Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

Biće 25.000 dece do 14 godina na stadionu. Na 10 dece jedan odrasli pratilac. Poslali su dopis u škole da se prijave deca koja hoce da dodju, čak ima i opcija da Zvezda obezbedi prevoz

Link to comment

meni je interesantno da vi godinama ne uspevate da pronađete krštenog napadača/špica

 

koliko mi se čini još od Boaćijevog prvog mandata....ovaj drugi nije vredan pomena....te MIlić, te Pavkov, te Krstović, te Tomene, te Falčineli, te Vukanović.....dal je još neko bio.....sve igrači za rezervu, u najboljem slučaju. Ben nije špic ali ga često glumi, traljavo, kao Holander kod nas. Bio je i onaj Pešić al nešto kratko koliko se sećam, on je još i ličio na napadača.

 

iskreno, u odnosu na vaše napadačke opcije Sadik i Rikardo izgledju kao Kejn i Van Nistelroj. a radi se o igračima za koje pretpostavljam da su vam bili dostupni i da ste mogli da ih gađate većim parama nego Partizan.

  • +1 3
Link to comment

nisam ga upamtio....izvinjavam se. u odnosu na one što sam naveo svakao je bio kvalitetniji. ali ostaje činjenica da je veliki promet a slab posao na toj poziciji. spram finansijskih mogućnosti.

Edited by Ted
Link to comment
1 minute ago, Ted said:

nisam ga upamtio....izvinjavam se. u odnosu na one što sam naveo svakao je bio kvalitetniji. ali ostaje činjenica da je veliki promet a slab posao, na toj poziciji. spram finansijskih mogućnosti.

Definitivno tačno, u napadu bas bode oci, ali posle 2CL i 2 EL tim realno na mnogim pozicijama trpi dunstere... 

Link to comment

Прво, тренер Каирата је прочитао Декија и тактички га растурио поготово у првом полувремену. Јак пресинг на задњу линију и потпуно одсјечен везни ред. Пресјечена је прва линија дистрибуције лопте и онда штопери или Борјан шаљу бековима. Пошто је везни ред закључан, бекови морају да проигравају а то мало теже осим ако ти је бек Алаба. Иванић се помјерао скроз лијево да се ослободи и дође до лопте а како дође до лопте тако буде окружен тројицом и притиснут уз линију. Потпуно неутралисан.

Декијева одлука да почне са Рашом уз Драговића нејасна, припреме и први званични меч форсира Бабића и онда одједном Раша Панков. Следећа одлука да замијени Павкова иако није било крштеног центаршута за њега читаво полувријеме и гура Дионија напријед (као Фалчинелија против Омоније), исто тако чудна јер проблематичан ти је везни ред. Очекивао сам Кангу на полувремену, он улази у 65. Очекивао сам Фалка барем у 65, он улази у 90. Шта ће ти Фалко у 90? Шта очекујеш од њега да уради за два минута? Чиста алиби измјена. И коначно најчуднија одлука да уведе Бакајока да игра лијево крило први пут откако је у Звезди, дечко изгледао потпуно залутало.

 

За крај оно што сви већ знамо, поново се улази у сезону без шпица и бекова. Све и да је Диони оно што нам треба, у најбољем случају ће се уклопити и проиграти кроз пар седмица а нама треба голгетер већ за Металац. Али кад нам се Терза више бави тиме да шилбује Дегенека него да појача екипу гдје треба ...

  • +1 4
Link to comment
18 minutes ago, Ted said:

koliko mi se čini još od Boaćijevog prvog mandata....ovaj drugi nije vredan pomena....te MIlić, te Pavkov, te Krstović, te Tomane, te Falčineli, te Vukanović.....dal je još neko bio

Boaci i Vieira su jedini vredni pomena od svih nabrojanih i onih koje nisi pomenuo. 

Link to comment

Dijego je bio sasvim solidno rešenje. Očigledno je da je trebalo njega zadržati, pa makar i za taj milion, jer očito boljeg ne mogu da iskopaju. Iako je glupo suditi o Dioniju na osnovu 45 minuta. 

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Ted said:

nisam ga upamtio....izvinjavam se. u odnosu na one što sam naveo svakao je bio kvalitetniji. ali ostaje činjenica da je veliki promet a slab posao na toj poziciji. spram finansijskih mogućnosti.

Dao je 2 lepa gola u Derbiju.  Bio je odlican igrac koji je Luku Jovica stavio u drugi plan.

 

Ja se ne slazem da je Falcineli bio losa akvizicija.  Mislim da je bio odlican, narocito u jesenjoj sezoni.  Zvezda ima odlicbne napadace (Katai, Ivanic, Ben) kojima kada se otvori prostor lako stvaraju sanse i daju golove.  Isto tako, igraci iz drugog plana (Milunovic, Kanga, Nikolic) umeju da zabiju kada im se ukaze sansa.  Falcineli je to otvaranje prostora radio izuzetno dobro, dobijao duele, gradio loptu, bio odlican u fazi odbrane.  Zvezda je bila najefikasniji tim u ligi iako je prakticno igrala beez klasicnog centarfora.

