Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

И то зато што на "његовој" позицији игра Иванић. Није ми уопште јасно враћање Крстичића, некад се питам да ли спортски сектор Звезде уопште зна шта ко игра.

  • +1 1
Link to comment

Kao i svaki drugi iskusni armchair expert, imam zamerke na dosta stvari u vezi naše igre sinoć, prvenstveno u vezi sastava, tajminga izmena itd. Ali, sve se na kraju svodi na to da ćemo mi jako teško proći ove Borate sa igrom koja ne liči ni na šta. Naravno da je očigledna činjenica da je Kairat trenutno mnogo uigraniji tim od našeg koji je tek počeo sezonu, ali ako ćemo iskreno nismo mi promenili 50% tima i trenera, pa da se igrači navikavaju jedni na druge i na trenera, već igraju više godina zajedno. Verovatno grešim, ali se meni čini da je uticaj Miloša Milojevića na našu igru tj postavku igre i reakciju u realnom vremenu sa izmenama bio mnogo veći nego što smo bili upućeni. Kao što rekoh, nemam nikakva saznanja o tome, ali stičem takav utisak.

Sent from my HD1913 using Tapatalk



Link to comment
11 hours ago, Dimitrije said:

Pa u Haifi su Igrali isto kao i u Almatiju.  Mislim da oni uvek igraju isto, kod kuce ili u gostima i da im podrska domacih navijaca ne znaci mnogo kao ni da ih podrska navijaca protivnickog tima ne dekoncentrise.  

 

U revanšu će verovatno da počnu nešto zatvorenije, pogotovo jer ih primljen gol ostavlja u igri. Uz to, sada je na njih red da lete na drugi kontinent, malo preskaču vremenske zone i trpe posledice svega toga na terenu. Kazahstan je po svim merilima azijska zemlja i meni nikada neće biti jasno šta oni traže u UEFA. Almati leži istočnije od čitavog Uzbekistana, Turkmenistana, Pakistana i Avganistana, po geografskoj dužini je tu negde sa Delhijem. I sad treba tamo leteti i igrati utakmice.

 

Meni se čini da Zvezda ima mnogo veći problem sa sobom nego sa Kairatom. Ne pratim baš pomno šta se dešava ali deluje mi da se klub veoma loše poneo prema Degeneku, a to može baš loše da utiče na ostale igrače. Špica nema, ona dva beka su uvek bila upitnog kvaliteta, sve što vredi je nagomilano u veznom redu (plus Dragović) i ako protivnik njih odseče eto problema. I na kraju još i gubitak ovog pomoćnog trenera koji je očigledno bio ozbiljno važan šraf u stručnom štabu, nešto slično poput Đuričića u Partizanu, čijim odlaskom je igra odjednom počela da ne liči ni na šta a Milošević je u roku od par meseci postao bivši trener.

 

Kada sa takvim problemima odmah na početku sezone dođe protivnik koji je realno bulja, ali tvrda i uigrana bulja na drugom kraju sveta, onda neće i ne može da bude lako. Stanković mora nekako da izračuna kakav tim će mu u revanšu dati najviše na terenu i da ga taktički postavi mnogo bolje nego juče.

 

Onako uzgred, Zvezdina uprava je fascinantno pilićarska ako nisu hteli da daju milion za Falčinelija. Čak je i Partizan shvatio da kvalitet mora da se plati pa su se otvorili po milionče za Sadika i Asana, i to se isplatilo.

  • +1 3
Link to comment
24 minutes ago, Redoran said:

Meni se čini da Zvezda ima mnogo veći problem sa sobom nego sa Kairatom.

 

I to veliki problem. Poleteli smo mnogo, igraci misle da su Bogom dani, da ce da se prosetaju do Grupne faze. A ovamo, moraju i da trce i po kisi i po sparini i po "idealnim vremenskim uslovima", a protivnik je dosta ozbiljniji nego sto se misli.

 

Pogotovo sto nam ne lezi tzv ruska skola, visok presing, cekalica i sl. A protiv bunkera ne umemo vec cetvrtu ili petu godinu da se izborimo.


Morace Deki opet da polaze "maturu" izgleda, prosla godina je bila mala matura i specijalisticki staz na raspustu, a sada mora velika matura da se polozi. Svaka cast za Milan i Grupnu fazu LE, nama trenutno treba da kraj jula bude dovoljno dobar da se izborimo opet za Grupnu fazu, makar LE.

Link to comment

Kako je krenulo Conference League je taman. Ozbiljjno, one Jermene b morali da dobiju. Ovde u revanšu pre mi deluje 2, nego X. Mnogo je rupa u odbrani, a sa druge strane teško dajemo golove. A ni igru nemamo.

