Jump to content
IGNORED

Avganistan


Bojan

Recommended Posts

Uz ogradu da ova tvrdi da u Afganistanu nema para niti bogzna što za kupiti parama pa onda idu u Chaman kao



Uz ogradu pak i od nje, she's playing defense for Pakistan, velika većina aktivnih i etabliranih pakistanskih i indijskih internauta branila bi svoju zemlju do posljednjeg daha čak i kad bi masakrirala nejač i nedonoščad čakijama
Link to comment
22 minutes ago, zorglub said:

 

Zašto onda odustaješ od civilizacijskih tekovina ako su verski običaji u pitanju? I do koje granice si spremna da pravdaš šovinizam sakriven iza religije?


Que? :blink:

Gde ja to odustajem od civilizacijskih tekovina i pravdam sovinizam, zivota ti?

 

Link to comment
4 minutes ago, Leia said:


Que? :blink:

Gde ja to odustajem od civilizacijskih tekovina i pravdam sovinizam, zivota ti?

 

 

2 hours ago, Leia said:


U UK regularno postoje Sharia councils…

Kako sve to moze izgledati u praksi :ph34r:

 

Nema sad nazad, dosli su naselili se, zive tu vec generacijama, da se kulturoloski asimiluju ocigledno nema sanse tako da se moraju traziti neki modusi i za njih. E sad kako…ni mnogo pametniji od nas ppp komisije jos nisu nasli odrzivo resenje.
Ganjanje i globljenje zamotanih zena po ulici kao u Francuskoj svakako ne resava bas nista.

 

 

Link to comment
Just now, braca said:

 

 


Ja samo konstatujem da resenje ne vidim, a ocigledno ni navodno pametniji od mene. Tlacenjem i cupanjem marame s necije glave nikog neces civilizovati, to je prosto realnost.

  • +1 2
Link to comment

Ne čupa im niko marame sa glave, kao što niko ne juri avakse sa iglom da ih ubode vakcinom, malo karikiraš.

 

Nego su jednostavno doneli zakone koji se svode na “ako hoćeš u društvo (školu, prodavnicu, zvaničnu ustanovu itd), ovo su pravila koja moraš poštovati.

 

ni više ni manje 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, braca said:

Ne čupa im niko marame sa glave, kao što niko ne juri avakse sa iglom da ih ubode vakcinom, malo karikiraš.

 

Nego su jednostavno doneli zakone koji se svode na “ako hoćeš u društvo (školu, prodavnicu, zvaničnu ustanovu itd), ovo su pravila koja moraš poštovati.

 

ni više ni manje 


Jeste karikiram, kao sto se meni iz nekih razloga tovari da podrzavam nasilje u porodici u ime religije. 
Ne cupa niko marame, ali policija i te kako smara i ponizava te zene, pa nastaju picvajzi na sred ulice, neko snimi video pa postane viral, i tako se samo pumpa tenzija oko neceg zapravo prilicno nebitnog za opstu dobrobit drustva.
Da sutra Francuzi donesu zakon da moras da skines gace i takav ides ulicom, kako bi ti reagovao? E pa njima je to s maramama izgleda otprilike tako, ja se i ne trudim da razumem tu perspektivu ali meni i nije u opisu radnog mesta da razumem. Dok bi neki socijalni radnik ili zakonodavac mozda i trebao da se zapita. Ni taj inat da se po svaku cenu isteruje zapadni dress code mi nije bas najjasniji.
 

  • +1 3
  • -1 2
Link to comment
10 minutes ago, Leia said:


Jeste karikiram, kao sto se meni iz nekih razloga tovari da podrzavam nasilje u porodici u ime religije. 
Ne cupa niko marame, ali policija i te kako smara i ponizava te zene, pa nastaju picvajzi na sred ulice, neko snimi video pa postane viral, i tako se samo pumpa tenzija oko neceg zapravo prilicno nebitnog za opstu dobrobit drustva.
Da sutra Francuzi donesu zakon da moras da skines gace i takav ides ulicom, kako bi ti reagovao? E pa njima je to s maramama izgleda otprilike tako, ja se i ne trudim da razumem tu perspektivu ali meni i nije u opisu radnog mesta da razumem. Dok bi neki socijalni radnik ili zakonodavac mozda i trebao da se zapita. Ni taj inat da se po svaku cenu isteruje zapadni dress code mi nije bas najjasniji.
 

 

Ja volim da se setam bez gaca, tako da me ne bi mnogo pogodilo, mada bih sigurno manje izlazio zimi :D

 

Salu na stranu, veoma gresis sto se toga tice. Francuski arapi do skoro nisu umotavali zene, ogromna vecina majki ovih sto se danas time kurce burku u zivotu nije videla, a isto tako velika vecina tih sto se danas zamotavaju su koliko juce isle polugole, pa su onda dosli salafisti i "objasnili" im da to nije dobro za njih, cesto suptilnim metodama kao sto su silovanja ili sipanje kiseline u lice. Umotavanje u ninja odore je pre svega politicko, daleko od toga da je to vekovima ukorenjeno u njihove obicaje, pa tako i tvoj argument da ih treba pustiti posto ih je nemoguce civilizovati ne stoji.

