Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

10 minutes ago, Ayatollah said:

 

Nikada se nisu takmičile milijarde i hiljade, već je uvek bilo jedanaest protiv jedanaest. Možda vrhunskih jedanaest protiv osrednjih jedanaest, možda jedanaest bogataša protiv jedanaest siromaha, ali uvek jedanaest protiv jedanaest. To je suština fudbala, zato i sva ova buka. Ko ne misli da je tako, neka pogleda ovo: 

 

 

 

Morgan ovo klikne, utisa i gleda koje su reklame pored terena

Nemamo pojma

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Meazza said:

Ali jedan isti covek u istom intervjuu kaze dve ovakve stvari:

 

"Mi smo ti koji imaju novac"

 

"Mi grcamo u dugovima, izgubili smo mnogo novca"

 

Ovo prvo znači, mi smo ti koji na duge state mogu da generišu novac by shaking our respective moneymakers.

 

Ovo drugo znači, na kratke staze smo u ogromnom problemu zbog korone, na godinu dana smanjenih prihoda niko nije računao, planovi za refinansiranje duga padaju u vodu, pa ne bi bilo loše da nam uleti jednokratna finansijska injekcija od 230 miliona EUR. Vratićemo na duge staze, nema problema, načelno smo isplativi (vidi stavku  #1).

 

 

26 minutes ago, Lezilebovich said:

Moram priznati da nikako sebi da obezbedim logičnu poziciju oko ovog raskola (iako bih naravno voleo da nema super lige, nego da sve ostane kao i do sada).

 

Naravno. Glupo je čupati kosu i righteously braniti postojeće stanje kojim upravljaju praktično isti gmazovi kao što su i ovi superligaški. 

 

Novi sistem jeste očigledna degradacija starog, ali nije nekakva revolucionarna promena nagore, nego stabilno, očekivano potonuće u glib, traje decenijama unazad. Eno BBC dokumentarac o pretnji Euro Superlige, snimljen pre dve godine a kao da je od juče.

Link to comment
14 minutes ago, Nikodije said:

 

pa ako si, s pravom, skretao paznju na uzasnu (i sve vecu iz godine u godinu) nekompetitivnost evropskog fudbala, sta je onda problem da se ovi naduvani milijarderi odvoje u svoj babl a da ostatak fudbalske evrope nastavi svojim putem? pa nece se ugasiti fudbal zato sto je njih 12-15 otislo.

 

Ko kaze da je problem? U prvih 15 minuta od izlaska ove vesti sam napisao da ne vidim nijedan negativan scenario - ili nece uspeti da se odvoje ili ce zazaliti sto su uspeli. 

 

Kako covece da ne ismevam Pereza kad kaze nesto ovako:

 

“We also invited Roma, Porto, Ajax and the Paraguayans of Olimpia. :rolf: PSG? Who can tap 355 million today? We are not all sheikh. Now we have to discuss with UEFA about the 5 places available in the Super League. They worked on the new format of the Champions League but I don’t understand it.

 

Link to comment
14 minutes ago, Ayatollah said:

 

 

 

Joj Wijnalduma kako obigrava oko njega, pa krv ti jebem :isuse: Kako sam ga ispsovao tada, smejali mi se potpuni stranci

 

  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, Meazza said:

 

Ko kaze da je problem? U prvih 15 minuta od izlaska ove vesti sam napisao da ne vidim nijedan negativan scenario - ili nece uspeti da se odvoje ili ce zazaliti sto su uspeli. 

 

Kako covece da ne ismevam Pereza kad kaze nesto ovako:

 

“We also invited Roma, Porto, Ajax and the Paraguayans of Olimpia. :rolf: PSG? Who can tap 355 million today? We are not all sheikh. Now we have to discuss with UEFA about the 5 places available in the Super League. They worked on the new format of the Champions League but I don’t understand it.

 

 

ok, bio sam ubedjen da si ti zapravo protiv ideje njihovog odvajanja.

ja verujem u dva pozitivna scenarija, oni ce mlatiti jos vece pare a ostatak evrope ce igrati kompetitivniji fudbal. svako ce dobiti ono sto zeli i zato je ovo dobro za sve

  • +1 1
Link to comment

Preneto sa italijanskog foruma:

 

But then I would add, soccer is the only sport where it is still not understood that salary caps are needed on spending to ensure competitiveness. The NBA in the 80's had no rules, only Lakers and Celtics won, and it was thought that what made the fans happy in Boston or Los Angeles was the good of the league. They put the rules in place, the NBA exploded globally. Players could earn more in the immediate term without a salary cap, but with each new collective bargaining agreement they always earn a lot more.

