Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

Mora da su svi bili po Oksfordima i Kembridzima posle Petnice, ne? Pa pravo za ministre... #zivotkozivot 
ne, ali verbicevo/petnicharsko ministrovanje je bilo obelezeno temeljnim zagledavanjem cele ekipe u sopstveni pupak, tako je izgledalo s nashe strane, da ne kazem iz baze. drugo, i vaznije, njih je neko ozbiljno nalozio (bukvalno nalozio, nema drugog objashnjenja) da ulete u blato sa svinjom, ne obaveshtavajuci ih o prirodi svinje kao takve. ta naivnost (ili mozda samouverenost, solidno neutemeljena, ispod koje su im izvukli tepih za manje od godinu dana) ih je koshtala i lichno, a nas za neshto stepenika vratila unazad i polako nas spremila za burazerovanje koje nam sleduje. za nashu nauku je bukvalno spas, kakva god da je, shto je evropa uzgubila ekstra interesovanje za nas, pa se za novac takmichimo u velikoj konkurenciji, ravnopravni na trzishtu, kao i svi drugi, pa srazmerno i dobijamo (ili ne dobijamo). da instituti imaju evropske projekte od 2M+ evara, bio bi dan i noc red roshtiljdzija pred kapijom, da privatizuju dry.png


edip. ovo sa kujama i repovima, shto vidim da srbi obozavaju. dakle, hipotetuchki, kuja od 12-14 godina mashe repom u nauchnom kampu (shta god im to znachilo u tom njihovom zargonu) i shta? junachina od 30-60 godina, shta, ne moze da izdrzi, mora? shta mora jebotebog? kako ne smeta mushkarcima da ih tako jadno i bedno svode na beslovesne organe, bez svesti i razuma??? kako niko ne vidi da svodjenjem zene na kuju sebe svode na gkuoavu kerinu? i to im okej? :blink:

nema slobode kada svi nisu slobodni :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • +1 5
Link to comment
6 minutes ago, Leia said:


Zasto logicki salto mortale? Sasvim je realno da su optuzbe tih devojaka osnovane, a da se u isto vreme i koriste za obracun sa nepozeljnima po nekoj drugoj liniji. Sta tu vidis nelogicno?

 

 

Ko ih koristi ? Vreme, JG koji su izgurali ovu priču ? 

Link to comment
6 minutes ago, Leia said:


Zasto logicki salto mortale? Sasvim je realno da su optuzbe tih devojaka osnovane, a da se u isto vreme i koriste za obracun sa nepozeljnima po nekoj drugoj liniji. Sta tu vidis nelogicno?

 

 

 

Oni će svakako iskoristiti sve što mogu i selektivno gurati ono što im odgovara, to nije pod znakom pitanja uopšte. 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

drugo, i vaznije, njih je neko ozbiljno nalozio (bukvalno nalozio, nema drugog objashnjenja) da ulete u blato sa svinjom, ne obaveshtavajuci ih o prirodi svinje kao takve. ta naivnost (ili mozda samouverenost, solidno neutemeljena, ispod koje su im izvukli tepih za manje od godinu dana) ih je koshtala i lichno

Nemas pojma koliko su mi gadne takve situacije i koliko nemam razumevanja ni za naivnost a jos manje za samouverenost... Mogu sam da sednem i da se pitam - onako prijateljski™ - 'gde su im oci bile?'...

Link to comment
2 minutes ago, Lezilebovich said:

Vreme, JG koji su izgurali ovu priču ?

Je l' ovo 'izgurali' treba da znaci da su imali problema da to objave? Sada/ovde (u SER)?

