Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

41 minutes ago, morgana said:

 

javice se i po mrezama redovni skeptici da propitaju da zrtva ipak nije malo pretjerala, samo cekam tviter da raspali. proksi agresija.

 

verovatno jos malo cekaju da Eva Ras izgostuje u nekom TV intervjuu kao najrelvantnija osoba da o tome nesto kaze, gde ce da istakne kako je kaskader veliki umetnik s kojim je radila tako da zna da sve ovo nije istina, a zrtve samo zele da mu napakoste

Link to comment
Just now, centrifuga said:

 

verovatno jos malo cekaju da Eva Ras izgostuje u nekom TV intervjuu kao najrelvantnija osoba da o tome nesto kaze, gde ce da istakne kako je kaskader veliki umetnik s kojim je radila tako da zna da sve ovo nije istina, a zrtve samo zele da mu napakoste

 

dobro je ako cekaju, i to je napredak

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 12.9.2022. at 23:49, Svemir Zeka said:

Ja sam imala (i pored svih iskustava o kojima sam slušala, samo jednu (1) osobu na koju sam posumnjala da je zlostavljač, usmeren na decu. U ovom slučaju, moje dete.

 

Ja sam imala sličnu situaciju, samo, ja sam bila to dete.

Kad kažem sličnu situaciju, mislim na - kad vidiš da nešto nije ok u nečijem ponašanju prema tebi ali ne znaš šta da radiš s tim... ne umeš ni da verbalizuješ šta je tačno problem, da navedeš konkretan primer, tim pre što ništa nije uradio... samo ti je mega neprijatno i osećaš u stomaku da nešto nije kako treba. Srećom, mama mi je odmah poverovala i prekinula sa njim svaki kontakt (njen blizak prijatelj je bio u pitanju), jer je i ona primetila to isto, to jest, primetila je tako neke rendom znake i crvene zastavice kako se vijore ali je mislila da umišlja to jest za svaki incident pojedinačno je moglo da se izracionalizuje zašto ovo kaže ili radi a da ne zvuči loše, naprotiv. Posle mnogo godina smo imale praktično identičnu situaciju, samo što sam tada bila uveliko odrasla, ali opet je jedan njen blizak prijatelj bio u pitanju :isuse: (govedo od 74 godine, btw; i opet sve isto, samo sam ja sada znala da objasnim do detalja što je njegovo ponašanje nenormalno).

  • +1 7
  • Tužno 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 12.9.2022. at 23:11, Svemir Zeka said:

Ja imam samo sumnju, ali opet: zašto tu sumnja, a ne u godinama susretnutih mnogih drugih ljudi.

Pokazivao je lik radnje koje su prosto....suvišne. I da nije pedofil, prosto se neke stvari ne rade s decom koja ti, uza sve, nisu ništa.

Ali, bar sam mirna bila, pa nek me mrze koliko hoće.

Sumnju na osnovu čega? Šta je neki primer uznemirujućeg znaka?

Link to comment

Pogled, način na koji gleda dete, način ns koji dodiruje ili pokušava da dodirne dete...i neki mučan osećaj u stomaku. Verovatno potpražna percepcija, nešto vidiš, a nije sve sasvim osvešćeno, kad posmatraš tuđu neverbalnu komunikaciju.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Pescanik preneo tekst Heni Erceg iz Mladine

 

Silovana drzava

 

Quote

Još jedan u nizu moćnih gadova, lezilebović, umirovljen kao branitelj s 50 godina života uz zavidnu mirovinu i brojne beneficije, potom načelnik neke općine, ne treba ni pitati uz koliku plaću, dok trepneš bit će slobodan čovjek, a Snježana K. tek jedna u nizu traumatiziranih žena za koje ovdašnje pravosuđe, kao sluškinja konzervativne vladajuće partije, nema milosti. I nije to sve, nego je naš branitelj, dika hrvatska, u svojoj obrani pokazao sav jad patrijarhalne provincije, drsko nazivajući svoju žrtvu prostitutkom koja je „bila protiv mene kao načelnika, stalno se bunila“. Pa ju je silovao! Da je opameti. „Dokazat ću ja svoju istinu“, glasa se taj mužjak, „ipak sam ja ratnik, nisam ratovao da bih se bojao jedne prostitutke. Ja sam više puta odlikovan“.

Naravno da jesi, majmune jedan, i naravno da ne treba nagađati kako si se odnosio, ako si bio u prilici, prema ženama „neprijateljske“ nacionalnosti u vrijeme rata, i naravno da ovo nije anomalija sustava, nego praksa zbog koje tek svaka deseta žena u Hrvatskoj prijavi silovanje.

Snježana K. pak sudskom je presudom ponovo silovana, kao i pravda sama, a ženama odaslana poruka da budu tiho ako ih siluje neki mamlaz u čiji je DNK upisana olakotna okolnost – pripadnost onoj mužjačkoj nadvrsti, ogromnoj braniteljskoj populaciji. Te da ta okolnost sobom donosi sve moguće privilegije, od novca i stanova do blagih, simboličnih kazni za teška kaznena djela. A sav cinizam te „olakotne“ okolnosti iskazan je u slučaju bivšeg premijera Ive Sanadera kojemu se sudilo i zbog ratnog profiterstva, ali je presuda poništena jer da je i on bio branitelj. Iako čovjek ni dana u ratu proveo nije.


 

:puke:
 

 

  • Tužno 1
Link to comment
4 hours ago, Svemir Zeka said:

Pogled, način na koji gleda dete, način ns koji dodiruje ili pokušava da dodirne dete...i neki mučan osećaj u stomaku. Verovatno potpražna percepcija, nešto vidiš, a nije sve sasvim osvešćeno, kad posmatraš tuđu neverbalnu komunikaciju.

hvala

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...