In Europe they have had the opposite path, and European basketball is not even watched by the players' mothers, while before it could at least count on local fans. In Formula 1, which is a sport totally dependent on money, however, they are trying to lower costs and insert rules that help smaller teams as well as attract others. Individual sports don't count because money changes little, a tennis player has to win on his own strength even if he is paid more.

Only in soccer since there is so much money and so little unity of purpose everyone thinks only of his slice of the cake.

Then one wonders why young people watch esports. Now I can not speak for all the esports, but what should I follow: competitions played by people who do not perceive as distant although exceptional, with outcomes always far from being discounted and certainly without the influence of money. Or competitions played by millionaires who live impossible lives, totally unrelated to any representation, far from amateur soccer, discounted and marked only by the search for profit?

Soccer is not theater or cinema or WWE (all legitimate in their own fields of course), the people who follow soccer have always been either territorially bound fans (even fanatics of course) or fans of the game itself who have dreamed of being part of it.
These are literally the only ones willing to follow a club all their life, instead they have been alienated and their passion has been spat on to chase new markets, and I have nothing against the fans of those places, there are even authentic ones, but it is not a viable way.
It's normal that when you remove representation, when you kill the competition, what reason do you have to follow both the fanatical fan and the sports enthusiast?
And so all the other distortions (however grown) become intolerable.

 

prevod by: deepl

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Meazza said:

Za jednu stvar Florentino jeste u pravu: "Liga Sampiona je dosadna sve do cetvrtfinala" (U pravu je, ja gledam tek od cetvrtfinala, ponekad od osmine -  odgledao sam jednu utakmicu grupne faze od 2003). Ali kaze i ovo: "mlade od 19 do 24 godine vise ne interesuje fudbal".

 

 

Kod mene obrnuto, gledam dok se ne zavrse grupe a posle me ne zanima.

Link to comment

Evo i dalje ne razumem zasto bi ovo bilo lose za fudbal. Najbolja stvar koja je mogla da se desi je da se svojom voljom, hirurski odstrane razmazeni klubovi koji uvek zahtevaju vise i skuplje, neka igraju svoje takmicenje i ko hoce to da gleda, banja.

 

Ono sto preostane je prava romantika i potencijalna renesansa fudbala, sa manje ili vise podjednakim suparnicima na terenu. 

 

Evo, ziv nisam da docekam da svi uspeju u svojim namerama. Da se bogati odvoje, da ih savezi izbace, da UEFA i FIFA odreaguju..i da pocnem da uzivam u fudbalu nakon deceniju i kusur.

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Nikodije said:

 

ok, bio sam ubedjen da si ti zapravo protiv ideje njihovog odvajanja.

ja verujem u dva pozitivna scenarija, oni ce mlatiti jos vece pare a ostatak evrope ce igrati kompetitivniji fudbal. svako ce dobiti ono sto zeli i zato je ovo dobro za sve

 

 

 

Pa sta da ti kazem, od pocetka pisem ovo:

 

On 18.4.2021. at 18:59, Meazza said:

Ne postoji los scenario sada, ili ce da podviju rep ili ce zaista da ucine ludost. Samo da se zavrsi vise ovo medjustanje koje lici na kuvanje zabe.

 

Link to comment
3 minutes ago, SNARC said:

Evo, ziv nisam da docekam da svi uspeju u svojim namerama. Da se bogati odvoje, da ih savezi izbace, da UEFA i FIFA odreaguju..i da pocnem da uzivam u fudbalu nakon deceniju i kusur.

 

+1000

Link to comment
1 hour ago, ArleKino said:

 

Ako nisu problem bile ruske i arapske pare, zašto su problem američke?

 

Zato sto ruske i arapske ne racunaju nuzno na profit, ruske racunaju na to da se operu a arapske jer im je dosadno da trule u koferima raznih seika. Americke ne sede mirne, one zele da se umnoze na racun onoga sto su kupile i sklone su egzibicijama s tragicnim posledicama.

Link to comment
7 minutes ago, Meazza said:

 

 

 

Pa sta da ti kazem, od pocetka pisem ovo:

 

 

 

pa eto, kazes "ludost"  :) ne mislim da je to ludost, niti nesto nepromisljeno, iz njihovog ugla savrseno normalan potez na kojem rade 15-20 godina. a nakon pocetne konsternacije ljubitelji fudbala ce shvatiti da je ovo dobro za fudbal.

Edited by Nikodije
Link to comment

Srbiji (repstaciji) je i u interesu ako se igrači ovih 12 odstrane/suspenduju... Nadam se neće Fiorentinu, Lazio, Ajax, Fulam nagovoriti [emoji38] Niko (više) i ne igra u 12-ki, ili grešim? Grujić je na pozajmici u Porto

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...