Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

1 minute ago, duma said:

Svake sezone neko će biti i fenjeraš, a sumnjam da će i navijači onih koji budu u drugoj polovini biti oduševljeni. 

 

Vrlo prosto, dogovorice se da ne broje poene.

Link to comment
7 minutes ago, JohnnyD said:

 

E pa jbg, mozemo reci i da je fudbal umro onog trenutka kad je dozvoljeno da u klubovima bude vise od 3 stranaca. Fudbal je umro onog trenutka kad su fudbaleri poceli da budu placani milionskih ciframa. Fudbal je umro onda kad se Arsenalov teren u sred Londona nazvao Emirates. Ali granica negde mora da postoji. A to je upravo ovde. Ne postoje dve opcije za mene, postoje dobri i losi momci, a losi su uljezi sa americkog tla i vlasnici klubova koji ne znaju nista o fudbalu. To sto se ovo desilo u sred pandemije i bez publike na stadionima nije ni malo slucajno, i to je ono sto je najljigavije u celoj stvari.

 

Ako nisu problem bile ruske i arapske pare, zašto su problem američke?

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Lezilebovich said:

Ne razumem ovaj argument. Pa i sada, od pola prvensta ima veliki broj klubova koji ne mogu u evropu i ne mogu dole, a u poslednji par kola je to ,naravno, jos izrazenije. 

 

Te utakmice (koje su takoreci prijateljske) imaju manju gledanost nego one koje su takmicarski znacajne. Jedan od razloga sto je opala gledanost Serie A je sto su povecali broj timova u ligi i smanjili broj timova koji ispadaju iz lige na tri, sto je povecalo broj prijateljskih nebitnih utakmica i timova koji se od pola sezone vise ne bore ni za sta i zabole ih da se cimaju. To se sve vidi golim okom i ubija draz.

Link to comment

Mislim da svi vrlo olako shvatamo posledice koje se ticu reprezentativnog fudbala. Ne znam za vas, ali ja se jos uvek lozim na reprezentacije, pregledavam Meksiko 86. sa vremena na vreme, kupim Panini album iz nostalgije i zajebancije, pratim kvalifikacije Srbije... i tu je moja strast za fudbalom jos jaca od klupskog fudbala. Kapiram da ima ljudi kojima je klupski fudbal bitniji, koji vole i prate i neke inostrane klubove, i to je ok. Drago mi je sto je UEFA zapretila igracima, jer na naciste treba odgovoriti nacisticki. Ne postoji drugi nacin.

Link to comment
2 minutes ago, ArleKino said:

 

Ako nisu problem bile ruske i arapske pare, zašto su problem američke?

Zato sto dosadasnja ulaganja nisu udarala protiv volje vecine navijaca, trenera i igraca, kao sto je sada slucaj. Otidji na forum Arsenala i videces sta misle navijaci. Ili bilo kog drugog kluba. 

Link to comment

Svi gledamo tako da dok su se takmičile milijarde sa hiljadama u istoj ligi - to nam je svima bilo fer (iako očigledno nije). Sada kada se milijarde izdvajaju u svoju ligu, a milioni i hiljade ostaju u svojim ligama - to nam je ubistvo fudbala kakvog znamo (iako i dalje postoji hijerarhija i piramida, samo je vrh malo različit). Mi želimo da gledamo milijarde i da te milijarde i dalje pobeđuju (jer većina od nas navija za milijarde, malo ko navija za hiljadarku), ali da postoji teoretska mogućnost da ispadnu (iako nikad neće). 

Moram priznati da nikako sebi da obezbedim logičnu poziciju oko ovog raskola (iako bih naravno voleo da nema super lige, nego da sve ostane kao i do sada).

  • +1 1
  • Hvala 1
  • -1 2
Link to comment
2 minutes ago, Lezilebovich said:

Svi gledamo tako da dok su se takmičile milijarde sa hiljadama u istoj ligi - to nam je svima bilo fer (iako očigledno nije).

 

Not me. Uvek sam skretao paznju na Miki Maus nekompetitivnost modernog fudbala.

Link to comment
4 minutes ago, Lezilebovich said:

Svi gledamo tako da dok su se takmičile milijarde sa hiljadama u istoj ligi - to nam je svima bilo fer (iako očigledno nije). Sada kada se milijarde izdvajaju u svoju ligu, a milioni i hiljade ostaju u svojim ligama - to nam je ubistvo fudbala kakvog znamo (iako i dalje postoji hijerarhija i piramida, samo je vrh malo različit). Mi želimo da gledamo milijarde i da te milijarde i dalje pobeđuju (jer većina od nas navija za milijarde, malo ko navija za hiljadarku), ali da postoji teoretska mogućnost da ispadnu (iako nikad neće). 

Moram priznati da nikako sebi da obezbedim logičnu poziciju oko ovog raskola (iako bih naravno voleo da nema super lige, nego da sve ostane kao i do sada).

 

Kako postoji piramida ako su ovi sa vrha nedodirljivi, odnosno za lose rezultate ne mogu da snose posledice?

Link to comment
14 minutes ago, ArleKino said:

 

Ako nisu problem bile ruske i arapske pare, zašto su problem američke?

Pa jesu problem i ruske, arapske i sve muljatorske pare i ugovori. Jedan od najgorih je i domaci tajkun, vlasnik Njukasla. 

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Meazza said:

 

Not me. Uvek sam skretao paznju na Miki Maus nekompetitivnost modernog fudbala.

 

pa ako si, s pravom, skretao paznju na uzasnu (i sve vecu iz godine u godinu) nekompetitivnost evropskog fudbala, sta je onda problem da se ovi naduvani milijarderi odvoje u svoj babl a da ostatak fudbalske evrope nastavi svojim putem? pa nece se ugasiti fudbal zato sto je njih 12-15 otislo. imacemo normalniji fudbal u evropi, jedne godine finale lige sampiona sevilja - dinamo kijev, sledece godine olimpijakos - ajaks, trece godine everton - spartak moskva. 100 puta zanimljivije nego ovo sto imamo sada. mani se ismevanja pereza, on zivi u svom svetu, i neka ga tamo sa svojim superligaskim drugarima.

  • +1 3
Link to comment
23 minutes ago, Lezilebovich said:

Svi gledamo tako da dok su se takmičile milijarde sa hiljadama u istoj ligi - to nam je svima bilo fer (iako očigledno nije). Sada kada se milijarde izdvajaju u svoju ligu, a milioni i hiljade ostaju u svojim ligama - to nam je ubistvo fudbala kakvog znamo (iako i dalje postoji hijerarhija i piramida, samo je vrh malo različit). Mi želimo da gledamo milijarde i da te milijarde i dalje pobeđuju (jer većina od nas navija za milijarde, malo ko navija za hiljadarku), ali da postoji teoretska mogućnost da ispadnu (iako nikad neće). 

Moram priznati da nikako sebi da obezbedim logičnu poziciju oko ovog raskola (iako bih naravno voleo da nema super lige, nego da sve ostane kao i do sada).

 

Nikada se nisu takmičile milijarde i hiljade, već je uvek bilo jedanaest protiv jedanaest. Možda vrhunskih jedanaest protiv osrednjih jedanaest, možda jedanaest bogataša protiv jedanaest siromaha, ali uvek jedanaest protiv jedanaest. To je suština fudbala, zato i sva ova buka. Ko ne misli da je tako, neka pogleda ovo: 

 

 

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...