Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpr

Recommended Posts

pitanje je i motivacije za rad sa mladima, nekad je dulo morao da napravi igraca i da ga proda, da uzme za sebe neki procenat, da partizanu ostane nesto, jer nije se odvajalo na blizance kao danas, ni pola od ovoga. danas te motivacije nema, drzava ti da koliko ti treba, a mladi su vise teret. imaju velike plate, ako imas srece obestecenje pokrije ono sto si ulozio u njih, ako nemas onda borisa i radanov, gubitak cirka milion evra na njima dvojici.

Edited by Nikodije
Link to comment
Just now, theanswer said:

 

Znači Partizan i Zvezda su u istom položaju ko Miško? Miško nema nikakvu prednost zato što je UBEDLJIVO najjači menadžer u Evropi?

Nerad tebra. Svaki sport zabranjuje menadžerske klubove da bi se pokrio nerad. Menadžeri svih zemalja ujedinite se!

Link to comment
3 minutes ago, Joe D said:

pa dobro, cela drzava navija za zvezdu i partizan, i nikoga ne zanima liga kad neko drugi osvoji. gasi sve.

 

 

Ne mora sve da se ugasi, samo menadžerski klubovi, kao i svuda po Evropi.

Link to comment
2 minutes ago, theanswer said:

 

Znači Partizan i Zvezda su u istom položaju ko Miško? Miško nema nikakvu prednost zato što je UBEDLJIVO najjači menadžer u Evropi? Mogu da se takmiče ko što ja mogu da trčim 100m pored olimpijaca. 

ne kazem da nema nikakvu prednost, kazem da zvezda i partizan i mogu i dovode igrace. i kad niko nista ne uradi, pokupio nam misko sve. kako da nije. misko pride vise stranih igraca provlaci kroz klub u zadnje vreme, da nije zatvorio i francusko, gruzijsko, hrvatsko trziste isto? sa 12 igraca po rosteru. nemojmo se zajebavati, pokazi rezultate rada sa mladjima, pa ce da ti dolazi ko hoces.

 

 

Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

ne kazem da nema nikakvu prednost, kazem da zvezda i partizan i mogu i dovode igrace. i kad niko nista ne uradi, pokupio nam misko sve. kako da nije. misko pride vise stranih igraca provlaci kroz klub u zadnje vreme, da nije zatvorio i francusko, gruzijsko, hrvatsko trziste isto? sa 12 igraca po rosteru. nemojmo se zajebavati, pokazi rezultate rada sa mladjima, pa ce da ti dolazi ko hoces.

 

 

 

Treba Mišku zabraniti da ima klub koji se takmiči u najjačoj ligi u regionu koji je bukvalno šoping centar, pa da vidimo koliko će igrača doći zbog rada u Megi a koliko jer ima zagarantovane minute bez pritiska vlasnika i baze navijača. Mislim super je to koncept ali je realno zabranjen. Menadžerstvo i klubovi moraju biti razdvojeni. Pritom sam mislio da to što Miško radi ima indirektnu veliku korist za srpsku košarku i reprezentaciju, kako godine prolaze, sve manje sam tog stava. 

  • +1 7
Link to comment

I kad zabrane miska, naprasno ce partizan i zvezda da se napune kvalitetnim mladim igracima koji su prethodno primorani da igraju za menadzerski klub..

 

Al u kurcu... 

Link to comment

Samo da Mega nema pristup ABA ligi 1 i 2. pa bi videli koliko mladi talenti trče kod MIška. Ovde je answer  napisao suštinu.

Lako je trenirati i formirati igrače bez takmičarskog pritiska, ali kad bi se Miškovom klubu ukinuo pristup takmičarskoj košarci, da vidimo kako bi onda bilo.

 

Što bi iko zabranjivao Miška? to je podmetanje.

Jednostavno treba ograičiti da se njegov menadžerski klub takmiči u kompetitivnoj ligi. pa bi se stvari vrlo promenile.

 

Ovo nikako ne abolira blizance što su zapostavili rad na mlađim selekcijama.

 

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Možda hoće, možda neće, možda će neko u Zrenjaninu naprasno da krene dobro da radi sa mladjim igračima ako nema pritiska menadžera da klinac sa 15 godina ode u Megu, pa će da da šansu klincu da igra sa 16 u prvom timu pa će taj tim da udje u KLS. Mislim, ok, Proleter je loš primer jer se tamo baš ne radi, ali znaš šta hoću da kažem. Sad treba da verujem da su u Megi sve toliki stručnjaci za rad sa mladjim kategorijama i da zato dominiraju u tim uzrastima, niko drugi ništa da ne zna da radi. 

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Ovo nikako ne abolira blizance što su zapostavili rad na mlađim selekcijama.

