Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Mislim da stvari ne mogu tako da se porede. Da li je tvoja struka manje prosta od osnivanja kompanije sa 20 godina koja 5 godina kasnije ima 200 miliona korisnika?

 

To ne znači da bih se obradovao Zucku kao beloved leaderu, znači samo da ne mogu stvari tako da se porede.

 

Većina stvari koja kaže Greta ima više smisla od ovih 50-godisnjih don't look up prdeža. U tom smislu što mlađe to bolje.

Link to comment
3 minutes ago, Venom said:

Mislim da stvari ne mogu tako da se porede. Da li je tvoja struka manje prosta od osnivanja kompanije sa 20 godina koja 5 godina kasnije ima 200 miliona korisnika?

 

To ne znači da bih se obradovao Zucku kao beloved leaderu, znači samo da ne mogu stvari tako da se porede.

 

Većina stvari koja kaže Greta ima više smisla od ovih 50-godisnjih don't look up prdeža. U tom smislu što mlađe to bolje.

 

Ako je zena neka Greta ili Bil Gejts, fajn. Samo generalno gledajuci to je retko, i gde ima struke treba i uchenja. Ja nisam josh videla nekog ko rastura u 20tima u ovome shto radim, ne kazem da toga nema, nash bivshi CSO je svakako i u 20tima vec bio maher, ali ostale destine ili stotine ljudi nisu. A u moju struku onako generalno dolazi jako talentovan narod komparativno gledajuci. Ishkolujesh se, 20te ili u mom sluchaju rane 30te provedesh ucheci na real job-u, razvijash se i u odnosu na druge ljude, i tu negde postajesh maksimalno upotrebljiv. To je tako neka uobichajena prica. Mozda je moja struka malo i ejdzistichka, jer pochinjem da se pitam gde su ljudi van raspona 30-50.

 

Link to comment
3 hours ago, Venom said:

Nazivaš nekog od 23 godine osobom iz obdaništa. I još nepismenom, verovatno si upoznat s likom i delom kad već lepiš etikete.

 

Pritom ceo svet danas oblikuju ljudi koji su to počeli da rade u ranim dvadesetim, ni fakultet nisu završili: Bill Gates napustio Harvard, Zuckerberg isto, Jobs osnovao Apple sa 21 itd. Nema prepreka tome da nešto umeš ako imaš 23 godine.

 

Što se mene tiče bolje neko sa 23 nego 83.

 

Da, isti skills su potrebni za inovatora i za politicara.

Mogao si da dodas i Rafu Nadala i Novaka Djokovica i Mesija i Ronalda, i Simone Biles eto sta su oni postigli sa 23 godine.

Jes da sport nema veze sa politikom, ali ajde.

 

Inace, guglajuci na wikipedia lik i delo doticne, nalepio sam etiketu.

 

Sto se mene tice ni 23 ni 83.

  • +1 1
Link to comment

Politika je very serious business, samo za vrlo ozbiljne ljude.

 

Spoiler

CmL5CHFWMAAODch.jpg

 

 

  • Haha 1
Link to comment
14 hours ago, Venom said:

Nazivaš nekog od 23 godine osobom iz obdaništa. I još nepismenom, verovatno si upoznat s likom i delom kad već lepiš etikete.

 

Pritom ceo svet danas oblikuju ljudi koji su to počeli da rade u ranim dvadesetim, ni fakultet nisu završili: Bill Gates napustio Harvard, Zuckerberg isto, Jobs osnovao Apple sa 21 itd. Nema prepreka tome da nešto umeš ako imaš 23 godine.

 

Što se mene tiče bolje neko sa 23 nego 83.

Au bre, pa ti bi bar trebalo da znas da su to sve mamini i tatini sinovi koji budalama prodaju pricu kako su self made billioners. Dodao bih tu i Bezosa i onog belog afroamerikanca. Bukvalno nema jednog koji se iz siromastva iscupao i napravio imperiju. 

 

Politicar sa 23... Mislim svaka cast mladezi ali politika je kako bese ono, nauka moguceg, treba da budes jebeno vispren i iskusan da znas kako da izvuces najbolji rezultat. Ja jesam za mlade politicare ali ne bih nekom bez iskustva adhok dao da vodi zemlju, ma  ni grad. Daj bar par godina rada pa ako razvali na nizim nivoima da mu damo priliku a ne ovako pravo sa faksa.

  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)
3 hours ago, Venom said:

Politika je very serious business, samo za vrlo ozbiljne ljude.

