Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

On 24.8.2018. at 21:38, Krampa said:

Mislim da nema ni jedan kršten tekst ili da se glupo izrazim, ni jedan akademski tekst koji podržava njegove stavove. Mozda je problem lične prirode.

 

Znas da ne postoji nijedan krsten tekst tako sto ga nisi trazio?

Edited by Meazza
Link to comment
15 minutes ago, Meazza said:

 

Stavise, neki neljubitelj moze samo da tvrdi da previse obracaju paznju na formu. Potpuno suprotan primer si uzeo. 

 

 

 

Odlican argument. Ako je neko artikulisan, onda je to upravo Dzojs.

Edited by Caligula
Link to comment
7 minutes ago, Caligula said:

 

Odlican argument. Ako je neko artikulisan, onda je to upravo Dzojs.

 

Mozda je trebalo da uzme za primer neku, sta ja znam, pretencioznu apstraktnu poeziju koja ne haje za formu, ali Dzojs je posve promasena analogija.

Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

 

Znas da ne postoji nijedan krsten tekst tako sto ga nisi trazio?

Ne, mislio sam da kauboj nema kršten tekst koji argumentuje njegove stavove. Imaš ti neko štivo? Bilo bi interesantno pročitati.

Link to comment

Ili je covek odlucio da actually pise svojim recima i sam argumentuje sopstvene stavove. To sto svoje postove svako malo ne zabiberi linkovima i citatima koji se slazu sa napisanim mu je samo plus u diskusionom forumu. A ako mislis da mu neki konkretan argument ne pije vodu, ne treba ti nikakav tekst da ga pobijes ako naravno umes i znas o cemu pricas.

Link to comment

 

Moj omiljeni primer mazanja očiju/vređanja inteligencije publike a la SIniša Mali/Nebojša Stefanović je ovdašnji Bijenale iz 2006. na kome su iz majčice učestvovale Milica Tomić (snimljeni performans I am Milica Tomić, plus kontejner izbušen rafalima iz automata) i Biljana Đurđević sa čitavom sobom u AGNSW (između ostalih Sistematski pregled i Hotbed, ova druga sa rotvajlerima). U komentarima zvaničnih publikacija Bijenala su buili saveti Miici da, khm, poradi na zanatu, ne bi li poruku, kakvu god da šalje, uspešnije prenela do publike (koja je btw. potpuno ignorisala oba rada). Za razliku od Biljane čiji su radovi bili jako zapaženi, kako od informisane tako i od neinformisane publike. (Mislim, na ovogodišnjem Bijenalu je jedna od centralnih figura bio Ai Weiwei, koji radi sa temama i porukama sličnim kao Milica Tomić, mislim da je prilično očigledno da njegovi radovi prolaze Kaubojeov test)

 

Za književni primer ovoga što Kauboje kritikuje ja ne bih uzimao Džojsa, mislim da je Mark Danielewski sa svojim House of Leaves i Only Revolutions savršen primer.

 

SaE

Link to comment
7 hours ago, Gojko & Stojko said:

 

 (Mislim, na ovogodišnjem Bijenalu je jedna od centralnih figura bio Ai Weiwei, koji radi sa temama i porukama sličnim kao Milica Tomić, mislim da je prilično očigledno da njegovi radovi prolaze Kaubojeov test)

 

 

O da, mada je ponekad previse bukvalan. A Djurdjevicka je jedan od najboljih ambasadora Srbije (naravno, ne mislim da postoji dobro nacionalno slikarstvo, govorim o geografiji).

 

Marka Danijelevskog nisam citao :(

Link to comment
12 hours ago, Meazza said:

Ili je covek odlucio da actually pise svojim recima i sam argumentuje sopstvene stavove. To sto svoje postove svako malo ne zabiberi linkovima i citatima koji se slazu sa napisanim mu je samo plus u diskusionom forumu. A ako mislis da mu neki konkretan argument ne pije vodu, ne treba ti nikakav tekst da ga pobijes ako naravno umes i znas o cemu pricas.

Po tebi on zna o čemu priča?

Link to comment
56 minutes ago, Caligula said:

 

 

O da, mada je ponekad previse bukvalan. 

To misliš na kineskog debeljucu (kako si ga ti krstio)?

 

App bijenala. Srpski paviljon u Veneciji je bio više nego očajan. 

Link to comment
8 minutes ago, Krampa said:

Po tebi on zna o čemu priča?

 

Po meni artikulisano pise sta misli i to potkrepljuje primerima. Ali ako hoces da ga diskreditujes kao sagovornika na takav nacin samo napred. :)

Link to comment
31 minutes ago, Krampa said:

Po tebi on zna o čemu priča?

 

Ok Krampo, sa tobom sam na ovoj temi zavrsio. Diskutuj™ sa drugima koji takodje ne znaju (ili znaju) o cemu pricaju.

 

Hvala ti za ovo.

Edited by Caligula
Link to comment
18 minutes ago, Meazza said:

 

Po meni artikulisano pise sta misli i to potkrepljuje primerima. Ali ako hoces da ga diskreditujes kao sagovornika na takav nacin samo napred. :)

 

Krampin argument je cinjenica da je gomila sranja jednostavno etablirana i on se tu ne bi previse mesao, ako uceni ljudi kazu da nesto vredi sta on tu ima da argumentuje ili se razmislja. Treba samo da pije sa tog izvora, stagod.

Link to comment
3 minutes ago, Caligula said:

Krampin argument je cinjenica da je gomila sranja jednostavno etablirana i on se tu ne bi previse mesao, ako uceni ljudi kazu da nesto vredi sta on tu ima da argumentuje ili se razmislja. Treba samo da pije sa tog izvora, stagod.

Meni cudna lakoca kojom recimo ti o najdometnijim ili kao bajagi najdometnijim umetnickim delima ili nazovi delima sudis ocas posla, dok i za najmanji sum ili lupkanje ispod haube 1 pisljivog auta trcis kod automehanicara i to obliven hladnim znojem.

A ne videh da u odbrani svog vidjenja umetnosti igde pominjes, na primer, rec - sumnja :happy:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...