Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

Dobro i da je i promasio loptu pri pokusaja suta makazicama, Srnic je svojih 20-ak minuta na terenu solido odradio.  On nije ni kreativac, ni suter, niti ima neki pas, ali veceras nije bio slaba karika u timu.  S jedne strane nije oslabio nasu ofanzivnu igru; s druge strane jurcao je protivnicke igrace, uplitao im se u noge kao terijer, oduzimao loptu, sprecavao njihove kontre i to je vise nego sto sam od njega ocekivao.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Kakav potez Ivanica pre onog suta. :smiley_hail: Jeste da je protiv magacionera, but still. Ubedljivo najbolji i najvazniji igrac godinu dana vec. Kanga odmah iza njega. 

 

Evo zasto ne volim Pavkova, ovakve stvari ne sme da promasuje spic, one 2 protiv Kluza, pa Totenhem na 0:0, sigurno je bilo jos samo ne mogu sad da se setim. 

  • +1 3
Link to comment

Rišario Živković, Ajaxov vunderkid sa starijih FM, brzonogo krilce :happy:
Mislim da je bio blizu prelaska u Lacio posle jedne dobre sezone na pozajmici u Utrehtu. 
Ipak je završio u Ostendeu i od tad mu gubim svaki trag. 

Link to comment
10 hours ago, harper said:

 

Pa, savrseno je jasno da mi nismo ista ekipa bez Ivanica, Kataija i Kange, nisi otkrio toplu vodu. Nismo ista ekipa ni bez Rodica, Borjana i Sanogoa. O Dragovicu da i ne govorim. To je sedam startera od jedanaest. Prirodno je da su njihove alternative losiji igraci, ne postoji tim ni u jacim ligama koji ima 22 igraca podjednakog kvaliteta.

Samo što ja uopšte ne pišem o tome, ali nema veze, dosadno mi da crtam. 

Link to comment

Sjajan je ovaj stomačni virus. Prvo je oborio Pakija u postelju dve nedelje i popustio je tek nakon potpisivanja ugovora, a sada je i Dionija ispratio iz kluba. Čudi me da je zaobišao Falka, on će otići neokrnjenog gastrointestinalnog trakta.

Ovo što radi Terzić je baš teška seljačija i vređanje zdravog razuma. 

  • +1 5
Link to comment
33 minutes ago, fandorin said:

Sjajan je ovaj stomačni virus. Prvo je oborio Pakija u postelju dve nedelje i popustio je tek nakon potpisivanja ugovora, a sada je i Dionija ispratio iz kluba. Čudi me da je zaobišao Falka, on će otići neokrnjenog gastrointestinalnog trakta.

Ovo što radi Terzić je baš teška seljačija i vređanje zdravog razuma. 

 

Mozda vredja tvoj zdrav razum ali ne vredja njegov dzep. Neke pare se cuvaju da se redovno isplacuju plate nekolicini igraca koji nas vuku a kombinacije sa raznim "pojacanjima" koja dolaze i odlaze na traci su na posebnom budzetu, Terzicevom. On nije toliko nesposoban da ne zna da je doveo nespremnog igraca bez priprema sa ekipom kojem treba neko vreme da se ustali i proigra, igrao je fudbal i sam, ali moraju neke pare da se namaknu jer moraju on i par njegovih buzdovana u klubu da pokupe premije za ulazak u LE. Ako uopste prodjemo Kluz, sto je posle rezultata iz prve utakmice gotovo izvesno. Dva su nacina da se pare obezbede, da se ratosiljaju svih stranaca koji imaju bonuse u ugovoru pre nego sto oni dodju na naplatu i prodaja nekoliko vecih plata + sve od igraca sto moze da se proda a Stankovicu ne treba.

 

Mi smo jedinstven klub na svetu, sa jedinstvenom upravom. Rezultatima smo izgradili odredjenu reputaciju, razbijamo domacu ligu, igramo zapazene evropske utakmice, usli smo u 50 evropskih klubova po kvalitetu a nismo sposobni nikog da prodamo za ozbiljnu lovu. One koje mi hocemo da prodamo niko nece a one koji hoce ne smemo da prodamo, jer niti smo sposobni da proizvedemo odgovarajucu zamenu, niti smo sposobni da procenimo igraca i kupovinom resimo taj problem. Zato je panika ako ode Ivanic, ako ode Katai, ako ode Dragovic, to su igraci od kojih su neki (Katai, Dragovic) manje-vise slucajno u Zvezdi a neki (Ivanic) su u poslednjem trenutku proigrali pre nego sto smo stigli da ih uvaljamo za sitnis, ako oni odu uprava jednostavno nije sposobna da pronadje adekvatnu zamenu. A bez tih prodaja jednostavno ne moze da se obezbedi dovoljno para jer klub moze i da se zaduzi ali Terzic i Mrkela ne mogu da ne dobiju bonuse za titule i evropske rezultate kojima su doprineli koliko smo doprineli ti i ja.

