Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

@harper

 

Ja sam tako resio da postanem prvi srpski astronaut. Zbog para. I riba.

 

Mrzelo me da studiram neke fizike i masinstvo..nisam vrhunski sportista...ali sam jebiga, resio. Zbog kinte..i riba.

 

Za dva meseca punim 40. I jos ne odustajem. Ali cenim da ce Cvetko od Madrida da uspe u nameri a ja jok. 

Link to comment
5 hours ago, čekmeže said:

Ti verovatno daješ ostavke čim se ne slažeš sa gazdom, pa deliš lekcije drugima?

 

Nisam nikad u takvoj situaciji bio, ali u teoriji, da radim za nekog ko se bavi nečim što smatram baš moralno neprihvatljivim ostao bih samo ako mi je direktno ugrožena gola egzistencija, svakako bi se maksimalno potrudio da se sklonim čim pre.

E sad mislim da je razumno pretpostaviti da Klop tu komponentu nema i da verovatno komotno može da ne radi dan više u životu, na stranu što mu sigurno ne bi bio problem da nađe angažman budući da se trenutno uglavnom unisono smatra jednim od najbolja dva svetska trenera. Izvinjavam se ako sam nekog uvredio, bio sam pod utiskom nekih RL razgovora od prethodnog dana gde sam čuo stavove tipa "sad će Klop njima da kaže šta misli, nema šanse da on na to pristane itd." (što istini za volju ovde mislim da niko nije izneo, bar ne u ovome što sam stigao da pročitam). Više sam razočaran, bilo bi mi drago da neko iznese kategoričan stav bez raznoraznih ograda tipa kad, šta, ako i ostalo ali nisam optimista da će se to desiti.

Link to comment

Glede igrača i trenera (iz ovih 12 klubva) i njihovih istupa od juče, a i u narednim danima, lako je tuđim gloginje mlatiti. Kako bi neko od nas postupio u datim situacijama je totalno nebitno, nismo u njihovoj koži i nikada nećemo biti

Link to comment
51 minutes ago, goofs said:

Sad mi sinulo, ni Evroliga nije krenula u punom sastavu odmah prve godine, trebalo joj je godinu-dve da privuce sve velike (u kontekstu Nemaca i PSGa).

 

Jest, ali da li su oni grcali u dugovima i na ovakav uzurban nacin doneli odluku o Evroligi nakon sto su potpisali saglasnost o novoj ligi sampiona?

 

Point is, ovima se strasno zuri, da li imaju vremena da cekaju da se svi pridruze?

Link to comment

Uh kako se čupa Perez, uživanje je gledati. "Svi smo prijatelji i složili smo se. Niko neće da odustane i neće biti kazni. Ponajviše jer se uzdamo u ugovore i advokate. A ovi što neće, njih nismo mi zvali. Ali ako hoće mogu."

I omiljeni deo deluzije kako u svemu ovom polazi da pregovara sa pozicije sile i kaže "Evo nije zatvorena liga, dajemo pet mesta za UEFA predstavnike"

UEFA ako je pametna treba da brzo zada još jedan jak udarac i ode ova kula od karata. Npr da odmah izbace sve potpisnike iz LŠ i LE za ovu sezonu. Makar i po cenu neke odštete u budućnosti. Na kraju krajeva ako zatuku SL u ovoj fazi, lako će "oštećeni" da se pokaju i vrate pod skute Lige Šampiona i zaborave na tužbe i odštete.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

  • +1 3
Link to comment

ovaj, oni već imaju ugovore sa bankama i, verovatno, neke memorandume sa globalnim medijskim korporacijama. ako su planirali da ovo krene u avgustu to je već završena priča.  neko izvlačenje iz toga bi ih koštalo više nego uefine kazne.

 

mislim da je to to i da ce ova liga početi, samo je pitanje da li će igrati svoja prvenstva. sve ostalo, uključujući i reformu uefinih klupskih takmicenja je samo posledica.

Link to comment
3 minutes ago, nautilus said:

ovaj, oni već imaju ugovore sa bankama i, verovatno, neke memorandume sa globalnim medijskim korporacijama. ako su planirali da ovo krene u avgustu to je već završena priča.  neko izvlačenje iz toga bi ih koštalo više nego uefine kazne.

 

mislim da je to to i da ce ova liga početi, samo je pitanje da li će igrati svoja prvenstva. sve ostalo, uključujući i reformu uefinih klupskih takmicenja je samo posledica.

Ne znamo ni sta su potpisali i da li su,da sacekamo da vidimo dokle su stigli.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, WTID said:

Everton izdao ni malo prijatno saopstenje sto je razumljivo.

 

 

 

Koje sranje. Jedino sto su morali da napisu je - ako bude superlige mi necemo igrati domace takmicenje sa tih 6 ekipa. I to nisu napisali...

  • +1 3
Link to comment
17 minutes ago, Meazza said:

 

Jest, ali da li su oni grcali u dugovima i na ovakav uzurban nacin doneli odluku o Evroligi nakon sto su potpisali saglasnost o novoj ligi sampiona?

 

Point is, ovima se strasno zuri, da li imaju vremena da cekaju da se svi pridruze?

 

Toga se iskreno ne secam, rekao bih da je pre motiv bio to sto je FIBA pokazala astronomsku dozu nesposobnosti da unovci najbolju kosarku u Evropi. To ovde ipak nije slucaj.

 

Mislim da nije problem krenuti bez Bajerna i prikljuciti ga dogodine ako se liga pokaze uspesnom. Ali slazem se da sve deluje poprilicno ishitreno i nepromisljeno, sa puno detalja koje ce resavati "u hodu". Covek bi pomislio da ce stvari biti sistematicnije u projektu u kom se obrce tolika lova, ali izgleda ne.

Link to comment
5 minutes ago, Bogotac said:

Ne znamo ni sta su potpisali i da li su,da sacekamo da vidimo dokle su stigli.

 

bilo bi užasno, užasno glupo da su krenuli u ovo bez makar grubo zatvorene finansijske konstrukcije. 

 

nego, da li je zavrsen onaj sastanak PL klubova?

Link to comment
Just now, nautilus said:

 

bilo bi užasno, užasno glupo da su krenuli u ovo bez makar grubo zatvorene finansijske konstrukcije. 

 

nego, da li je zavrsen onaj sastanak PL klubova?

 

Jeste. Rekli su da nema PL bez big 6.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...