 

Link to comment
Nemas pojma koliko su mi gadne takve situacije i koliko nemam razumevanja ni za naivnost a jos manje za samouverenost... Mogu sam da sednem i da se pitam - onako prijateljski[emoji769] - 'gde su im oci bile?'...
ja sam samo to i radila. bukvalno smo gledali propast u direktnom prenosu. verbic je jedini ministar prosvete koji je gadjan i polivan, shuvakov je jedini pomocnik ministra koji je dobio ozbiljne batine. fizichki! a daleko od toga da su po bilo kom parametru bili najgori. a ni istorijski trenutak njje bii bogznashta. ovako, uobrazeni petnichari uleteli u blato sa svinjom, s namerom da je dobiju na pamet. bukvalno isuse.gif

i dalje mislim da su imali najbolje namere, ali trenutno sechenje komunikacije sa bazom nije i nece biti zaboravljeno. mislili su da su bolji dry.png

kad su im se zahvalili nikog nije bilo briga.

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Link to comment
2 minutes ago, Lezilebovich said:

Ko ih koristi ? Vreme, JG koji su izgurali ovu priču ? 


Evo ovo sto kaze Taihoskopija, a cini mi se da mnogima promice.
Naravno da ne tvrdim da Vreme, JG i te zlostavljane devojke izlaze u javnost sa tom pricom sa namerom da postanu Vucicevo sredstvo za obracun sa njemu nepodobnima, ali njegova medijska masinerija je daleko jaca i spinuje sve kako njemu odgovara.

I to je poprilican problem, jer se zbog toga ni zeljeni efekat tih optuzbi ne postize.
 

Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

uobrazeni petnichari uleteli u blato sa svinjom, s namerom da je dobiju na pamet. bukvalno isuse.gif

#realno - ne znam da l' da placem ili da se smejem...

Link to comment

Kako raste pamet

Jana Baćević 25/06/2021
 

Možda je najbolja parafraza stare sokratovske misli o tome da što više znamo sve smo svesniji sopstvenog neznanja – ona Ajnštajnova: što je širi krug znanja, to je veći opseg tame koja ga okružuje.

U Petnici, kao što je dobro poznato, raste znanje. Petnica je iznedrila neke od najpriznatijih i najuglednijih naučnica i naučnika iz Srbije – iako mnoge i mnogi od njih nisu više u njoj. Iznedrila je i mene, polaznicu, pa mlađu saradnicu, pa rukovoditeljku seminara socio-kulturne antropologije, zaključno sa 2007. i kraćim periodom 2009-10. U Petnici sam stekla naučno samopouzdanje i metodološke osnove kojima se vodim i danas, više od 20 godina nakon što sam prvi put došla u Stanicu, i više od 10 godina nakon što sam otišla iz Srbije.

Neki od nas su tek ovih dana saznali da je, zajedno sa znanjem, u Petnici godinama raslo i neznanje. Neznanje o zlostavljanju, neznanje o prisiljavanju, neznanje o ucenjivanju. Sa mnogim nekadašnjim koleginicama i kolegama delim tugu i razočarenje, ali i zahvalnost uz punu podršku devojkama koje su skupile hrabrost da se sa preživljenom traumom ponovo suočavaju i o njoj govore. Mora im se bez pogovora verovati, isto kao što se mora bez pogovora verovati svakoj žrtvi seksualnog ili bilo kog drugog zlostavljanja.

Ono gde se moje mišljenje možda izdvaja od drugih jeste to što, kao neko ko se bavi proučavanjem politika znanja, verujem da je neznanje, jednako kao i znanje, nešto na čemu se radi. Ono se ne dešava samo od sebe. Neznanje se omogućava sleganjem ramenima, zatvaranjem očiju ili pogledom na drugu stranu. Neznanje se omogućava odrastanjem u toksičnoj kulturi, gde se neke vrste nasilja prihvataju kao „normalne“ ili sastavni deo života. Neznanje se omogućava pristajanjem na učešće u toj kulturi, bilo zato što se nema izbora ili zato što je cena prihvatljiva.