Link to comment
7 hours ago, harper said:

 

Mozda vredja tvoj zdrav razum ali ne vredja njegov dzep. Neke pare se cuvaju da se redovno isplacuju plate nekolicini igraca koji nas vuku a kombinacije sa raznim "pojacanjima" koja dolaze i odlaze na traci su na posebnom budzetu, Terzicevom. On nije toliko nesposoban da ne zna da je doveo nespremnog igraca bez priprema sa ekipom kojem treba neko vreme da se ustali i proigra, igrao je fudbal i sam, ali moraju neke pare da se namaknu jer moraju on i par njegovih buzdovana u klubu da pokupe premije za ulazak u LE. Ako uopste prodjemo Kluz, sto je posle rezultata iz prve utakmice gotovo izvesno. Dva su nacina da se pare obezbede, da se ratosiljaju svih stranaca koji imaju bonuse u ugovoru pre nego sto oni dodju na naplatu i prodaja nekoliko vecih plata + sve od igraca sto moze da se proda a Stankovicu ne treba.

 

Mi smo jedinstven klub na svetu, sa jedinstvenom upravom. Rezultatima smo izgradili odredjenu reputaciju, razbijamo domacu ligu, igramo zapazene evropske utakmice, usli smo u 50 evropskih klubova po kvalitetu a nismo sposobni nikog da prodamo za ozbiljnu lovu. One koje mi hocemo da prodamo niko nece a one koji hoce ne smemo da prodamo, jer niti smo sposobni da proizvedemo odgovarajucu zamenu, niti smo sposobni da procenimo igraca i kupovinom resimo taj problem. Zato je panika ako ode Ivanic, ako ode Katai, ako ode Dragovic, to su igraci od kojih su neki (Katai, Dragovic) manje-vise slucajno u Zvezdi a neki (Ivanic) su u poslednjem trenutku proigrali pre nego sto smo stigli da ih uvaljamo za sitnis, ako oni odu uprava jednostavno nije sposobna da pronadje adekvatnu zamenu. A bez tih prodaja jednostavno ne moze da se obezbedi dovoljno para jer klub moze i da se zaduzi ali Terzic i Mrkela ne mogu da ne dobiju bonuse za titule i evropske rezultate kojima su doprineli koliko smo doprineli ti i ja.

Problem je sto su nasi najbolji igraci u periodu kada dominiramo u domacim takmicenjima i pravimo dobre rezultate u Evropi uglavnom "vremesni" - blizu ili preko 30 godina starosti (Marin, Katai, Kanga, Ben, Dragovic, Ivanic, Sanogo, Boaci, Donald, Milunovic, Degenek...) - a takvi tesko mogu da se prodaju za dobre pare jacim ili bar osrednjim evropskim klubovima.  Jedino gde moze nesto vise da se zaradi prodajom dobrih vremesnih igraca su lige na srednjem i dalekom istoku.  S druge strane, nasi mladji igraci (ispod 25 godina starosti) nemaju kvalitet za Evropu.  Njih mozda mozemo da prodamo u evropske klubove kao projekte, dok su jos zeleni (braca Ilic, Joveljic, Gavric, Adzic,...), za male pare i da se nadamo da od njih nesto ispadne, pa da dobijemo procente.  Jedini izuzetak je Radonjic koga smo prodali za vise od 10 miliona evra.  Cak i u domacem takmicenju nasi mladji igraci ne pokazuju mnogo da bi mogli da imaju garantovano mesto u startnoj postavi.  Jedino sto im pomaze da igraju u startnoj postavi u protekle dve godine je status "bonusa".  To sto ih nazivaju "biserima" je novinarsko preterivanje.  Nijedan Zvezdin biser-omladinac u poslednjih 5-6 godin nije pokazao da je dostojan da bude smatran velikim talentom.   Vecina nasih domacih igraca ne potice iz  Zvezdine omladinske skole, vec uglavnom iz skola Vojvodine (Ivanic, Katai, Pankov, Babic) ili OFKe (Gajic, Rodic, Krsticic, Nikolic, Stanic).  Trenutno, prvotimci potekli iz Zvezdine omladinske skole su Gordic, Erakovic, Stankovic, Lazetic i Srnic.  Kao sto sam ranije napisao, Zvezdina omladinska skola pravi dobre timove koji osvajaju titule u domacim omladinskim takmicenjima, ali ne proizvodi igrace koji mogu da se prodaju za dobre pare u Evropi (kao, na primer, Partizanovi ili Dinamovi mladi igraci).

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...