Jump to content
IGNORED

Avganistan


Bojan

Recommended Posts

Salafiji se ne ukidaju tako da naganjanjem Latife po ulici i skidanjem njezina hidžaba stjeraš Latifu u njezina 4 zida. Salafiji se ukidaju tako da ukineš Saudijsku Arabiju, a to je malo zajebaniji zadatak pa ga se nitko ne prihvaća.

Vrijednosti zapadne civilizacije čuvaju se tako da Latifi osiguraš pravo da sama izlazi iz kuće, da ima svoj posao i svoj prihod, da smije raditi s kaurima, posebno muškima, da sudjeluje u društvu i izlazi na čaj u grad i pije s drugaricama i pokojim drugarom.

Što ona pritom oblači bitno je samo površnim ljudima, culture warriorsima i ljudima koji se na fašističku propagandu hvataju kao na ljepak

  • +1 9
  • -1 1
Link to comment

Malo je to komplikovanije. Ima ona priča iz NYC kako je jedan od elemenata borbe protiv kriminala bilo i brisanje grafita u podzemnoj železnici i održavanje železnice čistom. Ovo što ti kažeš je 100% tačno ali samo u teoriji jer za to nema dovoljno resursa. Ova mera je polovicna ali verujem da ima smisla jer na neki način vrsi pritisak i daje podršku odredjenom broju žena, pa i muškaraca, da se suprotstave 

  • +1 1
Link to comment

Braco, svakako ti ja ne uskracujem pravo da imas misljenje, ali govoriti o bilo kojoj drustvenoj pojavi samo na osnovu svog okruzenja nije bas neki solidan argument. Vremena su se svakako promenila od 1976., naravno na gore, rast verskog ekstremizma je globalni trend cini mi se, nije problem samo u Francuskoj.

I jasno sam rekla sta mislim o telesnom modifikovanju bez saglasnosti osobe kojoj se to radi, tu svakako spadaju i maloletne devojcice. Meni je to grozno, al ko mene pita? Jel neko juri da hapsi Jevreje koji obrezuju decake? Da li je to uopste tema? Kakav odgovor uopste ocekujes od mene oko svega toga a da ti ne zvuci kao aminovanje religijskog fanatizma? 
 

edit. Obaska to sto pises samo potvrdjuje ovo sto i ja kazem, ako ni u tvom okruzenju nema niti jedne zene sto se preko noci preobukla iz gaca i golotinje u burku - odakle ti ideja da postoji neki jak i masovan trend u tom pravcu?

Edited by Leia
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
10 minutes ago, Roger Sanchez said:

Salafiji se ukidaju tako da ukineš Saudijsku Arabiju, a to je malo zajebaniji zadatak pa ga se nitko ne prihvaća.


Potpis.

Ali ko bi im onda opsedao Louis Vuitton po Parizu, obrste ga Saudi gospe ko najezda skakavaca

Link to comment

Tito je to riješio u roku od par godina.

Žene muslimanke su i 60-tih nosile zareve, ali isključivo u ograđenim dvorištima.

Vani ne.

Što se tiče obrezivanja muškaraca, to se radi dok je muškarac još beba, pa se ne može ni govoriti o tome da li je prisilno. Dječak nije ni svjestan šta se dešava.

Link to comment

E pa svet se malcice promenio od 1960tih, ne smatra se prihvatljivim zatvoriti nekog da bude peder ili muslimanka u svoja 4 zida. Barem ne u pristojnom drustvu.

Ne obrezuju se svi muskarci dok su bebe, nemam sta da komentarisem nesto sto prosto nije tacno.

 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

kakvo mešanje baba i žaba bokte 

 

obrezivanje je jedna stvar, može da se radi i kod hirurga iz zdravstvenih razloga.

sečenje klitorisa nije obrezivanje nikakvo, to je sakaćenje

 

slažem se da su Saudi većinski izvor zla u islamskom svetu, dabogda im sva nafta presušila i dubai se urušio :ph34r:

  • +1 5
Link to comment

#Breaking: The second explosion near the hotel American troops were gathering at, for rescue operations.

 

Update: At least 13 people have been killed in an explosion outside Kabul airport, a Taliban official has told Reuters.

 

 

Edited by levi
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Leia said:

E pa svet se malcice promenio od 1960tih, ne smatra se prihvatljivim zatvoriti nekog da bude peder ili muslimanka u svoja 4 zida. Barem ne u pristojnom drustvu.

Ne obrezuju se svi muskarci dok su bebe, nemam sta da komentarisem nesto sto prosto nije tacno.

 

Ne obrezuju se svi inače.

U periodu od 1-4 razreda osnovne škole 90%muslimanskih dječaka u mom razredu bili su obrezani iliti osuneceni. 

U drugoj polovini 80-tih.

 

I šta u 4 zida.?

Civilizacijski napredak je bio da se 1950 muslimanske žene otkriju.

I to je bio prvi ķorak ka emancipaciji. Kasnije je krenulo redovno školovanje, fakulteti, pristojni poslovi.. 

Link to comment
13 minutes ago, BWA said:

Ne obrezuju se svi inače.

U periodu od 1-4 razreda osnovne škole 90%muslimanskih dječaka u mom razredu bili su obrezani iliti osuneceni. 

U drugoj polovini 80-tih.

 

I šta u 4 zida.?

Civilizacijski napredak je bio da se 1950 muslimanske žene otkriju.

I to je bio prvi ķorak ka emancipaciji. Kasnije je krenulo redovno školovanje, fakulteti, pristojni poslovi.. 

 

Breaking news - nije Bosna ceo svet.

A pricati o svetu iz 1950. kao da si se juce probudio iz 70godisnje kome mi nije narocito zanimljivo. Poz

  • +1 1
  • -1 3
Link to comment
42 minutes ago, levi said:

#Breaking: The second explosion near the hotel American troops were gathering at, for rescue operations.

 

Update: At least 13 people have been killed in an explosion outside Kabul airport, a Taliban official has told Reuters.

 

 

 

.

 

Plasim se da je vise...pakao...ID je preuzela odgovornost...

 

.

Edited by barba
Link to comment
2 hours ago, Leia said:

kao sto se meni iz nekih razloga tovari da podrzavam nasilje u porodici u ime religije. 

 

Ne podržavaš, samo tražiš "moduse" jer su tu generacijama i kulturološka asimilacija je nemoguća (za šta je već utvrđeno da je netačno).

 

Ako smo kao društvo stigli do toga da je regular old wife-beateru mesto u zatvorskoj ćeliji, zašto se hvataš nekakvih izuzetaka kada slična anticivilizacijska praksa dolazi sa religijskim predznakom?

Link to comment
1 minute ago, zorglub said:

 

Ne podržavaš, samo tražiš "moduse" jer su tu generacijama i kulturološka asimilacija je nemoguća (za šta je već utvrđeno da je netačno).

 

Ako smo kao društvo stigli do toga da je regular old wife-beateru mesto u zatvorskoj ćeliji, zašto se hvataš nekakvih izuzetaka kada slična anticivilizacijska praksa dolazi sa religijskim predznakom?


Ja ne znam vise jesi li ti funkcionalno nepismen ili u cemu je problem?

Naravno da pod odrzivim “modusom” ne podrazumevam normalizaciju nasilja, nego pronalazenje malo efikasnijih nacina da se i ti “primitivni” ljudi ukljuce u drustvo, tipa edukacije, nekog soft pritiska, umesto direkt motkom po glavi pa posle cudno sto su sve ludji.

Link to comment
×
×
  • Create New...