Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Jbt ovde se ljudi sudaraju sa samim sobom svakog dana. Taj Atanackovic nije bio grozljiv kad je pod pokroviteljstvom ovog istog Min kulture primio ninovu nagradu i kes 

Link to comment

Njih 5000 od pet miliona :fantom:

 

jebeno neverovatno, na protestima par hiljada max, na iventu Ane Brnabic&co 5000 bez da su dovozeni i hranjeni sendvicima. Dokaz da u Srbiji zive mahom idioti, sori maj french ako je neko bio

Link to comment
2 hours ago, Leia said:

Ajmo, ko je bio na eventu Marine Abramovic :fantom:

 

znam samo da je @Kenjeee najverovatnije bio na jednom od prijema pre izlozbe jer se hvalio leptir masnom :D :evilsmile:

 

1 hour ago, Caligula said:

Njih 5000 od pet miliona :fantom:

 

jebeno neverovatno, na protestima par hiljada max, na iventu Ane Brnabic&co 5000 bez da su dovozeni i hranjeni sendvicima. Dokaz da u Srbiji zive mahom idioti, sori maj french ako je neko bio

 

zanimljiv detalj da su ogromnom vecinom prisustvovali bas mladi.

Link to comment
7 hours ago, Caligula said:

Njih 5000 od pet miliona :fantom:

 

jebeno neverovatno, na protestima par hiljada max, na iventu Ane Brnabic&co 5000 bez da su dovozeni i hranjeni sendvicima. Dokaz da u Srbiji zive mahom idioti, sori maj french ako je neko bio

 

Ja sam bila :ph34r: a ti si nesvesno ubo lajtmotiv predavanja :lolol:

Na pocetku smo upozoreni da ce biti engleskih reci jer se jelte usled zivota u belom svetu zaboravlja maternji jezik, i onda je svako malo bilo nesto u fazonu - sakrifajs? Kako ono... i onda publika dovikne nasu rec, vulnerbiliti, vestern sosajiti..koton?? 

Kao da sam bila na mitingu Ace Gice jebote. A najsmesnije sto i posle tih 700 godina napolju i dalje ima jezivo tvrd akcenat, zvuci kao da neka crnogorska baba nabada engleski.

No dobro, ajde nek se javi jos neko (ako sme :lolol: ), toliko bih toga imala jos da kazem ali bih bas volela da se razvije diskusija brrrr sad i zvucim kao ona :ph34r: :lolol:

Link to comment

Odgledala via whatsapp onaj šamanski deo kad govori kakav umetnik treba da bude i śta da radi śta ne. Pola od tih stavova mi je pogreśno, ako uopśte prihvatimo koncept da neko odredjuje to

U biti pogresno mi jw jer proizilazi iz njenog art delovanja koje je jako autocentricno, ono sto rekla m.ciric u seecult txt dosla da govori kako je njoj(bilo) a ne da pita kako je (tu, tamo, ovde)

Kaze drug produkcija bila prebudzena, prevazilazi art dogadjaj, puno pyblike iz drugih oblasti, sponzori, banke prilagodili slogane ('art of living', 'veryj u sebe'..)

 

 

Edited by InvisibleLight
Link to comment

 

Valjda me nece tuziti za autorska prava :s_w:

 

Moram otici ovih dana, iako nema tu nekog uzbudjenja, prakticno su dokymenti dobro poznatih radova, hocu da vidim postavku i pogotovo prikaz 70s(za koji kazu da je manje zastupljen u odnosu na znacaj za nas)

 

 

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Ovako kad je covek slysa reklo bi se da je prototip umetnika iz 'kule od slonovace' koji u svom svetu stvara daleko od bilo kakve ideje avangardne i drustvene uloge, prokleti usamljwni um.koji pati zbog svoje umetnosti i umire od tuberkloze

Link to comment
5 minutes ago, InvisibleLight said:

Msm prica tako sto mi cudno, ima neke vrlo politicne radove i nije indiferentna na svet oo sebe..

Pa jel rece nesto o situacijama, stanju u Srbiji ili recimo otazbini joj?

Neku kriticku opasku? 

Ili nije stigla od neindiferentnosti na Svet okolo?

 

 

Izvini, nista licno :) samo se nadovezujem.

Link to comment
16 minutes ago, InvisibleLight said:

Gresaka?:vesala:

Ma nisam te bre gramaticki ispravljao :D, a i nasao bih se bas ja kome je gramatika :isuse:

Nego sam pitao je li se Marina, kada je vec toliko senzibilna na probleme sveta oko sebe, ne lebdi u oblacima, osvrnula na stanje u Srbiji ili u desovini joj, mislim na CG?

Ili joj je glede toga bio dovoljan izvodtm iz banke pa da zakljuci da nema razloga za brigu kada i onako svi voze elektricne trotinete.

Edited by namenski
Link to comment

Koji si ti amater u religiji :isuse:

 

pa popovima su najdrazi pali andjeli aman, tako i u Marininoj crkvi, ona gleda shiru sliku ne bavi se previse ubistvom Olivera Ivanovica, premlacivanjima opozicije i novinara, siledzijama i dzipovima, narko mafijom u vrhu drzave.

 

To su sitnice, trivije, to svaki pop zna. Izgradnja Hrama je bitna, da li je novac prljav ili ne to nikada u istoriji ni jednu Crkvu nije zanimalo.

 

Zena ima shirinu oceana, bas kao i njen novcanik :heart:

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...