Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

3 minutes ago, Hermetico said:

Ja ne mogu to da ti objašnjavam jer ja to ne posedujem. Ali mislim da je više ljudski da neko ko je proživeo ovo napiše da je 'krvnički šutirao' (iako se ne ponosi), nego da napiše samo 'šutirao'. Što je baš lako mogla da uradi, ko će da proceni?

Meni je dirljivo i plemenito koliko ti pokušavaš da se zauzmeš za svoju drugaricu, i neprijatno mi je da dalje komuniciram sa tobom iz pozicije gde je za mene ovo samo potresan događaj sa nepoznatim akterima.

 

Rekla sam šta sam imala o slučaju i ovde bih stala.

Link to comment
6 minutes ago, aram said:

 

tačan je, provereno. i ponavljam, nije mu prvi put. pri tome lik piše književne kritike u politici.

Pa onda definitivno treba neko da se pozabavi ovim, zar ne? Službenom dužnošću. Sad ispade da ni to ne valja. 

 

Da se razumemo: ako je to stiglo na mreže, to će već sutra biti na dve-tri strane, i za par dana će ga pozvati na razgovor. I ja ne vidim ništa loše u tome, naprotiv.

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

 

Zar nisu dovoljne batine s bilo.koje strane bez obzira na to da li su lakše povrede? Mislim i na ostale prisutne, njega prema njima i njih prema njemu.

 

laka telesna se goni po privatnoj tužbi. kada je deo nekog drugog dela, nasilje u porodici ili nasilničko ponašanje tada se goni za to delo. ovde toga nema. 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, nautilus said:

 

laka telesna se goni po privatnoj tužbi. kada je deo nekog drugog dela, nasilje u porodici ili nasilničko ponašanje tada se goni za to delo. ovde toga nema. 

 

Meni ovo otvara bunar mogućnosti, ako je tako. U smislu, ako se pobiješ s nekim a da nije nasilje u porodici, praktično nema intervencije policije, jel ja to dobro razumem? 

Link to comment

Da li je uopste povlacenje za kosu i pokusaj ljubljenja (sad ovo zvuci mnogo lepse nego sto stvarno jeste, ali ne znam kako da se izrazim) dovoljno da zakon reaguje ? Da li ce zbog toga doci policija, biti pokrenut neki postupak i slicno, cak i da to neko prijavi ? 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Da li je uopste povlacenje za kosu i pokusaj ljubljenja (sad ovo zvuci mnogo lepse nego sto stvarno jeste, ali ne znam kako da se izrazim) dovoljno da zakon reaguje ? Da li ce zbog toga doci policija, biti pokrenut neki postupak i slicno, cak i da to neko prijavi ? 

 

Ima krivicno delo polnog uznemiravanja, od 2017

Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Da li je uopste povlacenje za kosu i pokusaj ljubljenja (sad ovo zvuci mnogo lepse nego sto stvarno jeste, ali ne znam kako da se izrazim) dovoljno da zakon reaguje ? Da li ce zbog toga doci policija, biti pokrenut neki postupak i slicno, cak i da to neko prijavi ? 

 

trebalo bi da jeste. ali sto zakon da reaguje kad moze i ovako

Quote

koleginica koju neću imenovati ga je nekako skinula sa mene povukla na pod i ja sam, da jesam, krvnički išutirala u glavu

...

posle čega su ga našamarali istukli i bukvalno izbacili sa splava

Quote

sam pijanog čoveka koji leži na podu šutirala nogom u glavu

 

 

umetnici:fantom:

sta li tek navijacima prolazi?

Link to comment
9 hours ago, Braća Strugacki said:

 

Živimo kako živimo zato što niko ne brani nikoga kada je to potrebno. Nije ona njega napadala, nego on nju, Šta god da mu se desilo zbog toga, sam je kriv.

 

Postoji nešto što se zove prekoračenje nužne odbrane. Ne može na hvatanje za dupe da se reaguje šutiranjem u glavu.

Link to comment

Guglao da vidim ko je, ako je ovaj sa dugom kosom kriv je skoro sigurno, vidi mu se po faci da je poremecen. Ima prosto glavu za samaranje i bez razloga, malo su ga tukli s obzirom na sve okolnosti. 

Link to comment
3 hours ago, Svemir Zeka said:

 

Meni ovo otvara bunar mogućnosti, ako je tako. U smislu, ako se pobiješ s nekim a da nije nasilje u porodici, praktično nema intervencije policije, jel ja to dobro razumem? 

 

da. ako niko nije tesko telesno povredjen to je samo remecenje javnog reda i mira, prekrsaj, ili  nasilnicko ponasanje ili tako nesto. zavisi od dogadjaja.

Link to comment

Mene kad je napao lik u kladionici tj. pokusao da me udari pesnicom iz zamaha svom snagom a ja se izmakao i pomogao mu posle da se oklizne na koru od banane, uglavnom rukama i nesto malo nogom kasnije kad nije bio miran, pisali su mu prekrsajnu za remecenje javnog reda i mira i izazivanje tuce. I to njemu jer je imao dosije a meni su ovi iz interventne rekli da kazem da je probao da me udari, ja se izmakao i on se zateturao i pao. Da sam izjavio sta je zapravo bilo veca krivica bi navodno bila na meni bez obzira na svedoke i to sto je on zapoceo, valjda se gleda konacan ishod samo. Ne pomaze ni sto je samoodbrana.

 

Tako bi i ova gospodja mogla najebati u nekom scenariju za to sutiranje na zemlji. 

Edited by Zli Gli
Link to comment

Krivični zakonik ne poznajem, znam samo ponešto. Ali se sećam da kad sam bila mlađa i izlazila kojekuda, da je bilo fazon braniš (se) i izmlatiš nekoga, ti si najebo. Jednom je neki čiča krenuo prema mojoj ćerci, lokalno se pričalo da je pedofil, mnogo ljudi je konstatovalo kako zaskače decu. Procenila sam da ako ga odalamim, budući da ide napred i ne obazire se na moj govor, pa ga puknem, deda je slabiji od mene, sastaviću ga pa ću da se vučem po sudovima, a možda i robijam. I ja rešim da ga izobilazimo uz dreku i privlačenje pažnje i odemo. Inače su ga pesničili po kraju, i lik se vraćao i vraćao i posle batina prilazio deci. Ja sam rešila da ga ne mlatim jer zakon. A vidiš, nisam znals neke stvari.

 

Prijavila sam policiji. Rekli su da ga znaju, privodili, ali pošto ga jiko nije uhvatio u delu, ne mogu ništa, ćao zdravo.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...