Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

Defender bez ostatka; pretpostavljam da kad kazes Puh mislis na Mercedes G i mislim na izistinsko terensko koriscenje, nista ekstrem, nista adrenalin, znaci ozbiljan terenski posao.

Puh je udobniji i nista vise.

Doduse, poslednjih nekoliko generacija Defendera je omeksalo, poSUVilo se, uglavnom sto se tice enterijera pa to zna da bude problem sa ciscenjem jer jebes terenac koji ne mozes crevom da operes iznutra.

Ne racunajuci nenadjebivog Vilisa, jedini pravi terenac poslednjih 20-ak godina bile su GAZ/UAZ masine; imao sam priliku da radim sa UAZ-ovima Geozavoda koji su pocetkom 80-ih kupljeni u Iraku i bili deo neke sovjetske serije namenjene izvozu, skockane i pride sto bi se reklo tropikalizovane - ubedljivo najbolji terenac koji sam imao prilike da vozim.

 

 

 

A sto se grizlija i tigra tice, ne znam sta da ti kazem; meni su skoro svako vece problem divlje svinje  -_-

Link to comment

Puh je udobniji i nista vise.

 

Iz skromnih par stotina nereprezentativnih kilometara u dva Puha i jednom Defenderu mogu da tvrdim obratno - Puh je sirovina pravljena da prolazi svuda, pouzdana, prosta mašina na kojoj nema šta da pravi problem. Defender je suviše svilen za svakodnevnu upotrebu van puta.

 

 

Link to comment

:D

Svakom svoje, jebiga.

Moje iskustvo je - ne potezem ga kao argument - vece sto se kilometraze, vremena i podneblja tice - obrnuto.

Obaska sto su ovi dugackitm iznudjena varijanta, kompromis izmedju potrebe da se natovari sto vise i zadrze/odrze koliko-toliko sposobnosti za po terenu.

Nema ozbiljnog terena bez kratkihtm varijanti.

 

Puh nije prost - mada bih voleo da znam sta pod tim podrazumevas - mada mislim da pogadjam o cemu se radi: kad kazem rad na pravomtm terenu, mislim i na potrebu/nuznost/mogucnost da sam i na licu mesta nesto poradis na autu.

To kod Puha skoro da nema sanse, kod Land Rovera (dizel) koliko-toliko, narocito na starijim verzijama.

Kod UAZ-a koliko hoces i koliko moras doduse, sto jes-jes  :)

Link to comment

Puh nije prost - mada bih voleo da znam sta pod tim podrazumevas 

 

Prostiji od Tamića. Motor stari dobri 250D iz 80 i neke. Elektronika svetla i žmigavci. I nabudženi radio. Sve ostalo prosta mehanika koju bih se i ja kao laik usudio da rasklapam. Mogućnosti za improvizaciju neviđene, samo mašta je ograničenje.

 

Defender je gradski terenac u poređenju sa ovim. Turbodizel. servo, klima, elektronski podizači stakala, dva akomulatora. Unutri prosto ti žao da ga isprljaš. Kad ga kupiš ne dobiješ ništa uz njega, u Puhu pored orginal alata dobiješ kramp, sekiru i ašov. Orginal Puhov, naravno :D

 

Sve je ovo vrlo subjektivno, nije Rover proglašen terencem 20. veka bezveze, ali džabe, ključne reči ker, auto, Njemačko.

 

 

Link to comment

Koncepcijski se razilazimo: najnoviji Defender koji sam ja imao prilike da ozbiljno vozim bio je proizveden pre 1980, a oni su - mozes da mi verujes na rec - sasvim druga prica od ovih modernijih, poSUVracenih..

Sto se Puhova tice, osim uvida u ex-JNA masine i nekoliko tisuca terenski nezahtevnih kilometara  - nista vise.

Ne znam sta podrazumevas pod improvizacijom, ja govorim o raboti sa njima i na njima, ne o izletima/ekspedicijama i potrebi/nuzdi da ih se u vukojebini odrzi u voznom stanju dovoljnom da te vrate u kakvu-takvu civilizaciju.

 

Tako da: jebes Nemce, Perkins je zakon  :)

Link to comment

Imas ti nesto na tu temu?

Objasnjenje, izuzev epidemije zuticetm u automobilskoj industriji uopste?

 

Land Cruiser-a, ovog sto se danas vozi, velikog, u raznim inkarnacijama, nisam imao prilike, priznajemtm samo:

 

Toyota_FJ_zpsfwdolqcn.jpg

 

Toyota_LC_zpssrfbeme8.jpg

Link to comment

Ja u zivotu video jedno elektricno vozilo (Twizy) a Holandjani od 2025 nece vise prodavati auta na benzin i dizel, cak ni hibrid.

 

kako izgleda twizy uzivo? meni se to jako svidelo kada sam video na netu, naprosto sjajno gradsko vozilo za moje potrebe

Link to comment

kako izgleda twizy uzivo? meni se to jako svidelo kada sam video na netu, naprosto sjajno gradsko vozilo za moje potrebe

skroz ok, pravi prdez, mozes da se provuces i uvuces gde hoces. jedino, nemas neki osecaj sigurnosti.

Link to comment
  • nesha taxista pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...