Jump to content
IGNORED

Najvredniji igrač


theanswer

Recommended Posts

Jokić barem ima plan B sa konjima. A da je kojim slučajem gospodina Najsmita pregazio kakav Ford T ili da srbi nisu imali imperijalističke namjere pa stvorili tzv Jugoslaviju, danas bi Plodovi zemlje na HRT snimali Kukoča i Rađu kako love srdele u Kaštelanskom zaljevu. 

  • Haha 4
Link to comment

Oko čega da ti se promeni mišljenje? Fiktivne istorije koja ne može nikako da se proveri? Pa ti si ubeđen kao Kukoč, da neko ko je bio 2x MVP lige, MVP finala i 6x all star nije ostavio trag u NBA kao Dino Rađa koji je igrao 4 sezone u istoj toj NBA i vrhunac karijere mu je sweep u prvoj rundi plej ofa. S tim što je njegova ekipa počišćena. Nema tu neke diskusije.

 

2 i 2 su 5. Change my mind.

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment
7 hours ago, Micko8 said:

Radja je bio odlican igrac, cak je imao i kvalitetnu epizodu u NBA ligi ali Jokic je nekoliko nivoa iznad. Jokic ima mozda i najbolje i najmekse ruke u istoriji kosarke kada su visoki igraci u pitanju. Shvatanje igre, vizija itd. E sad ima i on dosta mana ali to je sve zamaskirano ovim vrhunskim kvalitetima koje poseduje i koje ga cine  jednim od najboljih centara koji su ikada igrali kosarku.  

 

Pa to je najgluplji deo priče, što ispada da neko misli da je Rađa bio loš igrač. Ti igrači su do Jokića i Dončića nešto najbolje što je izašlo iz ex yu i sigurno su i mnogi Evropljani danas zahvalni što su probili led i pokazali da se i van Amerike igra košarka. Bez njih ne bi bilo ni Novickog, ni Stojakovića i tako dalje. Ali to što su dostigli i postigli je neuporedivo.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Venom said:

Oko čega da ti se promeni mišljenje?

Da Jokić ne bi prismrdio ondašnjem draftu kad je Rađa igrao NBA.

Toliko je prosto

Link to comment

Pročitao sam samo se nikako ne slažem da je NBA karijera jedini kriterijum po kojem se mogu upoređivati igrači, kao ni kvalitet lige, pravila tada i sada, i sve ostalo. Za sve to treba naći odgovarajući ponder

Ono što je bitno po meni je trag koji se ostavi u košarci, a, po meni, Jokić još treba da gilja da bi sustigao exYu igrače.

 

I da, 2 +2 nije uvek 4

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
8 minutes ago, Filozof manijak said:

Da Jokić ne bi prismrdio ondašnjem draftu kad je Rađa igrao NBA.

Toliko je prosto

 

pa i sada je draftovan 41; draft se toliko puta pokazao kao nemerodavan za neciji talenat i trajectory da ne kapiram sta zelis da kazes.

 

jokic je jedan od retkih igraca koji bi bili jednako uspesni u bilo kojoj nba deceniji, druga je tema to sto 90ih ne bi mogao da iskoristi polovinu svog talenta, posto se na pozicije & obaveze gledalo rigidnije

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Pročitao sam samo se nikako ne slažem da je NBA karijera jedini kriterijum po kojem se mogu upoređivati igrači, kao ni kvalitet lige, pravila tada i sada, i sve ostalo. Za sve to treba naći odgovarajući ponder

Ono što je bitno po meni je trag koji se ostavi u košarci, a, po meni, Jokić još treba da gilja da bi sustigao exYu igrače.

 

I da, 2 +2 nije uvek 4

 

nije stvar karijere, mnogi prosecni igraci imaju nedostizne karijere, npr robert horry, steve kerr, random reprezentativci jugoslavije 80ih ili 90ih

 

valjda pricamo o umecu.

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

sad smo već na nekom tragu...

 

ne znam, zelim da verujem da trolujes

mada, drzim fige za jos nekolicinu ovde a mozda ipak nije to slucaj ( :

Link to comment
7 minutes ago, Filozof manijak said:

Pročitao sam samo se nikako ne slažem da je NBA karijera jedini kriterijum po kojem se mogu upoređivati igrači, kao ni kvalitet lige, pravila tada i sada, i sve ostalo. Za sve to treba naći odgovarajući ponder

Ono što je bitno po meni je trag koji se ostavi u košarci, a, po meni, Jokić još treba da gilja da bi sustigao exYu igrače.

 

I da, 2 +2 nije uvek 4

 

U ovom slučaju je jedini kriterijum jer je Kukoč rekao da Jokić još nije ostavio trag u NBA kao Divac ili Rađa. Možda da počneš da čitaš, ne znam šta drugo da ti kažem.

  • +1 1
Link to comment

Jokić nije loš ali mora još da napreduje da bi ostavio trag u NBA kao Ratko Varda. Change my mind.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...