Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

1 minute ago, Dimitrije said:

Dao je 2 lepa gola u Derbiju.  Bio je odlican igrac koji je Luku Jovica stavio u drugi plan.

 

Ja se ne slazem da je Falcineli bio losa akvizicija.  Mislim da je bio odlican, narocito u jesenjoj sezoni.  Zvezda ima odlicbne napadace (Katai, Ivanic, Ben) kojima kada se otvori prostor lako stvaraju sanse i daju golove.  Isto tako, igraci iz drugog plana (Milunovic, Kanga, Nikolic) umeju da zabiju kada im se ukaze sansa.  Falcineli je to otvaranje prostora radio izuzetno dobro, dobijao duele, gradio loptu, bio odlican u fazi odbrane.  Zvezda je bila najefikasniji tim u ligi iako je prakticno igrala beez klasicnog centarfora.

 

mogu da se složim, ali mi je problematično da se kao reper uzima domaća liga, naročito ona iz prethodne sezone

 

zapravo čitava prethodna sezona jeste jedan vanredan događaj, usled pandmije i svega što je pratilo, i ne bih je uzimao kao reper na bilo kom nivou

 

ispravićete me ako grešim, ali mi se čini da je u Zvezdinoj grupi u LE klub koji je ušao iz prvog šešira završio ubedljivo na poslednjem mestu u grupi. ne znam da li se i kad to dešavalo u sezonama koje nisu igrane u vanrednim okolnostima

 

da se ogradim za svaki slučaj, ne pišem ništa od ovoga da bi umanjio Zvezdine rezulate iz prethodne sezone

Link to comment
2 minutes ago, Dimitrije said:

Kante, Vagner, Kamo, Dugalic


Dugalić nije bolji ni od Dragovića ni od Degeneka.

Umesto koga bi stavili Kantea i Kamoa?

Link to comment

Danas umesto Bena i Ivanica.  Dugalica umesto Pankova.  I jos onoga sto ubacuje loptu iz auta na penal.  Taj je napravio vise opasnih prilika iz prekida nego zvezda iz svih kornera i slobodnih udaraca u blizini gola.

Link to comment
8 minutes ago, Ted said:

 

mogu da se složim, ali mi je problematično da se kao reper uzima domaća liga, naročito ona iz prethodne sezone

 

zapravo čitava prethodna sezona jeste jedan vanredan događaj, usled pandmije i svega što je pratilo, i ne bih je uzimao kao reper na bilo kom nivou

 

ispravićete me ako grešim, ali mi se čini da je u Zvezdinoj grupi u LE klub koji je ušao iz prvog šešira završio ubedljivo na poslednjem mestu u grupi. ne znam da li se i kad to dešavalo u sezonama koje nisu igrane u vanrednim okolnostima

 

da se ogradim za svaki slučaj, ne pišem ništa od ovoga da bi umanjio Zvezdine rezulate iz prethodne sezone

Domace prvenstvo je neizbezan reper jer bez njega nasi timovi ne bi stigli ni do 2. kola kvalifikacija.  To je liga u kojoj se takmice, gde se dokazuju i pripremaju za Evropu.    Da je bolja liga, gledali bi vise timova u grupnim fazama UEFA takmicenja i rezultati bi bili bolji.  Ali bez te lige, rezultata ne bi ni bilo.

 

Zvezdini igraci su prosle sezone u UEFA utakmicama postigli 16 golova na 12 utakmica (ne racunam Gibraltar).  Od tih 16 golova, centar-forovi su dali svega 4 gola. 

Link to comment

@John Coltrane

Pa ja i napisah da su u ovom trenutku drastično bolja ekipa, a da za 2 meseca vrv neće biti tako.

Drugo, nikakvo čudo se nije očekivalo od Dekija nakon ovih priprema, imao je maltene neizmenjenu ekipu. Ali, otpisao je Degeneka potpuno neobjašnjivo i dao prednost Krstičiću u odnosu na Kangu, a ovaj je izgleda nastavio tamo gde je stao kad nas je napustio. Jedina opravdana promena u 11 je Dragović-Milunović, o kakvoj neuigranosti pričamo? 

Kante mi deluje kao vrlo ozbiljan igrač, Vagner Lav je doktor za sve naše špiceve, Jermenin je isto ok, mada nisam siguran da bi imao mesta u prvom timu Zvezde, a Dino iz Hajduka je klasa za Gajića. 

Link to comment
8 minutes ago, John Coltrane said:

Ih, za danas, mislim za celu sezonu. Ovde se pisalo da su oni "za klasu bolji"...Jednostavno se ne slažem sa tim.