 

 

da sam ja drzava, jedan deo davanja™ bih uslovio minutazom mladih igraca. tipa, ako igraci ispod 22 godine nemaju, lupam, 2000 minuta u sezoni provedenih na terenu dobijete milion evra manje drzavnog novca sledece sezone.

ili obrnuto, ako imaju preko 2000 minuta dobijete bonus. ako klubovi igracima daju bonuse za titule, to treba da radi i drzava za razvoj igraca, jer to je njen interes.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Joe D said:

pa dobro, cela drzava navija za zvezdu i partizan, i nikoga ne zanima liga kad neko drugi osvoji. gasi sve.

 

masis poentu. svaki seoski klub ima vise navijaca od mege. sport se igra zbog navijaca. koga boli dupe za megu i njene rezultate.

Link to comment

znači zbog Mege Vučić mora da sipa miliona iz budžeta u Zvezdu i Partizan, jer Miško neće da pusti mlade igrače

 

samo da nema Mege, ne bi morali da plaćamo iz budžeta Srbije  plate Amerikancima da igraju košarku u Srbiji,  blizanci bi napravili  domaće mlade timove i sa njima osvajali Abu i igrali EL

 

PHa-PA-k6gb-Id0-Jy-L4uog-Pu2-Lap34h5ufc-

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, theanswer said:

Možda hoće, možda neće, možda će neko u Zrenjaninu naprasno da krene dobro da radi sa mladjim igračima ako nema pritiska menadžera da klinac sa 15 godina ode u Megu, pa će da da šansu klincu da igra sa 16 u prvom timu pa će taj tim da udje u KLS. Mislim, ok, Proleter je loš primer jer se tamo baš ne radi, ali znaš šta hoću da kažem. Sad treba da verujem da su u Megi sve toliki stručnjaci za rad sa mladjim kategorijama i da zato dominiraju u tim uzrastima, niko drugi ništa da ne zna da radi. 

ne dominiraju u mladim uzrastima, za pocetak. mega izbaci povremeno nekog igraca, ali velika vecina je skart.

 

ja malo pratim te mladje kategorije, i drvimo isto godinama. zvezda i partizan skupljaju igrace na gomile, prave kao neke kompetitivne ekipe, ali apsolutno niko ne napreduje ni pedalj vec godinama. i onda zavrse svoj juniorski staz i nemaju gde da odu. to je ceo problem, nemas nikakav prodor u seniorsku kosarku u zvezdi i partizanu. partizanovi najveci talenti iz u19 generacije nisu otisli u megu nego na koledz. i sve vise dece ce da ide na koledz. 

 

i kao sto rekoh, dva najveca talenta u drzavi od 15 godina ovog leta nisu potpisala za miska. a naravno da nisu ni za zvezdu i partizan. kako sad to? 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Joe D said:

ne dominiraju u mladim uzrastima, za pocetak. mega izbaci povremeno nekog igraca, ali velika vecina je skart.

 

ja malo pratim te mladje kategorije, i drvimo isto godinama. zvezda i partizan skupljaju igrace na gomile, prave kao neke kompetitivne ekipe, ali apsolutno niko ne napreduje ni pedalj vec godinama. i onda zavrse svoj juniorski staz i nemaju gde da odu. to je ceo problem, nemas nikakav prodor u seniorsku kosarku u zvezdi i partizanu. partizanovi najveci talenti iz u19 generacije nisu otisli u megu nego na koledz. i sve vise dece ce da ide na koledz. 

 

i kao sto rekoh, dva najveca talenta u drzavi od 15 godina ovog leta nisu potpisala za miska. a naravno da nisu ni za zvezdu i partizan. kako sad to? 

 

Ne mogu da ulazim u glavu pojedinačnom igraču ali verujem da većina njih ode kod Miška jer Miško ili zna gde će da ih zavalja ili će da dobiju priliku u Megi koju ne mogu u Zvezdi i Partizanu, nije tako? Dakle, isključi tu priliku u Megi u prvom timu pa da vidimo gde će, apsolutno ne mora da dodje u Partizan, nek ostane u Borcu iz Čačka recimo. Na koledž idu iz nekošarkaških razloga, ne idu tamo jer se tamo bolje radi, to je već državni problem koji nema mnogo veze sa klubovima. 

 

Ne želim ja da kažem da je sve super u radu u mladjim kategorijama, daleko od toga, mogao bih romane da ispišem na tu temu, ne samo u Partizanu ili Zvezdi nego generalno, pogotovo u manjim gradovima gde je jako mali broj ljudi koji to ozbiljno rade, prošla su vremena sofke. 

 

A što se tiče talenata, pa nisam ni ja rekao da svaki igrač koji je talentovan ide tamo, već da ima odredjenu prednost a u tom uzrastu neću da kažem da ne postoji razlika izmedju top 10 igrača ali ti jednostavno još ne znaš kako će ko da se razvija osim ako nisu u pitanju baš generacijski talenti. Mogu da budu, ali može da bude igračina i neko treći, peti, petnaesti. Koliko igrača je tek počelo da trenira sa 14, 15 godina?

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...