Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

2 minutes ago, aram said:

Verbić? Pa njega prvog treba govnjivom motkom najuriti...

 

ne, nego onaj sns narandzasti idiot, zaboravih ime

 

s tim da ne znam da procijenim ima li to ikakve veze

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

ne nuzno, ali dobro :hihi:
 

 

dobro, evo ne mora da bude prvi, ali najkasnije treći? molim vas lepo sa šlagom? :cry:

@morgana au jebo te, njega sam i ja potisnuo i ne želim da se setim :D

Edited by aram
Link to comment
54 minutes ago, morgana said:

dogovorice se, drzava ima nekretnine, a nvo/fondacija tekuce projekte i opremu. ali da, drzava moze da uradi sta je namjerila. 

 

btw citam da je bivsi ministar nauke pricao da ce srbija dobiti jos nekoliko centara kakva je petnica

Postoji Obrazovno-kulturni centar Vuk Karadžić u Tršiću (otvoren je pre nekoliko god), tamo se održavaju kampovi i radionice za srednjoškolce koji su zaisteresovani za "nacionalne nauke", no ne može da se poredi sa Petnicom.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, copkillah said:

 

kažu mi, dosta jeziv lik, a i hapšen je tokom "Sablje", ne znam tačno zašto

 

 

Ma to je sad hajka  na Jovanu Gligorijevic kao osobu. Isto kao kad su podmetnuli onog Cirjakovica. To je taj mind set.

Link to comment
 
kažu mi, dosta jeziv lik, a i hapšen je tokom "Sablje", ne znam tačno zašto
 
ne razumem shto on ne kaze sveee, kad je vec proshao sito i resheto.
chega on da se boji? sredovechni belac na pravoj strani!

politika umanjivanja krivice bez greshke bije sa svih strana, bez obzira na vjeru naciju dry.png

mi bi da se bavimo ovim shto je pipao i ovim shto je krio, ali ne. mora uvek biti shira slika udara na srpski narod. nema reshenja milimoji dok se ne pochne sa masovnim pipanjem mushke dece s_w.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Link to comment
13 minutes ago, copkillah said:

kažu mi, dosta jeziv lik, a i hapšen je tokom "Sablje", ne znam tačno zašto

 

 

Pogledaj ono sa Bokanom ako imaš taj kink, deluje kao Miki Vujović za siromašne. 

Link to comment

Ima i specifičnosti. Pritvoren radnik Istraživačke stanice Petnica Mile Perić, zbog povrede ugleda Republike Srbije, član 98 KZS. Zašto, Perić je na adresi koja počinje sa Valjevo imao sajt Valjevski pederi, preko koga se na svoj način obraćao pristupnicima. Šta se tamo moglo, i može, naći, da Srpski pederi podržavaju DOS reforme, saradnju sa Haškim tribunalom i kolonijalnu vladu klonova dr Zorana Đinđića... da je Odmah posle pogibije srpskog premijera izabran novi koji jeste intelektualna uvreda za svog prethodnika, ali će zato biti još skloniji nama pederima... Takvog sadržaja tamo ima još i u znatnoj količini.

Kako je došlo do privođenja, kako smo saznali SUP obavestio tužioca o postojanju uvredljivih tekstova, tužilac tražio obaveštenja, SUP našao da postoji delo, podneo krivičnu prijavu i priveo osumnjičenog istražnom sudiji. Optuženi Perić priznao delo, ali nije dao pasvord pa sajt nije mogao biti blokiran. Pritvor od osam dana mu je produžen jer je izjavio da bi u istim uslovima uradio isto, nastavio da iznosi svoje mišljenje u formi literalne kritike. A motivi, kako je u istrazi izjavio, lični stav prema dogmatizmu u društvu, sposobnosti političara... O slučaju su obaveštene relevantne nevladine i humanitarne organizacije, za sada nema reakcija, suđenje je zakazano za 23. april, optuženi insistira da je pritvoren zbog delikta mišljenja, tužilac ostaje pri kvalifikaciji izlaganja poruzi ugleda Republike Srbije.      

 

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=338130

Edited by Taihoskopija
Link to comment

ajd jos jednom da se zacudim: kako nvo petnicke vrste izabere i zadrzi ovakve saradnike decenijama (sad vec pricamo o vecem broju neadekvatnih likova), uzevsi u obzir da, po prirodi stvari, tu drzava i politika ne bi trebalo da imaju presudan uticaj.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...