izgleda sve u Srbiji pa zasto ne bi i kulturna politika jelte

Link to comment
34 minutes ago, InvisibleLight said:

kakvu promociju, kome? nesto se mislim, 99% ljudi u srbiji ima negativno misljenje o izlozbi, a svet zabole dupe za nasu kulturnu politikui, tj sta uopste vlada radi unutar svoje zemlje

 

Mislim da 1% ljudi u Srbiji ima negativno misljenje o izlozbi, 1% ima pozitivno a 98% misli da Vucic vodi Srbiju u Svet gde se voze leteci automobili, a jeste jbg da tamo umetnici gledaju u magarce ali sta ces jebiga sve ide u tom pravcu, moramo da se ukljucimo zbog pice iz mikrotalasne i teleportera, bravo za Vucica on nam svetla obraz i stavlja rame uz rame sa Svetom gde je prosecna plata 3000 dolara

 

to je (Vuciceva i Brnabickina) poenta, nezavisno od Marine (i Koons bi npr. posluzio, pomenula ga Morgana)

 

Julijana, Marinche je dalo legitimitet ovom ludilu i to se ne moze poreci. Objasnio sam razliku izmedju dobre drustveno politicke angazovanosti (Lajbah) i inkasiranja u brend (Marina).

 

 

 

 

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

Jel' se ovdi priča o Marini ?

 

Aj' da se i ja upišem.

Ja sam odavno njen veliki fan, zapravo sam ranije bila veliki fan, sada nešto i nisam. Zato što više cenim njene ranije radove. Iz faze sa Ulayem a i nešto posle doduše.

Ovo iz poslednjih godina mi nema tu snagu ili ja ne razumem i ne umem da vidim. 

 

A sva ova pisanja sada su smešna. Recimo ova proseravanja Vidojkovića o gledanju u magarca i slične "doskočice". Tu se vidi ko je pratio a ko nikad nije ni čuo za performans kao oblik umetničkog izražavanja. Pucao je Ilija Šoškić davno u zid galerije u Rimu ( maximalna energija- minimalno vrijeme) ali mu se nije posrećilo kao Marini, jbg.

 

E sad, što je Marina dozvolila da ovde dođe za vreme ove kamarile, to je drugi par rukava. Zato mi se na tu izložbu nešto i ne ide, mada ću otići svakako.

Link to comment
25 minutes ago, InvisibleLight said:

obracaj se tako tvojoj mami

naravno sad dolazi tvoj post kao poslednji i pobeda

 

Obracacu se tako svakom za koga mislim da zasluzuje.

A ludaca koja je nekako volsebno i komercijalan brend nek takvima i prodaje svoju staru slavu. Nije ni najmanje cudo sto ju je Ulay tuzio i dobio na sudu.

Link to comment
22 minutes ago, Caligula said:

 

Mislim da 1% ljudi u Srbiji ima negativno misljenje o izlozbi, 1% ima pozitivno a 98% misli da Vucic vodi Srbiju u Svet gde se voze leteci automobili, a jeste jbg da tamo umetnici gledaju u magarce ali sta ces jebiga sve ide u tom pravcu, moramo da se ukljucimo zbog pice iz mikrotalasne i teleportera, bravo za Vucica on nam svetla obraz i stavlja rame uz rame sa Svetom gde je prosecna plata 3000 dolara

 

to je (Vuciceva i Brnabickina) poenta, nezavisno od Marine, i Koons bi npr. posluzio (pomenula ga Morgana)

 

Julijana, Marinche je dalo legitimitet ovom ludilu i to se ne moze poreci. Objasnio sam razliku izmedju dobre drustveno politicke angazovanosti (Lajbah) i inkasiranja u brend (Marina).

 

 

 

 

 

 

 

ne mislim da 98% ljudi srbije obozava i veruje vucicu i svakom njegovom potezu

. zaludjeni, ludi, glupi, ucenjeni, sve skupa nema ih ni 1/4 stanovnika. ova izlozba je po meni i 'osveta', simbolicni cin kojim se i 'eliti i intelektualcima' pokazuje kako je opozicija bila nesposobna da to uradi, kao sto nije otvorila MSU*. to se skupa i provlaci kao 'argument'. to govorim iz njihove vizure, pogotovu sto ga najvise boli sto mu se prigovara da intelektualci nisu za njega. plus da racunica bude u plusu kad nagrnu turisti iz regiona (u nj.glavi) i da se mase s podacima o rekordnoj poseti i zaradi

 

pa dala je legitimitet dolaskom ok, ali ne vidim da bi ona i imala neki veliki problem da igde izlaze, u skladu s njenim zivotnim i art nacinima i nacelima. sto ne znaci da podrzavam i kao sto sam razglabala zbog te okrenutosti k sebi je politicki antipod umetnosti koju cenim

 

 

*nilo je pregovora i obecanja m.a. da dodje jos za vreme ds vlasti al nije realizovano, tj nisu ispunili njene uslove i zato jos vise ovo sns 'e sad cete videti ko je sposobniji ima smisla *u nj. glavama, da neko ne pomisli da ja tako misli, kad moram crtati

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Nacrtaj nacrtaj, nek se podvuce i oboji nekom jarkom bojom da niko pre vucica nije bio tako galantan sa nasim parama :fantom:

To je svakako uspeh iz vuciceve vizure, nego mi vi kao normalni niste bas jasni

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...