Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpr

Recommended Posts

Pa sprecava nas...Misko :D jer on klinca potpise jos sa 15 godina, posle ako zelis da angazujes igraca moras preko Miska. A mi nemamo pare ni da isplatimo stipendijetm prvom timu, a kamoli da jurimo klince. Misko je ozbiljniji igrac na trzistu od pola EL ekipa, kamoli od ovih nasih domacica.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Banjo said:

 

 

Nije ti to dobar primer. Mi pripadamo ovim juznijim narodima i po mentalitetu i po temperamentu, pa je adekvatnije poredjenje sa Grckom, Spanijom, Italijom, Turskom.. ima i Norveska vise para od Belgije pa ih boli paja da dovedu Mesija i Ronalda.

 

Kad su Olimpijakos I Pao mogli da se naosvajaju EL i da haraju evropskom kosarkom decenijama, mozemo valjda i mi malo da zatalasamo. Pa u Grckoj su igrali igraci i treneri koji su bili krem evropske kosarke usvom prajmu

 

Cekaj..moj primer nije dobar a to sto ti poredis privatne klubove grckih brodovlasnika i vlasnika farmaceutskih kompanija je super uporedivo sa nasim blizancima koji su svaciji i  niciji ?

I bez zajebavanja uporedjujes pare koje su postojale u Grckoj u doba dok ih EU jos nije stiskala da "pocnu da se ponasaju" sa onim sto trenutno ima balkanski ekonomski tigar ? 

 

Dobar si :)

 

 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, 1n54jd3r said:

Utopija ili ne, zasto ne bi mogli da se takmicimo sa Miskom? San svakog decaka koji igra basket je da igra u klubu ciju bazu navijaca cine roditelji i familija igraca, gde se ne zna da li ce naredne godine igrati u hali u Sremskoj Mitrovici, NBG ili ko zna gde? 

 

Jasno mi je da je trenutno Misko u prednosti, ali sta nas sprecava da tu prednost istopimo? To sto je potrebno rada, energije, znoja i ideje?

Ne možemo da se takmicimo sa Miškom zato sto je on menadžer koji može klinca odvesti direktno u NBA a to je san većine klinaca i njihovih roditelja.

Nije njihov san da klinac igra u Megi. Mega je samo usputna stanica do jakog ugovora koji će Misko obezbjediti.

Da li u Denveru ili u Burgosu, manje je bitno.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, SNARC said:

 

Cekaj..moj primer nije dobar a to sto ti poredis privatne klubove grckih brodovlasnika i vlasnika farmaceutskih kompanija je super uporedivo sa nasim blizancima koji su svaciji i  niciji ?

I bez zajebavanja uporedjujes pare koje su postojale u Grckoj u doba dok ih EU jos nije stiskala da "pocnu da se ponasaju" sa onim sto trenutno ima balkanski ekonomski tigar ? 

 

Dobar si :)

 

 

 

 

Svaka zemlja ima neki svoj nacin finansiranja klubova. Ni u jednoj zemlji vlast nema kontrolu nad bukvalno svakim ekonomskim tokom, kao kod nas. Logicno je da onda da drzava sponzorise klubove.

 

Pa oni su jedan stan na BG na vodi prodali za 4m. Jedan jebani stan. 

Link to comment
25 minutes ago, 1n54jd3r said:

Utopija ili ne, zasto ne bi mogli da se takmicimo sa Miskom? San svakog decaka koji igra basket je da igra u klubu ciju bazu navijaca cine roditelji i familija igraca, gde se ne zna da li ce naredne godine igrati u hali u Sremskoj Mitrovici, NBG ili ko zna gde? 

 

Jasno mi je da je trenutno Misko u prednosti, ali sta nas sprecava da tu prednost istopimo? To sto je potrebno rada, energije, znoja i ideje?

 

Sprečava nas upravo tvoj model funkcionisanja kluba :D Po tom modelu bi grejali sredinu tabele ABA lige i nikad nijedan igrač ne bi došao kod nas. 

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, SNARC said:

 

Cekaj..moj primer nije dobar a to sto ti poredis privatne klubove grckih brodovlasnika i vlasnika farmaceutskih kompanija je super uporedivo sa nasim blizancima koji su svaciji i  niciji ?

I bez zajebavanja uporedjujes pare koje su postojale u Grckoj u doba dok ih EU jos nije stiskala da "pocnu da se ponasaju" sa onim sto trenutno ima balkanski ekonomski tigar ? 

 

Dobar si :)

 

 

Tvoj primer nije dobar jer ovde je u pitanju sukob dve filozofije.
Jedna koja želi da gleda zdrav sport, gde klub funkcioniše održivo, razvija sopstvene talente, zarađuje sopstveni novac i ne razbacuje se istim.
I druge koja isključivo želi uspeh voljenog kluba bez obzira da li taj uspeh dolazi uz pomoć prljavog novca ukradenog od mahom siromašnih poreskih obveznika.

