Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

7 hours ago, Caligula said:

Jok more, cak i drustvo na tom nivou umelo je da odvoji nesto sto vredi od necega sto je sranje. Za razliku od ovog danas.

 

Inace univerzalna vrednost tih crteza nije u njihovoj prvobitnoj funkciji vec u vrlo interesantnoj egzekuciji. Na primer, tako bogatu liniju mozes da vidis kod najboljeg crtaca ikada, Direra. Meni su ti crtezi oduvek bili fascinantni, bez da sam se pitao da li je umetnik pojeden, rascerecen ili pretvoren u plemenskog vraca.

 

aha.

 

sve je sadrzeno u liniji! a sve nakon toga, besmisao;))

Link to comment
6 hours ago, roksi said:

 

aha.

 

sve je sadrzeno u liniji! a sve nakon toga, besmisao;))

 

Sve sto si ikada ocima videla u zivotu je nekakva linija.

 

 

 

5 hours ago, roksi said:

kad smo vec kod linije - evo jedne bogate linije:

 

luciofontana.jpg

lucio fontana, 1964

 

ovo vec uveliko pripada istoriji umetnosti ali izgleda da se to gradivo jos nije savladalo 

 

Rekoh ja da si esteta:)

Edited by Caligula
Link to comment

dobro, marko vidojkovic. i on pripada struji mislenja da umetnik treba dumre od tuberkuloze u podrumu. ili da se da strijeljati u mladosti. inache ne valja. ne ulazim naravno u to da li ovo valja hihi.gif

 

da li ima pisanih, shtampanih, istorijskih i arheoloshkih dokaza da je marina nekad neshto nacrtala. mislim, kao 'nacrtane slike' unsure.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
6 hours ago, Caligula said:

 

Sve sto si ikada ocima videla u zivotu je nekakva linija.

 

 

 

 

Rekoh ja da si esteta:)

 

ma pusti ti moju kakvu-takvu estetiku, sasvim nebitno. nego sta cemo sa bogatom linijom? ti rece da je altamira i durer vrhunac linije - a i bese davno pominjani pikaso. a nakon toga je sve otislo k vragu. tako nekako bese?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...