 

Druga stvar koju je zorglub pomenuo je odsecanje klitorisa. To se i dan danas praktikuje u nekim sredinama, u sred Francuske, Engleske drugih razvijenih zemalja. Sta cemo s tim ? Jel i to treba pustiti posto su to njihovi obicaji, kao sto je obrezivanje kod muslimana i jevreja  (i o ovome bih imao koju, ali da ne sirimo pricu)? 

 

 

 

  • +1 4
Link to comment

Pa nije da je baš isto tolerisati maramu i odsecanje klitorisa, a čak se i ne tvrdi da je super nositi maramu, nego da se nasilnim skidanjem marame žene ugrožavaju, pošto će one morati da se nose sa stigmom i odbacivanjem u zajednicama ili još gore nasiljem, a ne mi, ponovo se pretvaraju u objekte kojima  neko drugi nasilnim metodama objašnjava šta će da nose na glavi, a šta ne i da se tako ne rešava problem dugoročnije. 

Edited by Taihoskopija
  • +1 1
Link to comment

U francuskoj je dovoljeno nosenje marame, sesira, sta god hoces na glavi (i oko glave). Nije dozvoljeno ovo : 

 

81k76xOoyhL._AC_UX466_.jpg

 

Mada je ova korona sve upropastila, sad ionako idemo svi maskirani, a salafisti se valjaju od smeha.

 

Edited by braca
  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, braca said:

 

Ja volim da se setam bez gaca, tako da me ne bi mnogo pogodilo, mada bih sigurno manje izlazio zimi :D

 

Salu na stranu, veoma gresis sto se toga tice. Francuski arapi do skoro nisu umotavali zene, ogromna vecina majki ovih sto se danas time kurce burku u zivotu nije videla, a isto tako velika vecina tih sto se danas zamotavaju su koliko juce isle polugole, pa su onda dosli salafisti i "objasnili" im da to nije dobro za njih, cesto suptilnim metodama kao sto su silovanja ili sipanje kiseline u lice. Umotavanje u ninja odore je pre svega politicko, daleko od toga da je to vekovima ukorenjeno u njihove obicaje, pa tako i tvoj argument da ih treba pustiti posto ih je nemoguce civilizovati ne stoji.

 

Druga stvar koju je zorglub pomenuo je odsecanje klitorisa. To se i dan danas praktikuje u nekim sredinama, u sred Francuske, Engleske drugih razvijenih zemalja. Sta cemo s tim ? Jel i to treba pustiti posto su to njihovi obicaji, kao sto je obrezivanje kod muslimana i jevreja  (i o ovome bih imao koju, ali da ne sirimo pricu)? 

 

 

 


Setanje bez gaca nije bas higijenski najsrecnije resenje, nemoj se zacuditi ako ti neko ah civilizovan na to skrene paznju :fantom:

 

Ne slazem se da je pokrivanje zena pre svega politicko, to je manjina ali glasna i agresivna, otud i taj tvoj utisak. 
 

Evo ne znam sta cemo sa intimnim obrezivanjima i zenskih i muskih, ono sto je prisilno svakako treba sankcionisati. A ko je resio da sebe prekroji jer misli da je tako lepsi, sta da mu ja radim? Onda da stavimo van zakona i tetovaze i piercing, i one nadogradnje kose koje izgledaju kao da je covek upravo skalpiran a on takav krvave glave sedne u restoran i zgadi mi zivot? Tisucu zasto, tisucu ne znam…

Link to comment
19 minutes ago, Leia said:


Setanje bez gaca nije bas higijenski najsrecnije resenje, nemoj se zacuditi ako ti neko ah civilizovan na to skrene paznju :fantom:

 

Ne slazem se da je pokrivanje zena pre svega politicko, to je manjina ali glasna i agresivna, otud i taj tvoj utisak. 
 

Evo ne znam sta cemo sa intimnim obrezivanjima i zenskih i muskih, ono sto je prisilno svakako treba sankcionisati. A ko je resio da sebe prekroji jer misli da je tako lepsi, sta da mu ja radim? Onda da stavimo van zakona i tetovaze i piercing, i one nadogradnje kose koje izgledaju kao da je covek upravo skalpiran a on takav krvave glave sedne u restoran i zgadi mi zivot? Tisucu zasto, tisucu ne znam…

 

Ne slazes  se da je politicko ?  Ja se ne slazem sa tvojim neslaganjem, evo zasto : 

 

Ovde sam od 1976. godine, isao u skolu sa arapima, radim i druzim se sa njima, ulazim u kuce, ziveo sam u kvartovima gde ih ima poprilicno, burku nisam nigde video sigurno do negde krajem 90.tih.  I ne samo burku, nego majke, tetke, sestre tih s kojim sam se druzio ni marame nisu nosile. Nista. Ni u Francuskoj, a ni u Alziru/Maroku kad odu na odmor. Ne mozes mi onda reci da im je ukorenjeno i da su bez toga kao ja bez gaca. Danas radim s njima, i koliko znam nijedan nema nikog zamotanog u porodici. Kad popricam ponekad, i sa muskim i sa zenskim kolegama, kad se pomenu burke uglavnom slegnu ramenima s uzdahom "salafisti". 

 

P.S. "Intimno obrezivanje" o kome govorim se radi devojcicama u jako malom uzrastu, o kom "resio da sebe prekroji" ti pricas ???

Edited by braca
  • +1 4
Link to comment
×
×
  • Create New...