Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

... ma pusti namenskog dobar je covek ali ume da zapadne u amok, neveruem da iceg licnog tu ima

 

edit: kada kazem estetika, evo ti nesto sto sam poceo pa zapustio instant, sta je meni uzbudljivo (vec kacio ovde) neki mali reblog

Edited by Caligula
Link to comment
2 minutes ago, Caligula said:

... ma pusti namenskog dobar je covek ali ume da zapadne u amok, neveruem da iceg licnog tu ima

 

 

 

bazirano na sopstvenom iskustvu s istim, ne bih rekla. dobar covek ne moze biti toliko ogranicen i neempatican. to je vec kategorija gde strucna pomoc ne bi bila na odmet. 

 

Link to comment

E, sada cemo da vidimo pa i da zavrsimo, nemam ja zivaca za ovo.

Dakle empatija, sta god to znacilo, evo tebe, empaticne i direktne, ima jos...

5 hours ago, roksi said:

.ma kakvo ogovaranje - konkretno i direktno;)

 

On 21.9.2019. at 13:08, roksi said:

pristizu eksperti za sve.

Koji ce ovde eksperti pored tebe...

6 hours ago, roksi said:

bazirano na sopstvenom iskustvu s istim, ne bih rekla. dobar covek ne moze biti toliko ogranicen i neempatican. to je vec kategorija gde strucna pomoc ne bi bila na odmet. 

Na ovakve Gloriosetm obicno ne reagujem, to bi trebalo da bude posao moderacije.

Ali, ako nisi medicionar, bilo kog usmerenja, preporucivati strucnu pomoc je bas onako :puke:

Ako jesi, onda je :puke::puke:

Upucivati nekoga na strucnu pomoc, pa jos online, to cak ne rade ni odgovarajucim rubrikama Glorije.

Ali, 'ajde...

21 hours ago, roksi said:

i i ja cemo o umetnosti ne kada budes malo vise znao o istoj...

Necemo, bozemesacuvaj.

Za pricu o umetnosti treba citati i napajati se bilo cemu, jacem od Glorije.

Tako da - zaboravi.

6 hours ago, Caligula said:

... ma pusti namenskog dobar je covek ali ume da zapadne u amok, neveruem da iceg licnog tu ima...

Naravno da nema niceg licnog, ima kolektivnog, a bogami i boguhvala bice i amoka uvek kada: naletim na снобизам, poluznanje ubedjeno da je Znanje, a ne zna s koje strane je suplje, taj rad...

 

E, sada, draga moja Roso: nemam ja nista protiv gastarbajterskog vozenja mercedesa diljem bespuca umetnosti, pa jos moderne.

Tema je izabrana tip-top.

Sto god da napises, postujes, da se sakriti iza 'ne razumete vi to', sto napisano zakovrtnije zvuci to izgleda kulturnijetm, prilika da se obrecnes na neobrazovane i neupucene koliko 'oces, uteknes se i upucivanju na strucnu pomoc, sve ide k'o po loju...

Obaska sto se podrazumeva da sve sto postujes - razumestm... :isuse: 

 

Ili, da skrati: aj' se ti lepo drzi Glorije, imas tamo i vokabular, imas i najnovije mode i trendove i, videces, a i videli smo, secas se - svima ce da ponovo bude lepo i svi ce da se vole i ljube.

Bas kao sto praaaavoj umetnosti i prilici.

 

 

Link to comment
5 minutes ago, Caligula said:

Cekaj stani treba nam publika za sta se svi lomimo ovde :happy:

+1

@gospa buba nemoj da ste na kraj srca :) 

Umjetnost, kunst je i za nas, obicne ljude.

Uostalom, neces valjda da uteknes sa topika na kome banku drze drustvenjaci, sve nas ubedjujuci da ljudi koji su izmislili legure koje podnose recimo 2,000 stepeni, izmerili udaljenost do Alfa Kentauri, izmislili diferencijalne i ostale racune, zupcanike, mobilne telefone i jos svasta nesto, ne mogu i ne smeju da lazu neku o umetnosti i umetnicima, o muzici i muzikantima?

Nego je to samo za posvecene, one koji razumejutm?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...