 

Morala bi da bude. Mislim sad sto je ovaj debil ajde nek je sve prihvatljivo.

A inache ovo pishem kao neko ko je kad premotam film, zadnje glasao nekog ficfirica koji je u tom trenutku imao citavih 31 godinu (mislila sam da nije presisao 25 kako mi je zvuchao), chisto po sistemu eliminacije ostalih partija, ne sto sam nesto bila odusevljena (not at all). Lik u parlament usao sa 24, mashala.

Edited by Mel
Link to comment
18 minutes ago, Shan Jan said:

Au bre, pa ti bi bar trebalo da znas da su to sve mamini i tatini sinovi koji budalama prodaju pricu kako su self made billioners. Dodao bih tu i Bezosa i onog belog afroamerikanca. Bukvalno nema jednog koji se iz siromastva iscupao i napravio imperiju. 

 

Politicar sa 23... Mislim svaka cast mladezi ali politika je kako bese ono, nauka moguceg, treba da budes jebeno vispren i iskusan da znas kako da izvuces najbolji rezultat. Ja jesam za mlade politicare ali ne bih nekom bez iskustva adhok dao da vodi zemlju, ma  ni grad. Daj bar par godina rada pa ako razvali na nizim nivoima da mu damo priliku a ne ovako pravo sa faksa.

 

Brkaš stvari i ispravljaš me oko nečega o čemu nisam govorio. Da li je neko ili nije self made billionaire nije tema, nego da li je sa 21 imao viziju nečega što je pretvorio u realnost i objektivno uspeo u nečemu na globalnom nivou.

 

Naravno da su mnogi takvi propali i da su sreća, uslovi u kojima su bili itsl. bili faktor u tome svemu, ali je poenta da godine nisu a priori presudne za to da li neko nešto ume ili ne ume. Iskustvo može da znači da si iskusan u nemanju pojma. Nedostaje im širina sa 23 da vode društvo? Koju širinu ima Trump sa 73 ili bilo kad?

 

Šta zna Ursula de Leyen i šta je kvalifikuje za bilo koji posao osim prezimena i porekla člana vrlo uticajne porodice? A bila je ministar za porodicu, ministar odbrane i sad je zaboravih već šta u EU. Ali izgleda i oblači se kao tetka pa nema problema. Ako je to izbor dajte mi Gretu ili AOC svaki put, hvala.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Bas tako kako si rekao - mnooogi su probali i propali, retki uspeli. Mislis da svi sto su propali su bili losiji od ovih? I sad treba takvim klincima da damo da se igraju sa drzavom. 

 

Nije druga opcija establisment i izlapeli starci, moze i neki normalan politicar koji nije bas klinac sa faksa. 

  • +1 1
Link to comment

Venome budi bar iskren, umireš na ovom 23>>>83 brdu samo jer je mala k'o šećer :wub:

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Bas tako kako si rekao - mnooogi su probali i propali, retki uspeli. Mislis da svi sto su propali su bili losiji od ovih? I sad treba takvim klincima da damo da se igraju sa drzavom. 

 

Nije druga opcija establisment i izlapeli starci, moze i neki normalan politicar koji nije bas klinac sa faksa. 

 

Jeste, matorci su čuveni po tome da u svemu uspeju, pa je to minus klincima. A kako ćeš da prepoznaš tog normalnog političara, jel mu piše "ja sam normalan" na čelu? Ili ćeš da izabereš nekog ko se tebi sviđa jer ispunjava kriterijume za koje si ti zaključio da su relevantni, pa su zato sigurno objektivni?

 

Nema garancija nigde. Trenirana šimpanza bi uradila bolji posao od Sunaka, ali lepo se češlja i zna da vrti pare za sebe i svoju familiju u kolaboraciji sa raznoraznim lobijima, daj njega, može! Ozbiljan čovek. Pa neće biti.

Link to comment
15 hours ago, Venom said:

U tom smislu što mlađe to bolje.

 

Mrnjau

 

 

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, zorglub said:

 

Mrnjau

 

 

 

Necemo joj zameriti, em je lepa em sam i ja tako isla pre 15 godina u Norvesku i dan pred put saznala da nisu u EU a ja nemam norvesku vizu. Thanks God pa su bili u Sengenu.

Salim se, za nekog ko je kandidat EU parlamenta valjalo bi da zna da nabroji EU drzave.

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, zorglub said:

 

Mrnjau

 

 

 

U pravu si, to što ona ne zna nešto isključuje sve 23-godišnjake.

 

Ovaj je isključio sve 48-godišnjake, av av

 

 

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...