Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

On 23.10.2022. at 12:46, Svemir Zeka said:

Pogled, način na koji gleda dete, način ns koji dodiruje ili pokušava da dodirne dete...i neki mučan osećaj u stomaku. Verovatno potpražna percepcija, nešto vidiš, a nije sve sasvim osvešćeno, kad posmatraš tuđu neverbalnu komunikaciju.

Majka zna, iz druge ruke al ko da je iz prve

Link to comment
'ovo pišem zato što znam da će biti prepričavanja pa čisto da se malo raskrči taj prostor. večeras je posle sajma na brodiću nikola živanović krenuo da mi kako je rekao otkine uvo. u tome su ga sprečili moji prijatelji. sledeća tri sata je svako malo nasrtao ili na mene ili na moje prijatelje. nisu ga izbacili što ne razumem ali okej. osoba sam koja uvek misli da će se ako kuliram drugu osobu koja me maltretira smiriti strasti. no u jednom trenutku moje nepažnje locirala sam se previše blizu nikoli živanoviću koji me je povukao za kosu i, ovo mi je sada zaista gadno da napišem, zažvalavio me je. koleginica koju neću imenovati ga je nekako skinula sa mene povukla na pod i ja sam, da jesam, krvnički išutirala u glavu pesnika nikolu živanovića. kolega je nekako uspeo da me bukvalno skine sa njega i tada sam počela da plačem i vrištim pa se slabo sećam šta se dalje dešavalo osim što su mi rekli da je drugog kolegu udario u nos posle čega su ga našamarali istukli i bukvalno izbacili sa splava.
ne mogu da kažem da se ponosim time što sam pijanog čoveka koji leži na podu šutirala nogom u glavu ali taj čovek je nekoliko trenutaka pre bio dovoljno trezan da me ščepa za kosu i zažvalavi.
ne želim ne mogu i neću to da istrpim.
hvala svim kolegama koji su bili tu za mene, hvala im do neba.'
 
Ana Marija Grbić, književnica (i drugarica, ponosan sam reći), veče posle promocije svog prvog romana na Sajmu knjiga
 


 
Edited by Hermetico
Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

nikola živanović


to onaj neki pesnik i prevodilac? ako je on, uvek mi je delovao poprilično nenormalno. a naročito ne podnosim ljude koji su agresivni kad popiju, a ovaj je takav. nije mu ovo prvi put da ovako nešto radi, napadao je i neke moje drugarice.
 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Hermetico said:

mož malo opširnije ne da mi se kucati bez potrebe

ne vidim potrebu da kucaš bilo šta.

iskucao si.

za mene je šutiranje nogom u glavu dosta blizu pokušaja ubistva. prilično sam u šoku kad neko dođe u stanje da to radi.

Link to comment

ne znam kako dovoljno blago da kažem kako ne bih imao problema, ali skašio bih ga bez ikakvih problema da takne nekog mog, jebe mi se da li je pijan ili nije

 

užasno su mi jadni ti koji pijanstvo koriste kao izgovor da nasrću na žene

  • +1 4
Link to comment
16 minutes ago, pt 2.0 said:

ne vidim potrebu da kucaš bilo šta.

iskucao si.

za mene je šutiranje nogom u glavu dosta blizu pokušaja ubistva. prilično sam u šoku kad neko dođe u stanje da to radi.

Kad je neko jači od tebe, nisi očekivao a vidiš da je bila u šoku, zavisi šta ona podrazumeva pod tim krvnički. Teško da je svako šutiranje u glavu pokušaj ubistva. Moraš se zaletiš bar malo, na Brodiću teško. Ana Marija bi rekla i da je imao neke povrede, nije ona neka kulovka da priprema odbranu.

 

@pt 2.0 Izvini, jesam li je bio kakogod neprijatan prema tebi? Jasno je da me zanima šta si htela da kažeš znakom pitanja, ćemu to?  

Edited by Hermetico
Link to comment

 

9 minutes ago, Hermetico said:

 

@pt 2.0 Izvini, jesam li je bio kakogod neprijatan prema tebi? Jasno je da me zanima šta si htela da kažeš znakom pitanja, ćemu to?  

kakav znak pitanja?

čemu šta tačno - ne razumem.

 

niti si neprijatan prema meni, a mislim da ni inače nikad nisi neprijatan na ppp (po postovima koje čitam). ne kapiram šta me ovim pitaš ni zašto si to pomislio.

Edited by pt 2.0
Link to comment
27 minutes ago, Hermetico said:

mož malo opširnije ne da mi se kucati bez potrebe

Kucati bez potrebe da te pitam šta si mislila. Ne znakom pitanja, znakom. Lapsus.

Edited by Hermetico
Link to comment
Just now, Hermetico said:

Kucati bez potrebe da te pitam šta si mislila.

A, to.

Pa dosta detaljno si opisao dogadjaj, prenošenjem reči ove žene. U tom smislu nema potrebe - stvarno sve piše.

Link to comment

Biće krivičnih prijava, ima dosta svedoka, verovatno će biti lekarskih nalaza, tako funkcioniše pravo

 

Edit. Vezano za priču.

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

A, to.

Pa dosta detaljno si opisao dogadjaj, prenošenjem reči ove žene. U tom smislu nema potrebe - stvarno sve piše.

Šta si htela da kažeš prvim znakom... Emotikonom. Ne znakom pitanja. Ćelavi bez ruku za kosu se vuku...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...