Link to comment
2 hours ago, fandorin said:

Ja i dalje stojim iza toga da je Kairat u ovom trenutku drastično bolja ekipa, za 2 meseca će taj odnos vrv biti drugačiji, ali će biti kasno. Mi smo bili bolji onda kada su nam oni dozvolili više prostora za kombinovanje. Čim su krenuli po 2. gol odmah su ga i dali. Mislim da će nas rutinski proći i da će dobiti i na Marakani.

  Zanimljivo, stalno se potencira da moramo da dovedemo zamenu za Rodića jer ne može sam da iznese celu sezonu, ali zato desnog beka niko ne pominje, tu nemamo nikoga. Gajić ne vredi ništa. Status Degeneka je jasan, ali je zato Falkov velika misterija. Šta njemu nedostaje da bi igrao više?

 

Kog bi igrača voleo iz Kairata u naših prvih 11?

Kairata nema nigde na mapi Evrope i da nismo igrali s njima evo već 3 puta u 20 godina verovatno bi ostali kao crtica iz kladionice ili Football Managera.

Kairat je samo uigranija ekipa koja je prešla već polovinu prvenstva, sa 20 kola u nogama. Siguran sam da bi i Dioni izgledao manje tužno svih 45min koliko je proveo na terenu da je odigrao više od 2 pripremne utakmice. Plus igrali su na domaćem terenu pred 20k ljudi, jebeno si samo u avionu pola dana...

 

Deki ne može učiniti čudo za 7 dana ili za par nedelja priprema, zato i nije trebalo da eksperimentiše nego da proba sa Benom na špicu ili čak sa Falkom. Sve bi bilo bolje od Pavkov-Dioni kombinacije. Tu se najbolje vidi koliko je Falčineli značio za celokupnu igru.

I prava je misterija kako dolaze igrači poput Degeneka, Marina, Dragovića, a ni u jednom trenutku ne možemo da zabodemo špica koji će bez problema spakovati 20+ golova u sezoni. Prisustvo špica, pored statistike, je jako bitno. Mi smo se svi plašili Vagner Lava jer nam je poznat, a za to vreme je Kante pravio najveće probleme odbrani. Halfovi igraju daleko rasterećenije kad u prvih 10-15min skapiraju da im protivnički špic neće praviti probleme. Mislim, za Pankova ti ne treba čak ni Vagner Lav, on će sigurno nešto zasrati, ali generalno pričam u kontekstu naših napdača.

 

Neko je lepo napisao da Krstičić treba da igra polulevo, on je najbolji kad pokriva rupe koje Rodić ostavlja.

 

I to pravilo gola u gostima, ukinuše kad bi nam najviše značilo...

Link to comment
3 minutes ago, John Coltrane said:

 

Kog bi igrača voleo iz Kairata u naših prvih 11?

Kairata nema nigde na mapi Evrope i da nismo igrali s njima evo već 3 puta u 20 godina verovatno bi ostali kao crtica iz kladionice ili Football Managera.

Kairat je samo uigranija ekipa koja je prešla već polovinu prvenstva, sa 20 kola u nogama. Siguran sam da bi i Dioni izgledao manje tužno svih 45min koliko je proveo na terenu da je odigrao više od 2 pripremne utakmice. Plus igrali su na domaćem terenu pred 20k ljudi, jebeno si samo u avionu pola dana...

 

Deki ne može učiniti čudo za 7 dana ili za par nedelja priprema, zato i nije trebalo da eksperimentiše nego da proba sa Benom na špicu ili čak sa Falkom. Sve bi bilo bolje od Pavkov-Dioni kombinacije. Tu se najbolje vidi koliko je Falčineli značio za celokupnu igru.

I prava je misterija kako dolaze igrači poput Degeneka, Marina, Dragovića, a ni u jednom trenutku ne možemo da zabodemo špica koji će bez problema spakovati 20+ golova u sezoni. Prisustvo špica, pored statistike, je jako bitno. Mi smo se svi plašili Vagner Lava jer nam je poznat, a za to vreme je Kante pravio najveće probleme odbrani. Halfovi igraju daleko rasterećenije kad u prvih 10-15min skapiraju da im protivnički špic neće praviti probleme. Mislim, za Pankova ti ne treba čak ni Vagner Lav, on će sigurno nešto zasrati, ali generalno pričam u kontekstu naših napdača.

 

Neko je lepo napisao da Krstičić treba da igra polulevo, on je najbolji kad pokriva rupe koje Rodić ostavlja.

 

I to pravilo gola u gostima, ukinuše kad bi nam najviše značilo...

Kante, Vagner, Kamo, Dugalic

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...