Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

 
bilo bi užasno, užasno glupo da su krenuli u ovo bez makar grubo zatvorene finansijske konstrukcije. 
 
nego, da li je zavrsen onaj sastanak PL klubova?
Ušli su kako sam razumeo za početak lige 2024 a sad je eskaliralo ko znazbog čega(?)

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
7 minutes ago, 189- said:

 

ne znam koliko je pouzdano. navodno je u pitanju city ili chelsea. jos se i atleti kao premislja. kada bi neko izasao, siguran sam da bi povukao i ostale.

City ne mora ovo da igra ako su samo pare u pitanju...

 

Meni nije jasno zašto je Arsenal uleteo u ovo, imaju relativno mali i lako otplativ dug, najlošiji su tim od svih UK ekipa koje u prešle i stvarno nisu morali, a sjebali bi ih sve da su ostali...

 

No kontam da je gazda taj koji se polakomio... Debil...

  • +1 1
Link to comment

Inace navijaci Reala i Barselone su odusevljeni superligom. Hvalospevi za istorijski nastup Florentina, "hvala sto si nas spasio" kazu Katalonci, svi su uzbudjeni i nalozeni.

  • Haha 1
Link to comment

Ne kapiram sta je tu razlog za slavlje. Osim ako misle na dug i njegovu otplatu. Meni je upitno da liga sa gomilom prijateljskih meceva, moze doneti ogroman prihod.

U USA, NFL, NBA, NHL, a posebno MLB, imaju dugu tradiciju i zanimljivo je pratiti i regularni deo sezone i razvoj pojedinih igraca/timova. Plus trofeji predstavljaju stvar prestiza, kao vrhunsko dostignuce u svom sportu.

Edited by Miljenko
Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

City ne mora ovo da igra ako su samo pare u pitanju...

 

Meni nije jasno zašto je Arsenal uleteo u ovo, imaju relativno mali i lako otplativ dug, najlošiji su tim od svih UK ekipa koje u prešle i stvarno nisu morali, a sjebali bi ih sve da su ostali...

 

No kontam da je gazda taj koji se polakomio... Debil...

zato sto im je vlasnik kroneke. za njega je to biznis a arsenal mu trenutno ne donosi neku kintu.

Link to comment
8 minutes ago, Meazza said:

Inace navijaci Reala i Barselone su odusevljeni superligom. Hvalospevi za istorijski nastup Florentina, "hvala sto si nas spasio" kazu Katalonci, svi su uzbudjeni i nalozeni.

 

debilna nacija, izvini @Lancia

Link to comment
20 minutes ago, 189- said:

 

ne znam koliko je pouzdano. navodno je u pitanju city ili chelsea. jos se i atleti kao premislja. kada bi neko izasao, siguran sam da bi povukao i ostale.

 

Pokusavam da shvatim kako mozes da ulazis u posao od 6 miliardi eura, a da te neko laze prilikom toga? Valjda postoje stvari napismeno, neki ugovori, detalji?

  • +1 1
Link to comment

Bilo bi dobro da se vrati engleska prva divizija umesto hibridne PL koja je jedna vrsta Superlige i koja je dovela do Superlige. Sky se uzvrpoljio jer se plasi da ce izgubiti eksluzivna prava tv prenosa koje ima sa PL a onda ce biti u velikim poslovnim problemima. Neku svoju racunicu ima vlast u Londonu i to bi na kratko moglo da spreci Superligu ali mislim da bi nesto novo bilo jos gore i to u nekom hibridnom dogovoru sa uefa.

Edited by pasha
Link to comment
5 minutes ago, copkillah said:

 

debilna nacija, izvini @Lancia

+1

Vec rekoh, samo kod Barselone ima logike da zeli tu Superligu, s obzirom na politicki separatizam, Real je ocito u zescoj finansijskoj buli, Atletiko mora da je poceo da misli da su neko i nesto u svetu fudbala...debilana, sve u svemu.

Link to comment
4 hours ago, vememah said:

Dugovi:

 

EzZupbwXIAIVx5y?format=jpg&name=900x900

 

ufuf :lolol:

daleko se doguralo sa Uefom

Ali jebiga Rushmond and Diamondsu baš mnogo znači ta jedna utakmica u 5 godina protiv Liverpula ili Arsenala u 1 pojmu tradicije, čuvenom Molson Coors kupu. Ceo fudbal će se urušiti ako se to prestane praktikovati.

Nemojte se bre zajebavati, ako ne naprave tu Super Ligu sada kad su krenuli ili za najkasnije 5-10 godina, na kraju će doći neki Kinezi, Arapi, Amerikanci i kupiće sve što može da se kupi i napraviće Super Ligu kod sebe. A mi iz Evrope ćemo se buditi u 4h ujutro da to gledamo.

 

PPP kao i ostatak interneta na sport gleda kao lezi lebe da te jedem posao gde pljušte milijarde i što je veći klub to više milijardi pada sa neba. I sad kad ovi žele da naprave Super Ligu to onda samo znači da im više nije dovoljno milijardu eura čistog profita mesečno, nego su alavi i hoće 3 milijarde nedeljno. Barem je tako u glavama navijača koji naprave sebi kavu, sedni ispred tastature, zapale cigaru i zaforumaše malo pre nego što se istuširaju i izvale u krevet. Ali u realnosti je profi sport veoma zajeban posao. I biće sve gore i gore. Mnogo gore.

A evropski fudbal tu underperformuje već decenijama i ako se to ne promeni, kupiće ih ovi sve zajedno za tepsiju ribe.

Link to comment
9 minutes ago, borris_ said:

Na ovoj tabeli vidis zasto su talijanski klubovi (barem ova tri) prihvatili ovu ligu.

Na ovoj tabeli se lepo vidi kao je PL sranje i kako je uništila engleski fudbal...:fantom:

 

Sve sama sirotinja... :fantom:

 

 

 

 

Link to comment
27 minutes ago, Meazza said:

Inace navijaci Reala i Barselone su odusevljeni superligom. Hvalospevi za istorijski nastup Florentina, "hvala sto si nas spasio" kazu Katalonci, svi su uzbudjeni i nalozeni.

Ma svi "navijači" će na kraju biti oduševljeni, puniće se stadioni, vrteće se lova, ima ova liga da se razvali od para i popularnosti. Ove iz UEFE ako budu zatezali će da ucene ili podmite. Nacionalni savezi bi isto dupe dali za pare, niko neće biti izbačen.

 

Prosečan evropski čovek je odavno postao najobičniji potrošač i guta sve što je trendi, to su ljudi koji spavaju ispred appla kad izađe novi ajfon i gaze jedni po drugima kad se otvori novi tržni centar, i sad će oni kao da iskuliraju ovu SL. Kakva Azija i ne znam ko, glavna publika će im biti u Evropi. Ovi što se bune su na žalost em manjina em gazde klubova zabole za njih, njima treba na tribinama ekipa koja može da potroši po 200-300-500 evra za veče na utakmici, za kartu, pa piće, pa dres pa ovo ono, ekipa koja će da ide tamo da bude viđena, pravi selfije i kači na instagram, baca pare na što bolje mesto na stadionu, ložu, court-side seat, a ne da gleda fudbal jer ih fudbal ni ne zanima. Realno, to se već i dešava, samo će sada da se popne na još viši nivo kretenizma. PL je to prva i uradila početkom devedesetih, ti "pravi" navijači su odjebani sa stadiona u velikoj meri, na utakmice idu hipsteri i bankari, ko još od pravih navijača može da plati 200-250 funti po utakmici da gleda Čelzi npr. Ponekad možda, redovno nema šanse.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...