Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpr

Recommended Posts

10 hours ago, cedo said:

Ja necu ... ne zelim da prihvatim milostinju od zvezdasa koji je odjednom odlucio udeliti milostinju suprotnom taboru iz licnih/politickih razloga. To nije moj Partizan, to je vuciceva/zvezdaseva igracka. Ne zelim imati nista ni sa tim zvezdasem, ni sa tom politikom.

 

+1

 

:fantom:

Link to comment
Komplikovana je to tema, ali ne mislim da su KKP i CZ u nekom podređenom položaju.
 
Miško je samo iskoristio katastrofalnu politiku večitih i do savršenstva razvio svoju mašineriju.
 
Zbog toga sve češće i spominjem Duleta i taj period. Što vreme bude više prolazilo, to će biti jasnije koliko je to bila zdrava i dobra priča, gde su svi bili na dobitku. I nešto što je moglo da se održi sa 5-6 puta manje para nego što sada troše večiti.
Ma zdrava priča, improvizacija i ini eufemizmi zbog kojih se u civilizovanom svetu ide u zatvor.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

  • +1 2
Link to comment

Duletov način rada, selekcije tima, tadašnji budžet KKP je mogao funkcionisati uz onakav sistem takmičenja. Danas sa nekoliko vezanih poraza na početku sezone bi teško jurcao ulazak u četvrtfinale, ne bi imao ni dovoljno vremena za trening, kada je od drvne građe pravio upotrebljivi materijal, a od talentovanih igrača najfiniji. Sastav sa osam upotrebljivih igrača bi se raspao usled dve-tri sitne povrede, bez 12 do 15 igrača upotrebljivih, danas ne možeš da igraš EL. Čak ni to nije garancija za pristojan rezultat. Da ne pričam o sastavu u F4 sezoni, pretpostavljam da su raspolagali sa manjim budžetom od onog prošlosezonskog jada. Naravno, neke stvari bi se i menjale kada bi imao neograničen pristup mladim igračima, ali toga nema ni u naznakama.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

Dolaze mladi igraci u zvezdu i partizan stalno. to sto nestanu ili pobegnu do 18 pa niko nema pojma za njih, ne znaci da ne dolaze.

 

ubr. od 2 najveca talenta 2006 u drzavi jedan je potpisao za Raskovica, drugi je otisao u Igokeu. Manite me sa miskovim monopolom, nema ova zemlja 3 talentovana kosarkasa.

Moje upis je odgovor na eksplicitno pitanje zašto Partizan ne može da se takmiči sa Miškom u razvoju igrača, a ne zašto ne izbacuje više njih. To je kao da pitaš zašto Mega ne može da se takmiči sa blizancima u osvajanju trofeja. Jednostavno je nemoguće, sa tim da pravila ipak ne zabranjuju da država finansira klubove dok su menadžerski klubovi zabranjeni. Btw, mrzi me da brojim ali Zvezda ima jedno 5-6 igrača iz svoje škole u rosteru. 

 

Uzmimo primer nekoga sličnog Petruševu uz blago preterivanje poente radi.

 

-Ekstra talenat, 18 godina. Jasno je da takav u Srbiji ostaje još jednu do dve godine i odlazi u NBA. Igrač od budućeg kluba zahteva da se radi na njegovom šutu i da ga puste jedno pola sezone ili duže da šutira 5 trojki po meču sa 5-10% uspešnošću. Zahteva opt out iz ugovora ZA NBA. Zahteva 25-30 minuta. Svaki top talenat traži tako nešto.

-Cost Zvezde: rizik da se izgube jedna ili dve utakmice više u regularnom delu i završi na drugom mestu, Bokan je prvi jer se u PG ne pobeđuje, titula najverovatnije ćao što je glavni cilj kluba. EL ćao, samim tim budžet sa sledeću sezonu najverovatnije jedno milion evra manji. 

-Benefit Zvezde: Trening kompenzacija je ista kao da ga nisu ni pustili da šutira. Igrač će imati bolju karijeru ali Zvezda nema ništa od toga. Ako je ostao još jednu sezonu, onda je benefit što imaju boljeg igrača godinu dana ali igraju niži rang takmičenja i imaju manji budžet.

-Odluka Zvezde: želimo te ali ne možemo da garantujemo 30 minuta i da te pustimo da šutiraš svaku poluotvorenu trojku kada do sada u životu nisi ubacio trojku. 

-Cost Mege: nikakav jer nemaju boljeg od njega pa makar se ispucavao sa trojke uz 5% uspešnosti. Ako i imaju, jebe im se za dva poraza više.

-Benefit Mege: Igrač sa šutem sa trojke danas tokom karijere zaradi mnogo više nego bez šuta, Miško ima procenat od svake plate. 

-Odluka Mege tj. agenta: ideš kod mene, ti ćeš postati bolji igrač i obojica ćemo zaraditi više. 