Pa ja nemam staklenu kuglu da znam kako ce da bude u ostatku sezone.  Ono sto sam video protiv Graca, protiv Vojvodine i danas kazuje mi da bi ovi igraci Kairata podigli kvalitet Zvezde i tim bi sa njima imao bolje rezultate u dosadasnjim utakmicama.  Mogao bih da dodam i da bi trener Kairata odradio bolji posao od Stankovica.  Sto sve ne znaci da Zvezda u nastavku sezone moze da popravi igru i podigne formu tako da se domogne neke grupne faze i ponovo dominira u domacem prvenstvu.  Ali isto tako ne bi me iznenadilo da Zvezda dozivi fijasko i u kvalifikacijama za Evropu i u domacem prvenstvu.  Ja sam bio ubedjen da je Stankovic izgradio dobar sistem igre i da ce da ga usavrsava dobrim pojacanjima.  Ovo sto sada radi mi kaze da je moj utisak mozda bio pogresan.

Edited by Dimitrije
Link to comment
2 minutes ago, fandorin said:

@John Coltrane

Pa ja i napisah da su u ovom trenutku drastično bolja ekipa, a da za 2 meseca vrv neće biti tako.

Drugo, nikakvo čudo se nije očekivalo od Dekija nakon ovih priprema, imao je maltene neizmenjenu ekipu. Ali, otpisao je Degeneka potpuno neobjašnjivo i dao prednost Krstičiću u odnosu na Kangu, a ovaj je izgleda nastavio tamo gde je stao kad nas je napustio. Jedina opravdana promena u 11 je Dragović-Milunović, o kakvoj neuigranosti pričamo? 

Kante mi deluje kao vrlo ozbiljan igrač, Vagner Lav je doktor za sve naše špiceve, Jermenin je isto ok, mada nisam siguran da bi imao mesta u prvom timu Zvezde, a Dino iz Hajduka je klasa za Gajića. 

 

Meni je zapalo za oko "za klasu bolji".

Kairat je trenutno samo uigraniji i sa boljom fizičkom spremom.

 

A za bold - pored pomenute Dragović sa XY stoperom imamo Krstičića sa Sanogom, te Dionia sa trojicom iza njega. Lako nam je za Kataia i Ivanića, ali treba neko to da finišira ili da pokrije.

Link to comment

U revansu bih napravio 4 izmene

 

Pankov, Pavkov, Krsticic, Ben OUT

Degenek, Dioni, Kanga, Falko IN

 

Tu je problem sto onda nema ko sa klupe da udje i donese neku prednost.

 

Ili eventualno Borjan - Rodic, Degenek, Dragovic, Rodic - Sanogo Kanga - Falko, Ivanic, Katai - Ben.  Cak mislim da nam je to najbolji tim koji je moguce izvesti, dok nam ne dodje neki spic vredan paznje ili Dioni pocne da pokazuje zasto je doveden.

Link to comment

Mislim da uprava Zvezde treba da porazgovara sa Stankovicem u vezi tumbanja tima (pod uslovom da tumbanje nije diktat uoprave u sta mi je tesko da poverujem s obzirom da Stankovic ima pedigre, autoritet, poularnost i da moze da ode u bolji klub i za bolje pare ako uprva pocinje da bude glavna u svlacionici).  Sacuvali su okosnicu tima, doveli odlicnu zamenu za Milunovica, kaparisali odlicnog napdaca (doduse od zime), Falko se konacno oporavio i od povreda i od korone.  Nije bilo potrebno da se pravi nova igra, da se tim skocka i uigrava vec da se doteruje i polira.  Medjutim, egzibicije sa Babicem, Bakajokom, Krstovicem i Krsticicem su narusile igru i sada smo se nasli u nebranom grozdju.  Ne mozemo da pobedimo u tri utakmice zaredom, postizemo manje golova nego broj utakmica, a primamo gol po utakmici u proseku.  Ni jedna nam linija u timu ne funkcionise kako treba, ukljucujuci tu i golmana.

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Biće 25.000 dece do 14 godina na stadionu. Na 10 dece jedan odrasli pratilac. Poslali su dopis u škole da se prijave deca koja hoce da dodju, čak ima i opcija da Zvezda obezbedi prevoz

 

nisam siguran da ce biti toliko dece jer je vreme odmora. evo, konkretno, moj sin izgore sto ne moze da ide. pritom se niko nije nije ni ponudio da ga vodi, ni iz skole ni iz fk u kom trenira... 

Link to comment

Zovi Marketing kluba, sumnjam da nece moci da ga ubace, mozda ubace i tebe kao "nastavnika" :D  Ovi iz Servisa za clanstvo su sjajni, ako su u Marketingu upola dobri kao oni, upadas/te lagano.

Link to comment

Nije tajna da bi bilo dobro proci revans, mislim da bi se mnogo rasteretili i da bi to dovelo do sinergije ove ekipe koja deluje da se jos trazi sa ovih par novajlija.
Jedino ne znam kako cu izdrzati ovu sezonu gledajuci Krsticica, mislio sam da je povratak Srnica najveca glupost ali ovo je jos veca. Ponekad se zapitam da li je moguce da mi foteljasi bolje znamo od ljudi koji su masno placeni za te stvari.

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...