Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

Ostalo je samo da vidimo da li Vučić može stvoriti dovoljno veliku stenu koju ne može podići. 

Edited by Lezilebovich
  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, pacey defender said:

Ne znam kako da razumem ovaj post. CItam ga vise puta. Prozivke se rade ciljano? Sta to znaci? Neko bira koji ce skandali isplivati? Nema sumnje da se neki skandali zataskavaju (npr, to sa snimkom sa naplatne rampe)

 

Pa evo sam si odgovorio.

 

Nesto se zataskava, nesto drugo isplivava - dobro je sto isplivava, lose je sto se zataskava.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, namenski said:

A i udaraju zmiju pravo u glavu, u samo srce sistematm: glumacka skolica, FDU, Petnica...

Em se narod zabavljatm, em vucicu i ekipi prilika da za male pare i eliminisanjem za njih neprofitabilnih likova i institucija dokazuju da em nisu Palme jedini, poeni napolju opet njemu kao borcu i protiv ove zle pojave...

Ovi iz Petnice, a pogotovo Bozic imaju dobru zaledjinu vladajuce klase, jer je upravo Ministar Prosvete pre par meseci bio kod njih i hvalio. 

 

Ne znam odakle ti ideja da je PETNICA protiv Vucica?

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Leia said:


Moguce da se nisam bas najbolje izrazila, poenta bi bila da svakakvi skandali “isplivavaju” ali se veoma drugacije hendluju u medijima i drustvu uopste a i imaju i veoma razlicite epiloge za pocinioce. Oni bliski vlast se provlace i zataskavaju, dok se oni iz “gradjanskog” iliti nekakvog “opozicionog” miljea razvlace po tabloidima i uvaljuju u katran i perje.


Aleksiceva skola zakatancena a on u pritvoru osramocen, Lecic se zavukao u misju rupu a veliki broj dojucerasnjih kolega i saradnika se od njega debelo ogradio, Prokic odjednom ode u penziju sto cisto sumnjam da bi inace, sad ovi perverznjaci iz Petnice cekaju da ih razapne i kuso i repato.

Dok onaj sto je ubio zenu na naplatnoj rampi ne snosi ama bas nikakve posledice, Jutka da odradi tih par meseci pa se vraca svom svakodnevnom zivotu, Palma vec da ne govorim, umesto da daje izjavu policiji on zivi spektakl po svim mogucim televizijama. 
Naravno niko iole normalan ne navija ni za jedne ni za druge, samo konstatujem da imaju veoma razlicit tretman.

 

Petnicu tesko mozes da svrstas u gradjanski ili opozicioni (ili onaj drugi) milje. Oni su plivali odlicno u svim vlastima i sa svima su bili dobri i bliski. Vigor je bio pomocnik ministra obrazovanja u Djindjicevoj vladi (min. Gasa Knezevic). Njegov pulen Verbic bio je ministar kod Vucica (i ceo Verbicev tim cinili su petnicari). Petnica je svakoj vlasti sluzila za slikanje i pokazivanje i lepo prosperirala od toga.

 

Prokic je krenuo od Beogradskog kruga, pa preko LDP-a, zavrsio kod Zukorlica.

 

Tako da ja tu ne bih ucitavao neki sistematski obracun.

 

S druge strane, jasno je da ovi napasnici iz kulturnijih sredina (Petnica, Aleksic, Lecic, Prokic) nemaju tu vrstu brutalne zastite koju ima jedna palma. Ove devojke iz Petnice su se borile sa svojim demonima, strahovima i traumama. Ali su otisle da se suoce sa upravom i da je uprava tada reagovala, zavrsilo bi se sve drugacije i S. bi bio iza resetaka. U Jagodini zene cute jer se plase za sopstveni zivot. Naravno da ce tada prica iz Petnice lakse isplivati. A tabloidi hendluju kako im se i sta kaze, a ako im se nista ne kaze - jupi, daj neku katastrofu, nasilje, gadost da skupljamo klikove.

  • +1 7
  • Hvala 2
Link to comment

Meni je potpuno logično da obrazovaniji i materijalno obezbedjeniji deo društva pokrene sve. Razumem šta vas nervira i svaka čast Mariji Lukić, ali ako očekujemo da Mimi Oro pokrene MeToo a gledaoci Zadruge se zgroze i zatraže promene - načekaćemo se. 

