Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

17 minutes ago, chandra said:

Nigde ne nalazim spisak tih "vise od 140 osnivaca", a ni kada je ISP "osnovana" - to je moralo biti relativno kasno, 90-tih, mozda i kasnije.

 

1982. je osnovana

Link to comment
23 minutes ago, chandra said:

 

Nigde ne nalazim spisak tih "vise od 140 osnivaca", a ni kada je ISP "osnovana" - to je moralo biti relativno kasno, 90-tih, mozda i kasnije. Mozda @Hamlet Strašni moze da isceprka. Steta sto @pt 2.0 nije ovde - istrazivacki zadatak taman za nju. :D

 

Medju tih 140, pretpostavljam, vecina je apsolutno pasivna, pa cak se mozda i ne seca da su osnivaci (ja bio formalno osnivac jedne velike i poznate "organizacije" pre 20ak godina, navatalo me za potpis negde, pa sam potpuno na to zaboravio dok mi nisu poslalli neku cestitku :D ).  Ali trebalo bi da rese stvari u jednom uzem-sirem krugu, a to je verovatno stotinak ljudi koji su stvarno ucestvovali u zivotu i radu stanice, pre nego da guraju nekog na silu iz uzeg-uzeg kruga. 

 

 

osnivaca je u apr upisano 5 za fondaciju, kaceno je na topik. za isp nije naglaseno ko su jer za nvo ne postoji ta obaveza (za apr)

Edited by morgana
Link to comment

Transformacija je počela 2009 kada je donet novi zakon kojim je stavljen van snage zakon iz 82. Taj zakon iz 2009 ima jasne odredbejj šta se dešava sa imovinom udruženja građana. Pitanje je kakav je status imovine Petnice. Gledao sam i nvo i fondaciju u agregacionoj bazi podataka i nemaju registrovanu imovinu u katastru. Moguće je da imaju samo neko pravo korišćenja na objektima a da je vlasnik država ili jls

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, notenoughreasonsforclaire said:

Podneo Božić ostavku.

 

Super, ostaje nam samo sitna svest o tome da je veliki broj odraslih sugrađana godinama smatrao da seksualno zlostavljanje maloletnica nije velika stvar, kako u instituciji koja se bavi decom i kojoj su deca poverena, tako i u širem krugu (ni Petnica ni Valjevo nisu Šangaj, pa da može da se sakrije da se periodično nailazilo na slike gole dece). I da se suštinski ništa neće uraditi po tom pitanju, dabome. Jedva čekam da šaljemo decu svuda, uopšte nije zastrašujuće živeti uz to saznanje. 

  • +1 7
Link to comment
10 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Transformacija je počela 2009 kada je donet novi zakon kojim je stavljen van snage zakon iz 82. Taj zakon iz 2009 ima jasne odredbejj šta se dešava sa imovinom udruženja građana. Pitanje je kakav je status imovine Petnice. Gledao sam i nvo i fondaciju u agregacionoj bazi podataka i nemaju registrovanu imovinu u katastru. Moguće je da imaju samo neko pravo korišćenja na objektima a da je vlasnik država ili jls

 

 

Nije me mrzelo da nađem preko katastra i Geosrbije - vlasnik objekata je Republika Srbija, a korisnik Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.

  • +1 3
Link to comment
16 minutes ago, napadaj said:

 

 

Nije me mrzelo da nađem preko katastra i Geosrbije - vlasnik objekata je Republika Srbija, a korisnik Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.

Значи, Удружење грађана и Фондација могу да буду избачени из простора релативно брзо и једноставно. 

Link to comment

masivno kachenje na budzet republike uvek moze da ima takav ishod.

ono, nismo ni mi koji smo temeljno unutra sigurni od roshtiljdzije kome se svideo pogled, a ne udruzenje gradjana.

shteta ljudi, neopisiva shteta :sad:

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • +1 1
Link to comment

dogovorice se, drzava ima nekretnine, a nvo/fondacija tekuce projekte i opremu. ali da, drzava moze da uradi sta je namjerila. 

 

btw citam da je bivsi ministar nauke pricao da ce srbija dobiti jos nekoliko centara kakva je petnica

Edited by morgana
Link to comment
13 minutes ago, gospa buba said:

masivno kachenje na budzet republike uvek moze da ima takav ishod.

ono, nismo ni mi koji smo temeljno unutra sigurni od roshtiljdzije kome se svideo pogled, a ne udruzenje gradjana.

shteta ljudi, neopisiva shteta :sad:

sent from novi mnogo jak bubamoto.


 

што са једне стране има и добрих последица, уколико неко добије толике паре од државе, као што је петница добијала. уосталом, мислим да и поред свега држава ипак не би дала толике паре да се није обезбедила (заправо, некима не би дала, а некима можда и би. било да је држава оличена у снс-у или претходницима)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...