U ovom smislu, isto kao što je postignuće napisati rad za Petničke sveske, postignuće je i ne primetiti da se neke polaznice sa prelamanja tih radova vraćaju isprepadanije nego što je očekivano (šta je, uostalom, očekivano?). Isto kao što je postignuće organizovati mesto gde iz godine u godinu srednjoškolci i srednjoškolke mogu da razgovaraju, uče od, i sarađuju sa, vrhunskim naučnicama i naučnicima u oblasti, postignuće je i ne zapitati se – ijednom – da li takav blizak kontakt otvara mogućnost zloupotrebe. Konačno, kao što je postignuće učestvovati u često muškošovinističkom svetu nauke na jednakoj – ili višoj – nozi sa muškarcima, postignuće je ne zapitati se da li sopstvenim učešćem legitimizujemo vrste odnosa koji mogu da se pretvore u zlostavljanje.

U tom smislu, svako od nas ko je ikada bio u poziciji moći u Petnici snosi deo odgovornosti. Ovo, naravno, ne relativizuje niti trivijalizuje hijerarhiju odgovornosti koja uključuje sve one koji su za ovo znali i tome nisu stali na put. Ali, za nas koji smo u udobnoj poziciji da ovo gledamo sa strane – poziciji u kojoj, da podsetim, osobe koje prežive nasilje nikada neće biti – vuče dodatnu odgovornost: da vrlo dobro razmotrimo šta su vrste nepravde, nejednakosti i nasilja pred kojima danas zatvaramo oči.

Autorka je vanredna profesorka na Univerzitetu u Durhamu, Velika Britanija. Rukovodila je seminarom socio-kulturne antropologije u Istraživačkoj stanici Petnica 2005-07. i 2009-10.

Peščanik.net, 25.06.2021.

Link to comment

malo zvučite kao vladeta janković* u epizodi 'što me to pitate dok hilandar gori?!', pritom podrazumevate da je petnica

na našoj strani a nisu, oni su na svojoj strani.

 

*ne znam da li je baš vladeta janković ili neko drugi iz koštuničinog jata

  • +1 7
Link to comment
#realno - ne znam da l' da placem ili da se smejem...
pa tachno tako. da udare npr na velju ilica ili palmu i naddomacinuju i nadburazeruju ih, ne znam kako.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
8 minutes ago, gospa buba said:

ja sam samo to i radila. bukvalno smo gledali propast u direktnom prenosu. verbic je jedini ministar prosvete koji je gadjan i polivan, shuvakov je jedini pomocnik ministra koji je dobio ozbiljne batine. fizichki! a daleko od toga da su po bilo kom parametru bili najgori. a ni istorijski trenutak njje bii bogznashta. ovako, uobrazeni petnichari uleteli u blato sa svinjom, s namerom da je dobiju na pamet. bukvalno isuse.gif

i dalje mislim da su imali najbolje namere, ali trenutno sechenje komunikacije sa bazom nije i nece biti zaboravljeno. mislili su da su bolji dry.png

Ne znam sta da ti kazem na ovo, sa sve najboljim namerama: ali da iko punoletan pristane na bilo kakvu saradnju sa covekom koji ima zivotnu i politicku biografiju kakvu ima vucic ozbiljno dovodi u pitanje i pamet i petnicarenje kao referencutm....

Jedostavno je nedopustivo i ne budi mi zamereno - nemoralno.

Edited by namenski
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, svashtabezneshto said:

malo zvučite kao vladeta janković* u epizodi 'što me to pitate dok hilandar gori?!', pritom podrazumevate da je petnica

na našoj strani a nisu, oni su na svojoj strani.

 

*ne znam da li je baš vladeta janković ili neko drugi iz koštuničinog jata

Jočić

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, svashtabezneshto said:

malo zvučite kao vladeta janković* u epizodi 'što me to pitate dok hilandar gori?!', pritom podrazumevate da je petnica

na našoj strani a nisu, oni su na svojoj strani.

 

*ne znam da li je baš vladeta janković ili neko drugi iz koštuničinog jata

Jočić, šef MUP-a, na pitanje je li istina da je obijao trafike kao klinac

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Realno, ovim keramicarima dolazi kao 1 na 11 da se stigmatizuju umetnici i nauka i kroz ucene i prljavi ves dodju pod kontrolu vladajuce klase.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...