Jump to content
IGNORED

Avganistan


Bojan

Recommended Posts

1 hour ago, Zverilla said:

 

lepo je imati misljenje o svacemu, ali je jos lepse informisati se o tome sta je to hijab pre nego sto se napise glupost.

 

Uh. My bad. Zaista sam mislio na burku. Kroz post se videlo da mislim na potpuno zamotavanje. Hijab je po mom mišljenju ok. 

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

šta je sledeće, dozvoliti muslimanima koji žive u Jevropi da imaju više žena, jer...verske slobode?


U UK regularno postoje Sharia councils…

Kako sve to moze izgledati u praksi :ph34r:

 

Nema sad nazad, dosli su naselili se, zive tu vec generacijama, da se kulturoloski asimiluju ocigledno nema sanse tako da se moraju traziti neki modusi i za njih. E sad kako…ni mnogo pametniji od nas ppp komisije jos nisu nasli odrzivo resenje.
Ganjanje i globljenje zamotanih zena po ulici kao u Francuskoj svakako ne resava bas nista.

 

Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

Zti.

 

Esid: šta je sledeće, dozvoliti muslimanima koji žive u Jevropi da imaju više žena, jer...verske slobode?

 

u srbiji vec moze

 

Quote

Muftija Muamer Zukorlić ima tri žene!

Sandžački muftija već ima dve supruge, što je prema muslimanskom zakonu - šerijatu - dozvoljeno. Kandidatkinja za treću suprugu Belkisa Crnovršanin bila je student na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru

 

Link to comment
24 minutes ago, Leia said:

Ganjanje i globljenje zamotanih zena po ulici kao u Francuskoj svakako ne resava bas nista.

 

Kao što rekoh, kad dođu do genital mutilation, onda će takvi poput tebe da shvate da su crte trebale biti podvučene mnogo ranije.

 

Generacijski argument može se zadenuti za pojas - kako uostalom objasniti to što su deca prvih islamskih migranata, prve generacije rođene u zapadnoevropskim društvima daleko više inkluzirana u ista nego kasnije pridošice i njihov podmladak?

Link to comment

Може Муфтиј да има и 10 невенчаних са којима живи. То су она провербијална 4 зида и њихова унутрашњост у коју се закони минимално мешају. Али само она која је венчана по закону има права. Остале се и не сматрају ни ванбрачним женама и немају никаква права. 
 

У Краљевини су шеријатски судови имали законску санкцију да суде управо у породичним стварима. 

  • +1 4
Link to comment

@zorglub Da li ti tvrdis da se u Evropi tolerise genital mutilation ili uopste nasilje prema zenama jer je to deo necije tradicije? Ili da smo na putu da se pocne tolerisati? Verujem da mnogo toga prodje ispod radara jer se ne prijavljuje, ali to je nazalost slucaj sa nasiljem u porodici i uopste, ne samo u zatvorenim zajednicama.

Kako objasniti sve vise mladih ispranog mozga, ja bih rekla - sito pa besno, a sigurno postoje i kompleksnija obrazlozenja…

Link to comment
15 minutes ago, Leia said:

Verujem da mnogo toga prodje ispod radara jer se ne prijavljuje, ali to je nazalost slucaj sa nasiljem u porodici i uopste, ne samo u zatvorenim zajednicama.

 

Da, ali niko ne pokušava da nasilje u porodici opravda glupostima kao što je verska isključivost. Ovo su pitanja izvan i iznad religijskog momenta, ako to ne vidiš, zaista nije do mene.

Link to comment
23 minutes ago, Roger Sanchez said:

Daleko od bjelosvjetskih kamera, a u Helmandu, hartlendu

užas :ph34r:

 

strašno je što zapadni ili već koji (normalniji svet) ne može (ili neće) da pomogne

 

a i kada kao hoće i krene da pomogne, to se izrodi u svoju suprotnost

užas čemu prisustvujemo, i čemu ćemo još biti svedoci u ovome ''naprednom'' veku

onu silnu izgladnelu decu po planeti, kao da su već svi zaboravili 

Link to comment
18 minutes ago, zorglub said:

 

Da, ali niko ne pokušava da nasilje u porodici opravda glupostima kao što je verska isključivost. Ovo su pitanja izvan i iznad religijskog momenta, ako to ne vidiš, zaista nije do mene.


Ne znam o cemu pricas, ja nikada nisam rekla da je nasilje u porodici prihvatljivo iz bilo kojih razloga.

Link to comment
3 minutes ago, Leia said:

Ne znam o cemu pricas, ja nikada nisam rekla da je nasilje u porodici prihvatljivo iz bilo kojih razloga.

 

Zašto onda odustaješ od civilizacijskih tekovina ako su verski običaji u pitanju? I do koje granice si spremna da pravdaš šovinizam sakriven iza religije?

Link to comment
46 minutes ago, Roger Sanchez said:

Daleko od bjelosvjetskih kamera, a u Helmandu, hartlendu
 

 

 

Ono što meni nije jasno zašto ovi nesretnici beže u Pakistan, koji je iznedrio i odgajio Talibane? 

Link to comment

što bi ti rekao - tjah

Ne vladaju Talibani, ali vladaju duhovni očevi Talibana.

Edited by Filozof manijak
nepismenos
Link to comment

Па да, али није битно јер је режим живота нормалнији и приближнији ономе у коме су живели 20 године и у коме хоће да наставе да живе. Нису Пакистанци блесави да се претворе у талибански Авганистан.

Link to comment
×
×
  • Create New...