Link to comment
2 hours ago, Hobbit slayer said:

 Verovatno grešim, ali se meni čini da je uticaj Miloša Milojevića na našu igru tj postavku igre i reakciju u realnom vremenu sa izmenama bio mnogo veći nego što smo bili upućeni. Kao što rekoh, nemam nikakva saznanja o tome, ali stičem takav utisak.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 

Jako nekorektno misljenje prema Stankovicu a vidim primilo se u narodu. Ali nije da nisam u vreme najvecih hvalospeva prema njemu i istovremene pljuvacine prema pravom Miloju najavio da ce Stankovic isto proci cim naidje kriza. Ako su ljudi u stanju da od Vladana Milojevica prave neznalicu a covek im vaskrsao propao klub zasto bi Stankovic bolje prosao... 

  • +1 1
Link to comment

Kod, vecine, navijaca Zvezde i generalno u Srbiji postoje 2 utiska u sportu, pogotovo fudbalu... ili su najbolji na svetu ili su golo govno. Sredine nema, opravdanja nema, realnih problema nema... ili pukovnik ili pokojnik.

 

I tako uvek i svake sezone. Kao da postoji amnezija kako Zvezda igra na pocetku sezone, kako se muci, kako se uigrava, kako tim iz jula/avgusta nije isti kao u novembru ili martu.  Kako se trazi prava formacija i prava ekipa, bez obzira koliko je iz predhodne sezone igraca ostalo.

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, Milosh76 said:

Kod, vecine, navijaca Zvezde i generalno u Srbiji postoje 2 utiska u sportu, pogotovo fudbalu... ili su najbolji na svetu ili su golo govno. Sredine nema, opravdanja nema, realnih problema nema... ili pukovnik ili pokojnik.

 

I tako uvek i svake sezone. Kao da postoji amnezija kako Zvezda igra na pocetku sezone, kako se muci, kako se uigrava, kako tim iz jula/avgusta nije isti kao u novembru ili martu.  Kako se trazi prava formacija i prava ekipa, bez obzira koliko je iz predhodne sezone igraca ostalo.

To je tako u svemu ne samo u sportu. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

Onako uzgred, Zvezdina uprava je fascinantno pilićarska ako nisu hteli da daju milion za Falčinelija. Čak je i Partizan shvatio da kvalitet mora da se plati pa su se otvorili po milionče za Sadika i Asana, i to se isplatilo.

 

Nista nam ne bi pomogao Falcineli juce, kako su juce "gadjali" Rodic i Gajic ne bi pogodili ni King Konga da nam je igrao centarfora pa tesko da bi pipnuo loptu vise od Dionija ili Pavkova. Problemi su ovog puta bili na nasoj polovini terena, u odbrani i organizaciji igre. Zvezda je sacuvala sve bitne igrace osim Milunovica (a i njega su hteli da zadrze), najmanji problem je u pojedinacnom kvalitetu i uigranosti tima. Ono sto treba zameriti Stankovicu je sto je ekipa motivaciono lose pripremljena usla u mec a.k.a. potcenili smo dosta dobar i uigran tim koji je vec dosta dugo u takmicarskom ritmu. Sad su sami sebe doveli u zajebanu situaciju i neka pokazu da vrede, revans nije daleko.

Link to comment
38 minutes ago, Milosh76 said:

E64neO-XMAAMyhi?format=png&name=small

 

 

Neki drugi klub bi autoru ovog smeca trajno zabranio ulazak na stadion. Ovaj klub je verovatno narucio ovaj tvit da bi kompenzovao nezadovoljstvo navijaca neigranjem Degeneka.

  • Hvala 1
Link to comment

Ludo me zanima hoće li govna iz uprave nastaviti da se svete čoveku jer ne pristaje na njihove arapske kombine, a još više, hoće li Stanković i dalje pristajati da igra kako mu oni sviraju na uvce.

 

Ukoliko im i dalje bude išao niz dlaku, nije ništa manja splačina od njih samih.

Link to comment
Jako nekorektno misljenje prema Stankovicu a vidim primilo se u narodu. Ali nije da nisam u vreme najvecih hvalospeva prema njemu i istovremene pljuvacine prema pravom Miloju najavio da ce Stankovic isto proci cim naidje kriza. Ako su ljudi u stanju da od Vladana Milojevica prave neznalicu a covek im vaskrsao propao klub zasto bi Stankovic bolje prosao... 
Slobodno navedi gde sam ja to pljuvao Dekija. A što se tiče mog mišljenja u vezi uticaja njegovog (sada već bivšeg) pomoćnika na taktički deo posla, to je druga stvar. Na kraju krajeva, to je čista segmentacija zaduženja unutar jednog radnog kolektiva. Zašto bi trebalo da očekujemo da je Deki jak u svim segmentima trenerskog posla, pogotovo na početku karijere?

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...