Jump to content
IGNORED

Avganistan


Bojan

Recommended Posts

4 minutes ago, dragance said:

Ne iscudjavam se za to. CIA i njihova govna i projekti...nije im prvi put da naprave monstruma.


Vazno je da su dobri momci imali dobre namere!:D

 

 

 


 

Link to comment
57 minutes ago, zorglub said:

 

Vrlo je jednostavno, ljudska prava > verski običaji. Jer u suprotnom nakon nekoliko ustupaka dolazimo do npr. odsecanja klitorisa - da li ćemo tek tu da pravimo presedan, ili na nazovi banalnom primeru kao što je pokrivanje lica?

 

Takođe, užasno bitan faktor je preskočen - gde i kome se postavljaju ova pitanja. Zašto bi dansko društvo npr. ikada i razmatralo regresiranje vladavine demokratije i ljudskih prava zarad verskih običaja grupe ljudi koje niko nije puškom terao da postanu deo tog društva? Ako je tvrdi intervencionizam u cilju prosvećivanja "zadrtih" neprihvatljiv ili makar kontroverzan, zašto bi iko bio ok sa mekim procesom obrnutog ishoda?

 

 

Uspeo si nekako da povučeš paralelu između šunda i šovinizma, alal vera.

 

Hm, kao princip to stoji, ali u praksi to bas nije tako - a i tamo gde jeste, to je vrlo sveza tekovina. Eto, zabrana abortusa u mnogim US drzavama dolazi i danas iz religijskog morala.

Link to comment

I Aryana Sayeed, avganistanska pop zvezda napustila Kabul pre par dana...

 

 

Pogledajte njen spot Lanat u kome proklinje teroriste. Dal bi je nove vlasti pustili da se izvuče sa ovim.

Link to comment
14 minutes ago, zorglub said:

@chandra Texas je skoro uveo anonimnu liniju za prijavljivanje abortusa. Mislim da USA sa razlogom ima sopstveni topik, objasniti to društvo je poduhvat van mojih interesovanja. :happy:

Ali si ti tako nezainteresovan ipak uspeo skroz da naopako interpretiras vest koju si procitao. :happy:

Link to comment

Napisao si “Teksas je uveo”.  Teksas je država, nije grupa idiota koji su uspostavili tu liniju. Nemaju veze oni sa državom.

Edited by ObiW
Link to comment

Mislim da treba na svaku stranicu okačiti članak o Osami.:isuse: Kao da je sve počelo i završilo se sa američkom podrškom mudžahedinima kontra Sovjeta. Čak su i oni sami bili potpuno fragmentirana skupina. Što je i došlo do izražaja od '92 do '96-e, i umnogome doprinelo rastu i dolasku na vlast talibana, mahnite dece Pakistana.

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, Jozef K. said:

Mogu da nose i oni krst sa polumesecom. Niko ne brani. 

Koliko znam naše babe i monahinje nose marame. Nisu kao ninja kornjače obučene.

 

lepo je imati misljenje o svacemu, ali je jos lepse informisati se o tome sta je to hijab pre nego sto se napise glupost.

 

  • +1 2
Link to comment
18 hours ago, Roger Sanchez said:

Ne razumijem zašto bi ti nekom propisivao kako se oblači? Idemo onda i babama i monahinjama skidati velove... Što ćemo s onima koji nose kilogramski pozlaćeni krst oko vrata, jel to dio tradicije?

Uostalom mislim da bi bilo najbolje da do 2050. kulturni identitet Europe i sjeverne Amerike bude da žene ne oblače ništa iznad struka. Global warming, jbg

 

Upravo to rade muslimani kada svojim ženama i ćerkama nameću zamotavanje i prikrivanje celog tela. One to ne rade zato što su tako same odlučile već su indoktrinirane od rođenja. Ovde je pitanje hoćemo li ("mi" - zapadni svet) da im zabranimo da zabranjuju slobodu svojim ženama ili nećemo? I kako da im zabranimo?

  • +1 3
Link to comment

Za mene je to sasvim prosto, u svojim gudurama i pustinjama neka propisuju i oblače šta god žele, ali kad emigriraju na zapad (u Evropu) ima da se ponašaju u skladu sa kulturnim normama zemlje domaćina.

Nećeš da skineš hijab/burku?

Molim lepo, vrati se u Siriju/Avganistan/Iran  tamo se možeš oblačiti i prekrivati slobodno koliko ti duša ište. Ovo se pre svega odnosi na pater familias koji svojim ćerkama i ženama određuju  kako će se oblačiti.

 

Esid: šta je sledeće, dozvoliti muslimanima koji žive u Jevropi da imaju više žena, jer...verske slobode?

Edited by Filozof manijak
  • +1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...