 

Jednostavno je nemoguće da Zvezda i Partizan ponude top talentima koji se zadržavaju jednu ili dve sezone u ABA ono što može Mega/Beobasket. Ako nekad i uspeju da ih dovedu, korist i nije neka jer će otići i pre nego što mogu da doprinesu u EL i borbi za trofeje. Zvezda i Partizan mogu da se poprave u radu sa manje talentovanim igračima kao što je Dobrić, mada Zvezda tu i nije tako loša.

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Heaviside said:

Moje upis je odgovor na eksplicitno pitanje zašto Partizan ne može da se takmiči sa Miškom u razvoju igrača, a ne zašto ne izbacuje više njih. To je kao da pitaš zašto Mega ne može da se takmiči sa blizancima u osvajanju trofeja. Jednostavno je nemoguće, sa tim da pravila ipak ne zabranjuju da država finansira klubove dok su menadžerski klubovi zabranjeni. Btw, mrzi me da brojim ali Zvezda ima jedno 5-6 igrača iz svoje škole u rosteru. 

 

Uzmimo primer nekoga sličnog Petruševu uz blago preterivanje poente radi.

 

-Ekstra talenat, 18 godina. Jasno je da takav u Srbiji ostaje još jednu do dve godine i odlazi u NBA. Igrač od budućeg kluba zahteva da se radi na njegovom šutu i da ga puste jedno pola sezone ili duže da šutira 5 trojki po meču sa 5-10% uspešnošću. Zahteva opt out iz ugovora ZA NBA. Zahteva 25-30 minuta. Svaki top talenat traži tako nešto.

-Cost Zvezde: rizik da se izgube jedna ili dve utakmice više u regularnom delu i završi na drugom mestu, Bokan je prvi jer se u PG ne pobeđuje, titula najverovatnije ćao što je glavni cilj kluba. EL ćao, samim tim budžet sa sledeću sezonu najverovatnije jedno milion evra manji. 

-Benefit Zvezde: Trening kompenzacija je ista kao da ga nisu ni pustili da šutira. Igrač će imati bolju karijeru ali Zvezda nema ništa od toga. Ako je ostao još jednu sezonu, onda je benefit što imaju boljeg igrača godinu dana ali igraju niži rang takmičenja i imaju manji budžet.

-Odluka Zvezde: želimo te ali ne možemo da garantujemo 30 minuta i da te pustimo da šutiraš svaku poluotvorenu trojku kada do sada u životu nisi ubacio trojku. 

-Cost Mege: nikakav jer nemaju boljeg od njega pa makar se ispucavao sa trojke uz 5% uspešnosti. Ako i imaju, jebe im se za dva poraza više.

-Benefit Mege: Igrač sa šutem sa trojke danas tokom karijere zaradi mnogo više nego bez šuta, Miško ima procenat od svake plate. 

-Odluka Mege tj. agenta: ideš kod mene, ti ćeš postati bolji igrač i obojica ćemo zaraditi više. 

 

Jednostavno je nemoguće da Zvezda i Partizan ponude top talentima koji se zadržavaju jednu ili dve sezone u ABA ono što može Mega/Beobasket. Ako nekad i uspeju da ih dovedu, korist i nije neka jer će otići i pre nego što mogu da doprinesu u EL i borbi za trofeje. Zvezda i Partizan mogu da se poprave u radu sa manje talentovanim igračima kao što je Dobrić, mada Zvezda tu i nije tako loša.

 

Naravno, zato sto imas tim u ligi koji nema ama bas nikakav takmicarski motiv, nikakav identitet ni spolja, ni iznutra. Bilo koji igrac u bilo kom trenutku moze da ode. Nikakav imperativ rezultata ne postoji. Neko je pitao da li je to uopste legalno. Nije ni legalno, ni legitimno. Formalno Mega nema veze sa Beobasketom i Misko nije ni na kakvoj funkciji u klubu.

 

Donekle slicno sa FMP-om i Covicem. Ni FMP nema ama bas nikakav takmicarski motiv, a bogami ni identitet. Zapravo je FMP (i njegova kosarkaska akademija) bio na neki nacin Mega pre Mege. Sad jos fali da Savic ufura neki svoj KK Invictus u ABA  i onda nema dalje.

 

Uopste navijanje i przenje na kosarku u Srbiji (na klubove) izgubilo je svaki smisao nakon 2012 kada je obesmisljena svaka, makar i iluzija, da se radi o "takmicenju".

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, cedo said:

Ja necu ... ne zelim da prihvatim milostinju od zvezdasa koji je odjednom odlucio udeliti milostinju suprotnom taboru iz licnih/politickih razloga. To nije moj Partizan, to je vuciceva/zvezdaseva igracka. Ne zelim imati nista ni sa tim zvezdasem, ni sa tom politikom.

+ milion

 

Poruka za hrvatske fudbalere

Link to comment

pa da, ako su talentovani igraci samo oni sto su vec spremni za nba, onda ne moze, jbg. sto bi neko isao u zvezdu i partizan kad moze u nba?

