Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

Ja u zivotu video jedno elektricno vozilo (Twizy) a Holandjani od 2025 nece vise prodavati auta na benzin i dizel, cak ni hibrid.

zar tamo ne voze ona golf vozila

 

ja video jednog teslu i to u salonu automobila

:(

Link to comment

skroz ok, pravi prdez, mozes da se provuces i uvuces gde hoces. jedino, nemas neki osecaj sigurnosti.

 

pa to, kao napredni moped ali sa cetiri  tocka + krov, idealno gradsko vozilo, max brzina 80 km na sat, kada bi vecina vozila po gradovima bila tog tipa i sigurnost bi bila veca

Link to comment

zar tamo ne voze ona golf vozila

 

ja video jednog teslu i to u salonu automobila

:(

vozi se na golf terenima. ma, ovde se vozi sve, pre krize uglavnom veliki pick-upovi i dzipcine, sada ko ima pare neki SUV, ko nema Daciu ili nesto francusko (uvek ima velikog popusta) btw, ima ovde da se pazari Reno Zoe, sa baterijom na najam ili Nisan Leaf, koji ide uz kucnu napajalicu na poklon, ali jos nisam video da se to kotrlja po putevima. Mislim da je mala autonomija u pitanju.

pa to, kao napredni moped ali sa cetiri  tocka + krov, idealno gradsko vozilo, max brzina 80 km na sat, kada bi vecina vozila po gradovima bila tog tipa i sigurnost bi bila veca

ma ne bih ja tu klackalicu ganjao preko 50.

Edited by Majo
Link to comment

Ja u zivotu video jedno elektricno vozilo (Twizy) a Holandjani od 2025 nece vise prodavati auta na benzin i dizel, cak ni hibrid.

 

Nisam ni znao da ovako nesto postoji!

Zanimljiv je, u najmanju ruku ...

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

I ne samo Brisel, vec i pojedinacne clanice EU bukvalno se sprdaju sa svojim stanovnicima. Poslednjih 10 godina sve u automobilskoj industriji je podredjeno usavrsavanju dizel motora, ultimativni hit je Audi Q7 sa elektro turbom. Ljudi su bukvalno bombardovani informacijama koliko je dizel motor kvalitetniji u odnosu na benzinski i to se naravano odrazava i na prodaju.

Sad, s druge strane je tendencija da se dizelasima zabrani ulazak u gradsko jezgro i da se skinu bonifikacije na naplatnim rampama na auto putevima, kojima je btw, istekla ili na pragu da istekne amortizacija.   

Sve ovo se poklapa sa sve manjom kubikazom koja je nafiksana konjima sa sumnjivim softverima da se prevare i regulative EU o zagadjivanju, koji su u stanju da Yolo preticu za dve sekunde, a ogranicenja brzine su sve rigoroznija pretrpanim radarima ultimativne generacije, pojacanim sa tihim helikopterima, ako radarima nesto promakne. Cifre od kazni prema vozacima i proizvodjacima automobila su postale glavni izvor popunjavanja budzeta (broj pusaca se prepolovio), panduri su pravilnikom vise stimulisani da kaznjavaju, nego da budu po prirodi stvari, kontrola i ispomoc na putu.

Vreme je za kometu, ljudi su ovce. Sve ove informacije su vesti napisane najsitnijim fontovima, kao kad u Spaniji visoki funkcioner potrosi samo na reprezentaciju u kafani z dve godine 523.000 evra i nikom nista.

Link to comment

 

ma ne bih ja tu klackalicu ganjao preko 50.

 

ima i slabija verzija koja ide max 40 :lolol:  uostalom, ti i ne bi mogao da udjes unutra osim ako bi izbacio prednje sediste :P

 

 

Nisam ni znao da ovako nesto postoji!

Zanimljiv je, u najmanju ruku ...

 

 

meni toliko ne treba automobil s obzirom na moje zivotne navike da je to cudo a opet, da se twizzy ovde prodaje stvarno bih bio u napasti da to kupim tek da se subotom vozikam do posla i natrag, taj autic se meni neopisivo svidja

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dobri ovi Japanci, skoro ko mi. Micubisi radio mala vozila za Nisan, ovi rutinskom kontrolom utvrdili da Micubisi vara na potrosnji goriva i zagadjivanju. Micubisiju padne vrednost na berzi za 15% i nakon toga Nisan otkupi 34% tako opale vrednosti za 2 milijarde i tako postane vecinski vlasnik Micubisija.

Jakasikativiljuska.

Link to comment

ima i slabija verzija koja ide max 40 :lolol:  uostalom, ti i ne bi mogao da udjes unutra osim ako bi izbacio prednje sediste :P

 

 

meni toliko ne treba automobil s obzirom na moje zivotne navike da je to cudo a opet, da se twizzy ovde prodaje stvarno bih bio u napasti da to kupim tek da se subotom vozikam do posla i natrag, taj autic se meni neopisivo svidja

Meni se ne sviđa uopšte, kao što mi se ni Smart ne dopada, a ovaj mu je sličan.

Link to comment
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Xcode je IDE na meku, sto znaci da ce neko ko bude searchovao ovaj nesretni auto morati da se probije kroz dvadeset miliona pitanja svakog drkadzije koji je probao da programira na ovom sistemu. Ljudi kad daju ime lokalnoj pekari prvo provere stanje na Guglu za to ime, a ovi carevi su izgurali citav model automobila bez da se cimnu.

Link to comment
  • nesha taxista pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...