A naši najbolji igrači slobodno neka igraju napolju. Nikakva sramota to nije. Mnogo je veća sramota trošiti novac iz državnog budžeta da bi se platili ti igrači.

Link to comment

Na moju žalost čini mi se da san da se zaigra za Partizan ili Zvezdu sve manje zastupljen među klincima koji treniraju košarku. 

 

Što se Miška tiče, nekako se uvek ovde zaobiđe ključna stvar - čovek je u sukobu interesa, otvoreno krši pravila tj. zaobilazi ih. Da, Mega radi odličan posao i on je odličan agent ali niti je on bio ovoliko dominantan agent dok nije imao svoj klub niti bi Mega imalo ovoliki broj najtalentovanijih igrača da nemaju vlasnika koji je to što jeste. Sasvim je normalno da roditelji imaju poverenja u njega posle svih igrača koje je afirmasio, kao što je i sasvim normalno da će on najtalentovanije igrače da pošalje u Megu. Takođe, njegova matematika je drugačija od svih ostalih klubova jer on sa razvojem igrača nije u plusu samo od obeštećenja koja praktično više ni ne postoje već dobija procenat do kraja karijere tog mladog igrača. Samim tim taj ilegalni kombo Miško-Mega ima neuporedivo veći povrat od investicija u mlade igrače od bilo kog drugog kluba pa mogu i više da ulažu u njih i rizikuju pa klinci žele tamo. Pozitivna povratna sprega. Uz to ga rezultat ne zanima previše do uopšte što je dodatna olakšavajuća okolnost. Nemoguće je sa time se takmičiti i nije zabranjeno bez razloga.

 

Edit: naravno, ovo ne znači da ostali klubovi ne mogu da rade bolje nego što je sada slučaj ali nemoguće je takmičiti sa Miškom i samim tim će top talenti vrlo retko završiti van Mege.

Edited by Heaviside
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Nije Misko kriv sto su najveci  kosarkaski talenti kod njega , nego slepci koji vode vecite i slepci koji rade u njima  , koji ne mogu da izbace nista iz svojih skola u poslednjih x godina, kojeg kod igraca da su najavljivali u mladjim kategorijama , sa njim se nije dobro radilo u mladjim selekcijama, ne bi dobio pravu sansu sa  A timom i na kraju bi pukao, to je najveca antireklama za mladog igraca  kada su  Partizan i Crvena Zvezda u pitanju  . Ponavljam Jokic,Micic ,Zubac ,Bitadze itd . te  sada Jovic i Djurisic  nisu imali potpisane profesionalne ugovore pre nego sto su zavrsili kod Miska, plus  klinci koji igraju van granice,  svi ti igraci su bili dostupni i ostalim klubovima  u zemlji pre nego sti su zavrsili kod  Miska  . Znaci uzasan skauting u mladjim kategorijama imaju oba kluba, samo treba pogledati kadetske i juniorske timove , kako ih selektiraju, koje igrace guraju itd. odmah  se vidi  da  90%  te dece,  su veca sada izgubljena za neki ozbiljan nivo kosarke , ganja se rezultat po svaku cenu na seniorskom nivou, dovode se polovni stranci samo da bi se igrala ta za mene potpuno nezanimljiva Evroliga  , a skole kosarke im dodju tu kao  neki paravan, kao radi se  kvalitetno u klubovima itd. a ono jad i cemer:)

Edited by Micko8
Link to comment

Da li bi bilo rešenje izbaciti Megu iz ABA-e, i ne dozvoliti menadđžerskom klubu da se takmiči?

Pa tako, klinci ne bi imali gde da se takmičarski kale i birali bi druge klubove za razvoj?

Link to comment

Dolaze mladi igraci u zvezdu i partizan stalno. to sto nestanu ili pobegnu do 18 pa niko nema pojma za njih, ne znaci da ne dolaze.

 

ubr. od 2 najveca talenta 2006 u drzavi jedan je potpisao za Raskovica, drugi je otisao u Igokeu. Manite me sa miskovim monopolom, nema ova zemlja 3 talentovana kosarkasa.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Da li bi bilo rešenje izbaciti Megu iz ABA-e, i ne dozvoliti menadđžerskom klubu da se takmiči?

Pa tako, klinci ne bi imali gde da se takmičarski kale i birali bi druge klubove za razvoj?

 

Taj brod je otplovio, a duh je pušten iz boce. Uskoro će menadžerski klubovi i filijale činiti polovinu lige, klasični klubovi odlaze u istoriju.

  • +1 1
Link to comment

Komplikovana je to tema, ali ne mislim da su KKP i CZ u nekom podređenom položaju.

 

Miško je samo iskoristio katastrofalnu politiku večitih i do savršenstva razvio svoju mašineriju.

 

Zbog toga sve češće i spominjem Duleta i taj period. Što vreme bude više prolazilo, to će biti jasnije koliko je to bila zdrava i dobra priča, gde su svi bili na dobitku. I nešto što je moglo da se održi sa 5-6 puta manje para nego što sada troše večiti.

  • +1 4
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...