 

opetkazemponavljam, teza da je misko pokupio sve i da u zvezdu i partizan ne moze da dodje talentovan igrac nema veze sa zivotom i samo je opravdanje za slab rad. ako nece da se jebavaju sa mladim igracima i ne uklapa im se u timeline, tako treba i reci. nemoj mi sad o tome kako su nasli supermega talentovanog jovica u 13 godina i zarobili ga. nije nego ga je neko prepoznao, potpisao, razvio i stvorio mu sansu. nista drugacije nego sto su radili i fmp i hemofarm dok su radili. jedino drugacije je sto zvezda i narocito partizan ne rade vise to isto. 

  • +1 2
Link to comment

A što bi išao u Megu ako može u NBA? Još jednom, pričam o top talentima i njihovim sezonama pre NBA ili Fenera/Reala. Pričamo o takmičenju sa Miškom, dakle dovođenju najboljih igrača u kontinuitetu, a ne o tome da je nemoguće da se ikada dovede talentovan igrač ili o izbacivanju igrača ranga Davidovca iz svoje škole.

Link to comment
13 minutes ago, chandra said:

 

Naravno, zato sto imas tim u ligi koji nema ama bas nikakav takmicarski motiv, nikakav identitet ni spolja, ni iznutra. Bilo koji igrac u bilo kom trenutku moze da ode. Nikakav imperativ rezultata ne postoji. Neko je pitao da li je to uopste legalno. Nije ni legalno, ni legitimno. Formalno Mega nema veze sa Beobasketom i Misko nije ni na kakvoj funkciji u klubu.

 

Donekle slicno sa FMP-om i Covicem. Ni FMP nema ama bas nikakav takmicarski motiv, a bogami ni identitet. Zapravo je FMP (i njegova kosarkaska akademija) bio na neki nacin Mega pre Mege. Sad jos fali da Savic ufura neki svoj KK Invictus u ABA  i onda nema dalje.

u ligi u kojoj dominiraju 3 drzavna ceda sa kojima niko ne moze da se takmici ti priacs o nekom takmicarskom motivu. najbolje da se ugasi jebiga. koji takmicarski motiv moze da ima mega, bili su ispred partizana na tabeli, igrali finale lige, sta treba da urade vise?

 

i taj fmp je osvajao ligu dva puta, dok je neki paritet jos postojao. 

Link to comment

Da li misliš da je pravilo da menadžeri ne smeju da imaju svoje klubove loše? Da li misliš da je pravilo da filijale ne smeju da igraju isti rang takmičenja kao matični klubovi loše? Ta pravila postoje u svakom sportu. Da li mi misliš da je u redu da se ta pravila zaobilaze ako već postoje?

 

Ja inače ne mislim da je Mega problem naše košarke, to je jedna od poslednjih stvari kojima bih se bavio da se nešto pitam ali ne želim da se pravim lud ako se već pitamo kako to da niko sa njima ne može da se takmiči u dovođenju mladih igrača.

Edited by Heaviside
Link to comment

Kao sto rekaoh, teza da niko ne moze da se takmici u dovodjenju igraca je netacna i glupo opravdanje za nerad. I nema sta dalje da raspravljam oko netacnih teza.

 

A ne moze niko sportski ni da se takmici sa drzavnim mezimicama, i to vec decenijema, pa sta cemo sad? Ajd da pogasimo sve klubove, i da ostavimo Borac, prava organska sportska prica na zdravim nogama. 

Link to comment
27 minutes ago, Joe D said:

u ligi u kojoj dominiraju 3 drzavna ceda sa kojima niko ne moze da se takmici ti priacs o nekom takmicarskom motivu. najbolje da se ugasi jebiga. koji takmicarski motiv moze da ima mega, bili su ispred partizana na tabeli, igrali finale lige, sta treba da urade vise?

 

i taj fmp je osvajao ligu dva puta, dok je neki paritet jos postojao. 

 

Ko je trece drzavno cedo? FMP?

 

Jest Mega igrala finale, mogu i da osvoje ligu, ali niti iko to ocekuje, niti ce se ijedan navijac tome obradovati. Pa muceni Hemofarm je imao navijacku bazu u odnosu na ove pijacne preprodavce.

 

FMP je osvajao ligu kad je to bila liga bez briga. Ko je gledao ABA u to vreme?

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, Joe D said:

Kao sto rekaoh, teza da niko ne moze da se takmici u dovodjenju igraca je netacna i glupo opravdanje za nerad. I nema sta dalje da raspravljam oko netacnih teza.

 

 

 

Znači Partizan i Zvezda su u istom položaju ko Miško? Miško nema nikakvu prednost zato što je UBEDLJIVO najjači menadžer u Evropi? Mogu da se takmiče ko što ja mogu da trčim 100m pored olimpijaca. 

Edited by theanswer
Link to comment

Ok, neću ni ja da raspravljamo sa nekim ko ne želi da odgovori na prosto pitanje da li misli da bi trebalo ukinuti pravila koja važe u svakom sportu i da li je u redu da se ta pravila zaobilaze. O tezi da je na primer Petrušev otišao u Megu umesto u Zvezdu koja ga je želela zbog nerada takođe nema smisla raspravljati.

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...