Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Nisam je ja doneo, sama je dosla. Sve je politika. Delovanje umetnika je po difoltu politicko (drustveno), na ovaj ili onaj nacin, oduvek. A ono sto ostane od tog delovanja (kada kroz vekove motivi i drustveni angazman izblede) je umetnost. Univerzanla vrednost.

 

Ova Marinina upadljiva apoliticnost ima jaku politicku konotaciju.

 

@morgana uh, pre bih isao na Marinu nego na Koonsa - da moram da biram.

Edited by Caligula
Link to comment
12 minutes ago, klimt said:

Samo niste trebali da dovodite politiku na umetnost.

Osim kada je pravim poznavaocimatm i onima koji razumejutm potrebna kao argument :isuse: 

9 hours ago, klimt said:

 

Samo da znate i Marina je nekada bila član partije. Razočarala se šezdeset osme.

Sve ove budalaštine u modernoj umetnosti (čitaj izopačena umetnost), izmislili su upravo levo orjentisani umetnici, komunisti. U SSSR drug Maljevič i ostali. Tatljin podiže skaradni Spomenik Trećoj internacionali.  Zaraziše tom kugom i čestiti kapitalističko-demokratski zapad, a za sebe zadržaše uživanje u socrealizmu. 

 

 

 

@Caligula zaboravio si u receptu snobizam kao poprilicno vazan sastojak, a bice da fali koji gram i onog 'da nije umetnost, ne bi ljudi davali tolike pare za to...'

Link to comment
10 minutes ago, morgana said:

znala sam :D

i ja.

ali koons u srbiji bi i dalje bio dogadjaj, to mi je poenta.

 

Pa to i kazem. Dogadjaj.

 

Uronio onomad sasvim slucajno u postavku/retropektivu Ljube Popovica (galerija SANU) ... jbt  kao da sam usao u zaboravljenu nevinost. Sto je najgore, nikada ga nisam nesto posebno voleo ali izlozba me ucinila boljim covekom u 20 minuta, bez da sam znao Ljubin bekgraund ili biografiju. Bez da je bio prisutan.

 

Mrtav covek a komunicirao sa mnom :heart:

 

Posle svraim u Galeriju ULUSa na nekog efektnog slikara, osetio sam kao da posle cistog planinskog izvora pijem vodu iz bare. Na izlazu naletim na ulicnog prodavca slika, uvreda za platno - dakle u pola sata tri nivoa slikarstva.

 

Hocu reci, nije nemerljivo niti je (samo) stvar ukusa.

 

@namenski u receptu su i snobizam i konformizam :D nisi pazljivo citao

Edited by Caligula
Link to comment
51 minutes ago, morgana said:

 

Inace nisam Marinin fan, ali cu dakako ici na izlozbu. Zamislimo da pri istim okolnostima dolazi Jeff Koons, jednako kontroverzan.

 

Ne vidim da iko u ovoj diskusiji kritikuje Marinu kao (previse kontroverznu) umetnicu, osim mozda Kaligule ali i on koristi neke druge termine :D

Edited by Leia
Link to comment
11 minutes ago, Leia said:

 

Ne vidim da iko u ovoj diskusiji kritikuje Marinu kao (previse kontroverznu) umetnicu, osim mozda Kaligule ali i on koristi neke druge termine :D

Kako ne vidis, pa covek prepisao i recept:

58 minutes ago, klimt said:

Rp) Anti-Abramović koktel 100g

SastoJci:

Palanački sputum, urin i feces 80g

Povezivanje sa Vučićem 15g

Nije prava umetnica 5g

Doduse jos cekamo da nam se objasni gde je tu umetnost pa i da mi pokusamo da razumemotm

Za sada smo samo upuceni u osnove lekcije da je politika za praaavu umetnost no-no...

Ostalo je samo roksovanjetm.

Za sada.

Link to comment
9 minutes ago, namenski said:

Kako ne vidis, pa covek prepisao i recept:

Doduse jos cekamo da nam se objasni gde je tu umetnost pa i da mi pokusamo da razumemotm

Za sada smo samo upuceni u osnove lekcije da je politika za praaavu umetnost no-no...

Ostalo je samo roksovanjetm.

Za sada.

 

Ja kad vidim to proglasavanje svakog ko se ne klanja Marini za glas palanke i/ili konzervativnog metuzalema, nemam razloga dalje da citam

 

Link to comment
4 minutes ago, Leia said:

 

Ja kad vidim to proglasavanje svakog ko se ne klanja Marini za glas palanke i/ili konzervativnog metuzalema, nemam razloga dalje da citam

 

Pa kada si glas palanke i konzervativni metuzalem :tongue:

Doduse, bolje i to nego drug Namenski, vidis da ljudi cepaju argumentetm :fantom: 

Link to comment
10 minutes ago, namenski said:

Pa kada si glas palanke i konzervativni metuzalem :tongue:

Doduse, bolje i to nego drug Namenski, vidis da ljudi cepaju argumentetm :fantom: 

 

Ma kakvi, moja iracionalna optuzba je povezivanje s vucicem, jer cela ova ujdurma nema nikakve veze s vucicem, da se bas u njegovo vreme uprilici ovakav dogadjaj, nikad veci i prvi put u istoriji, a za nase pare

Mozda je razlog sto ranije nije bilo takvih skupih dogadjaja to sto smo vec dugo bedni i siromasni i realno ne mozemo takve dogadjaje da si priustimo iz budzeta

Kad ono - sta ne mozemo, daj 5 Marina

A ona naravno nista ne zna ni o politici, ni o stanju u kulturi u zemlji iz koje potice, zivi zena u svom svetu i samo iskoraci da ispostavi racun za prisutnost

Link to comment
39 minutes ago, namenski said:

Pa kada si glas palanke i konzervativni metuzalem :tongue:

Doduse, bolje i to nego drug Namenski, vidis da ljudi cepaju argumentetm :fantom: 

 

Izvini namenski, nepravedno sam te zapostavio.. od srca:

spacer.png

La mia attrezzatura 45x45cm - Aircraft Steel BS S106 / 4S106D (MSRR 6001)

Link to comment
8 hours ago, Caligula said:

Nisam je ja doneo, sama je dosla. Sve je politika. Delovanje umetnika je po difoltu politicko (drustveno), na ovaj ili onaj nacin, oduvek. A ono sto ostane od tog delovanja (kada kroz vekove motivi i drustveni angazman izblede) je umetnost. Univerzanla vrednost.

 

Ova Marinina upadljiva apoliticnost ima jaku politicku konotaciju.

 

@morgana uh, pre bih isao na Marinu nego na Koonsa - da moram da biram.

 

naravno da je politicno. svako umetnicko delovanje. 

meni je OK i posteno i kad duci simonovic napise kako vdi delovanje m.a. i njenu politicku podlogu i poruku

cak bih dosta stvari potpisala iako zvuci da ih je pisala mira markovic, al ubada sustinu na par mesta

 

petricic je ne secira vec 'nije umetnost jer nije' i 'marina je vucic' uz 'vreme je hohstaplera' argument, neozbiljno i povrsno cak i za dnevne novine

Link to comment

Pa jel politicno njeno umetnicko delovanje ili je ludaca koja zivi u svom svetu, koje je od ta dva?

Ili se menja prema potrebi, sto se lepo srpski zove oportunizam.

Kao ona njena papazjanija od manifesta, umetnik treba da bude ovakav onakav a nista jedno s drugim veze nema a s njenim konkretnim stilom zivota ponajmanje.

Edited by Leia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...