 

Poenta je da svaka osoba koja je bila ugrožena, maltretirana i napastvovana vidi da može i ona izaći u javnost i reći svoju priču. Djubroidi će nastaviti da djubre, šta god se dešavalo.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Zna li neko ima li istine u ovom što je iDemo preneo: 

Quote

Ono što meni smeta u svemu ovome oko Petnice jeste činjenica da je pre nekoliko meseci najavljeno zatvaranje Petnice i kada je krenulo protivljenje na mnogim nivoima, odjednom se pojavljuju priče da je tamo bio pakao i da svima treba da lakne kada toga više ne bude. Naprosto, to je tako poznat naprdnjački scenario da mi para očni živac.

 

Link to comment

A zašto bi bilo ko zatvarao Petnicu? Da se ti seminari organizuju kod Šarčevića, ne kapiram, je li i tu ova ekipa vidi neku priliku da klepi neku lovu, pošto čisto sumnjam da ih interesuje klasični naučni grind

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, chandra said:

Tako da ja tu ne bih ucitavao neki sistematski obracun.


Ja sam apsolutno uverena da je obracun sistematski, samo sto mi nemamo uvid u detalje pa bauljamo u mraku i spekulisemo bazirano na nicemu opipljivom.
Uostalom ni linije demarkacije vise nisu tako ostre kao u “nase” vreme kad si bio ili slobista ili opozicionar, sad su cini mi se ljudi mnogo “fleksibilniji” i vode se daleko vise svojim licnim interesima pre nego sto tek tako slede neku struju ideoloski, politicki, kulturoloski itd.

Pa tako imamo recimo Srbljanovicku koja je od heroine opozicije postala fakticki Vuciceva vedeta, zbog radi clanstva u nekom “institutu” za istrazivanje ruda i gubljenje vremena pri vlasti. I jos ko zna koliko takvih, pragmaticnih i snalazljivih koji i uz ovakvu vlast sebi osiguraju neku nishu tacno znajuci kome smeju a kome ne smeju da se zamere. I takvi opstaju i prospreriraju iako bi se i njima moglo naci ohoho inkriminisuceg materijala, dok se nekim drugima pretura po prljavom vesu i pravi cirkus za debilni narod gladan reality show sadrzaja.

 

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, duma said:

Zna li neko ima li istine u ovom što je iDemo preneo: 

 

 

Ma jok bre, o zatvaranju stanice se konstantno prica 30 godina, svaki put kad treba da izboksuju donacije.

Link to comment
A zašto bi bilo ko zatvarao Petnicu? Da se ti seminari organizuju kod Šarčevića, ne kapiram, je li i tu ova ekipa vidi neku priliku da klepi neku lovu, pošto čisto sumnjam da ih interesuje klasični naučni grind
to skoro sigurno. preuzimanje i/ili zatvaranje, ili prosto fizichko zauzimanje javnih ustanova i prostora je nachin na koji oni funkcionishu. ne da napravim bolji etf i konkurishem starom, nego da preuzmem stari, kompletan, jer mi ne valja. tako ce nam uzeti na kraju i domove zdravlja, nama ostaviti restlove osiguranja i tupiti neshto o kapitalizmu i neka pobedi najbolji. sve shto je 'narodno' a ima gradjevinsko zemljishte i zgradu, a da moze da se zauzme, to je njihova meta. ne novo da se napravi, ne da se neshto unapredi, nishta popravi, samo da se uzme i da se okachi privatno lice na josh budzeta.

sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Mora se priznati ovim šampionima - niko nikad nije ovoliko bio alav na državne pare i bilo kakvu vrijednost u državnoj/društvenoj svojini, bukvalno neće kamen na kamenu ostati. 

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

to skoro sigurno. preuzimanje i/ili zatvaranje, ili prosto fizichko zauzimanje javnih ustanova i prostora je nachin na koji oni funkcionishu. ne da napravim bolji etf i konkurishem starom, nego da preuzmem stari, jer mi ne valja. tako ce nam uzeti na kraju i domove zdravlja, nama ostaviti restlove osiguranja. sve shto je 'narodno' a ima gradjevinsko zemljishte i zgradu, a da moze da se zauzme, to je njihova meta. ne novo da se napravi, ne da se unapredi, samo da se uzme i da se okachi privatno lice na josh budzeta.

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

2 minutes ago, James Marshall said:

Pa dobro ne moraju je zatvarati, mogu je privatizovati ili dovesti stranog investitora, a taman i da zajašu brend.

 

Pa ne mogu da je privatizuju - Petnica je privatna uvek bila.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...