Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

8 hours ago, Redoran said:

Odakle im pare da u fulu pokriju depozite sad već u dve banke?

 

Tako što je makar zvanična verzija za sada da banka ima dovoljno da pokrije sve uloge. Problem je nastao kad je došlo do panike i kad su klijenti pokušali u kratkom roku da povuku 40 milijardi, oko 1/4 uloga. Pitanje je koja banka bi to preživela. Mislim da je situacija drugačija u odnosu na 2008 u tome što je ovde većina novca uložena u američke državne obveznice. Verovatnoća da to ne vredi ništa je ista kao i verovatnoća da američka vlada ne isplati svoja dugovanja, što nije realno. 2008 su banke sedele na nekakvim derivatima baziranim na napumpanom tržištu nekretnina koje je puklo i koji su onda postali manje više bezvredni.

 

Duža verzija dole. Naravno, pitanje je ko govori istinu, ja sigurno nisam listao izveštaje banke, ali mislim da bi do sada neko već našao rupu u priči.

 

 

  • +1 4
Link to comment

Ono sto brine, nisu digli stope ni do 5 %, a vec im se urusava ekonomija.

Kao Vucicevi vozovi, ne mogu vise od 50 na sat, inace se raspadaju.

 

A nekoc su dizali i preko 15%.

 

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Venom said:

 

Tako što je makar zvanična verzija za sada da banka ima dovoljno da pokrije sve uloge. Problem je nastao kad je došlo do panike i kad su klijenti pokušali u kratkom roku da povuku 40 milijardi, oko 1/4 uloga. Pitanje je koja banka bi to preživela. Mislim da je situacija drugačija u odnosu na 2008 u tome što je ovde većina novca uložena u američke državne obveznice. Verovatnoća da to ne vredi ništa je ista kao i verovatnoća da američka vlada ne isplati svoja dugovanja, što nije realno. 2008 su banke sedele na nekakvim derivatima baziranim na napumpanom tržištu nekretnina koje je puklo i koji su onda postali manje više bezvredni.

 

Duža verzija dole. Naravno, pitanje je ko govori istinu, ja sigurno nisam listao izveštaje banke, ali mislim da bi do sada neko već našao rupu u priči.

 

 

Ako je to tako, deluje da tu možda ima prostora i za restruktuiranje banke ili njenu prodaju nekom trećem. Ukoliko to američki propisi dopuštaju, naravno, i ako ima zainteresovanih za tako nešto... 

Link to comment

Logično, prodaj akcije i stavi pare u banku.

 

1 hour ago, Ayatollah said:

 

Ako je to tako, deluje da tu možda ima prostora i za restruktuiranje banke ili njenu prodaju nekom trećem. Ukoliko to američki propisi dopuštaju, naravno, i ako ima zainteresovanih za tako nešto... 

 

Mislim da se o prodaji priča od početka.

 

Government and Bank of England facilitate sale of Silicon Valley Bank UK

Silicon Valley Bank (UK) Ltd has today been sold to HSBC

Link to comment

Banka sa aktivom od 200 milijardi dolara se ne prodaje tako lako (ovo u UK jeste lako ali to je mrvica, treba naći kupca u SAD).

 

Drugo, ako se ovde radilo o privremenom problemu sa likvidnošću usled neočekivane navale (a sve drugo je OK), zašto ga nisu rešili pozajmicom iz nekog emergency fonda koji Fed ima na raspolaganju?

 

Da vidimo kako će ove nedelje stvari da se razvijaju pa ćemo biti pametniji.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Po pre-tradingu deluje da za danas treba spremiti kožne gaće, naročito u finansijskom sektoru.

 

 

Pročitao sam za dve da su se stropoštale, First Republican i Western Alliance. Ne znam da li je to sve pošto i dve mogu biti “multiple” u vremenu senzacionalizma.

 

Link to comment

Te obustave su isto strava. "Upravljanjem nevidljive ruke se stiže do optimalnog rešenja" :nobles: "Sistem se raspada, reci Đuri da blokira aerodrom daj investitorima 15 minuta da razmisle".

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...